Kdo je to?
Kdo je Oldo Hlaváček? Životopis Oldo Hlaváček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Oldo Hlaváček

Kdo je Oldo Hlaváček? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Oldo Hlaváček je slovenský filmový, seriálový a divadelní herec, humorista, scenárista, moderátor, režisér, bavič a dramaturg. Hlaváček se narodil v Bratislavě. K divadlu se dostal již během první třídy na základní škole, kdy se objevil ve školní hře Chrobáci. Ve hře ztvárnil roli Ferdy Mravence. Po maturitě na střední škole začala studovat Vysokou školu múzických umení v Bratislavě.
Po úspěšném dokončení vysoké školy absolvoval povinnou vojenskou službu. Během ní se seznámil s Ivanem Krajíčkem, se kterým v budoucnu tvořili divadelní a kabaretní dvojicí Krajíček – Hlaváček. V kabaretech, Československém rozhlase i v televizi tvořili tuto dvojici více než 30 let. Na televizních obrazovkách se proslavili díky svému pořadu Hostinec pod gaštanom, pro který Hlaváček psal scénáře. Během let 1958-1961 hrával v prešovském Divadle Jonáša Záborského. Později se stal členem činohry Slovenského národního divadla, kde působil až do roku 2011. Zahrál si v divadelních hrách Brouk v hlavě, Dom v stráni, Hamlet, Zkrocení zlé ženy a další.
Ve filmu debutoval Hlaváček roku 1962 ve snímku Polnoc bude o päť minút. Od té doby ztvárnil role ve více než devadesáti filmech. Kromě filmů si zahrál v televizních seriálech Tajné životy (2015) nebo Zoo (2016). V televizi rovněž moderoval od roku 1976 zábavní pořad s názvem Vtipnější vyhrává.
Spolu s Ivanem Krajíčkem vydali a namluvili celkem šest alb s názvy Hostinec Pod gaštanom (1973), Opäť v Hostinci Pod gaštanom (1984), Hostinec Pod gaštanom v Samoobsluhe zábavy 1 (1989), Hostinec Pod gaštanom v Samoobsluhe zábavy 2 (1990), Priamy prenos (1993) a Hostinec Pod gaštanom I. (1999).
Oldo Hlaváček je dědečkem modelky Michaely Hlaváčkové.Kdo je Oldo Hlaváček? Životopis Oldo Hlaváček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Oldo Hlaváček

Národnost: slovenská
Datum narození: 26. 1. 1934
Místo narození: Bratislava, Československo

Popis osobnosti Oldo Hlaváček můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Antiteze? Pamatujete si definici pojmu Kolonoskopie? Rozumíte pojmu Zoom? Vzpomněli byste si co znamená slovo Arabská guma?

Klíčová slova: herectví, Oldo Hlaváček, datum narození, herectví, biografie, narození, wiki, místo narození, kdo je Oldo Hlaváček?, popis, Oldo Hlaváček, kdy se narodil Oldo Hlaváček?, vysvětlení, život, kde se narodil Oldo Hlaváček?, národnost

Pojem Oldo Hlaváček je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat heslo Oldo Hlaváček ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Oldo Hlaváček ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Oldo Hlaváček na Google.cz

Vyhledat heslo Oldo Hlaváček ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Oldo Hlaváček ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Oldo Hlaváček například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Oldo Hlaváček?

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Oldo Hlaváček? Kdy se narodil Oldo Hlaváček? Kde se narodil Oldo Hlaváček? Oldo Hlaváček je v sekci Herectví

Kategorie herectví, zrzek v bílém, oldo Hlaváček, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Oldo Hlaváček řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Oldo Hlaváček i v jiné kategorii než je herectví.