Kdo je to?
Kdo je Oldo Hlaváček? Životopis Oldo Hlaváček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Oldo Hlaváček?

Kdo je Oldo Hlaváček? Životopis, informace, biografie, herectví

Oldo Hlaváček je slovenský filmový, seriálový a divadelní herec, humorista, scenárista, moderátor, režisér, bavič a dramaturg. Hlaváček se narodil v Bratislavě. K divadlu se dostal již během první třídy na základní škole, kdy se objevil ve školní hře Chrobáci. Ve hře ztvárnil roli Ferdy Mravence. Po maturitě na střední škole začala studovat Vysokou školu múzických umení v Bratislavě.
Po úspěšném dokončení vysoké školy absolvoval povinnou vojenskou službu. Během ní se seznámil s Ivanem Krajíčkem, se kterým v budoucnu tvořili divadelní a kabaretní dvojicí Krajíček – Hlaváček. V kabaretech, Československém rozhlase i v televizi tvořili tuto dvojici více než 30 let. Na televizních obrazovkách se proslavili díky svému pořadu Hostinec pod gaštanom, pro který Hlaváček psal scénáře. Během let 1958-1961 hrával v prešovském Divadle Jonáša Záborského. Později se stal členem činohry Slovenského národního divadla, kde působil až do roku 2011. Zahrál si v divadelních hrách Brouk v hlavě, Dom v stráni, Hamlet, Zkrocení zlé ženy a další.
Ve filmu debutoval Hlaváček roku 1962 ve snímku Polnoc bude o päť minút. Od té doby ztvárnil role ve více než devadesáti filmech. Kromě filmů si zahrál v televizních seriálech Tajné životy (2015) nebo Zoo (2016). V televizi rovněž moderoval od roku 1976 zábavní pořad s názvem Vtipnější vyhrává.
Spolu s Ivanem Krajíčkem vydali a namluvili celkem šest alb s názvy Hostinec Pod gaštanom (1973), Opäť v Hostinci Pod gaštanom (1984), Hostinec Pod gaštanom v Samoobsluhe zábavy 1 (1989), Hostinec Pod gaštanom v Samoobsluhe zábavy 2 (1990), Priamy prenos (1993) a Hostinec Pod gaštanom I. (1999).
Oldo Hlaváček je dědečkem modelky Michaely Hlaváčkové.Kdo je Oldo Hlaváček? Životopis Oldo Hlaváček, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Oldo Hlaváček

Národnost: slovenská
Datum narození: 26. 1. 1934
Místo narození: Bratislava, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Oldo Hlaváček? Pak se podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte co je Feromagnetismus? Víte co je Adenom? Rozumíte pojmu Badyán? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dextróza?

Klíčová slova: místo narození, život, vysvětlení, životopis, lexikon, kdy se narodil Oldo Hlaváček?, wiki, wikipedie, Oldo Hlaváček, osobnosti, popis, biografie, osobnost, národnost, zajímavosti, herectví

Pojem Oldo Hlaváček je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit najít termín Oldo Hlaváček ve Wikipedii

Najít slovo Oldo Hlaváček ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Oldo Hlaváček ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Oldo Hlaváček ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Oldo Hlaváček na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Oldo Hlaváček například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Oldo Hlaváček

Právě nyní již víte Kdo je to Oldo Hlaváček? Kdy se narodil Oldo Hlaváček? Kde se narodil Oldo Hlaváček? Oldo Hlaváček se nachází v kategorii Herectví

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Oldo Hlaváček řekněme v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Oldo Hlaváček i v jiné kategorii než je herectví.