Kdo je to?
Kdo je to, byl Sketa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sketa? Lidé, hanlivé

Kdo je to Sketa?

Co znamená a jaký je význam slova Sketa?

Sketa je nadávka pro zbabělého nebo lakomého člověka, přičemž první význam je častější. Pokud někoho nazveme sketou, domníváme se o něm, že je proradný, podlý a zákeřný mizera. Jedná se o poměrně staré neuctivé označení, do sket si bylo možno nadávat již ve středověku. Dnes se s výrazem sketa nesetkáme v běžném hovoru příliš často. Nejspíše jen tehdy, pokud chce někdo někoho kritizovat kvůli nedostatku odvahy. Sketa je totiž poměrně mírná nadávka, podobně jako zbabělec, bábovka či padavka. Jako vulgárnější synonyma mohou posloužit výrazy posera, srab, případně poseroutka. Jestliže bychom chtěli slovo sketa použít o lakomci, nabízejí se v češtině synonyma jako například skrblík, škrt, kolenovrt, škrt nebo trochu zastaralý výraz držgrešle. Jedná se tedy o člověka, který nechce "pustit ani chlup", nechal by si pro korunu koleno vrtat (vzpomeňme si na Lakomou Barku ze stejnojmenné pohádky Jana Wericha z knihy Fimfárum), nebo je zkrátka lakomý, jako se to škodolibě traduje v anekdotách o Skotech.


Kdo je to, byl Sketa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sketa? Lidé, hanlivé

Zaujalo vás slovo, termín Sketa? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Přečin? Pamatujete si definici pojmu Zbruf? Vzpomněli byste si na význam slova Dynamický rozsah? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ajvar?

Klíčová slova: Sketa, význam pojmu, význam slova, co je to Sketa?, co znamená, etymologie, kdo je Sketa?, odborný výraz, vysvětlení, popis, původ slova, pojem, definice, kdo to je, hanlivé, slovo

Pojem Sketa je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Sketa na Youtube

Zkusit najít frázi Sketa ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Sketa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Sketa ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sketa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Sketa, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Sketa? Kdo to byl Sketa? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sketa? Definice pojmu Sketa se nachází v sekci hanlivé. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než hanlivé.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.