Kdo je to?
Kdo je to, byl Sketa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sketa? Lidé, hanlivé

Kdo je to Sketa?

Co znamená a jaký je význam slova Sketa?

Sketa je nadávka pro zbabělého nebo lakomého člověka, přičemž první význam je častější. Pokud někoho nazveme sketou, domníváme se o něm, že je proradný, podlý a zákeřný mizera. Jedná se o poměrně staré neuctivé označení, do sket si bylo možno nadávat již ve středověku. Dnes se s výrazem sketa nesetkáme v běžném hovoru příliš často. Nejspíše jen tehdy, pokud chce někdo někoho kritizovat kvůli nedostatku odvahy. Sketa je totiž poměrně mírná nadávka, podobně jako zbabělec, bábovka či padavka. Jako vulgárnější synonyma mohou posloužit výrazy posera, srab, případně poseroutka. Jestliže bychom chtěli slovo sketa použít o lakomci, nabízejí se v češtině synonyma jako například skrblík, škrt, kolenovrt, škrt nebo trochu zastaralý výraz držgrešle. Jedná se tedy o člověka, který nechce "pustit ani chlup", nechal by si pro korunu koleno vrtat (vzpomeňme si na Lakomou Barku ze stejnojmenné pohádky Jana Wericha z knihy Fimfárum), nebo je zkrátka lakomý, jako se to škodolibě traduje v anekdotách o Skotech.


Kdo je to, byl Sketa? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sketa? Lidé, hanlivé

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sketa sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Spyware? Rozumíte pojmu Osnova? Vzpomněli byste si na význam slova Valcha? Znáte pojem Kontokorent?

Klíčová slova: popis, kdo je Sketa?, vysvětlení, původ slova, odborný výraz, termín, heslo, pojem, co znamená, definice, etymologie, přesný význam, co je to Sketa?, lexikon, slovo, formulace

Pojem Sketa je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Sketa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Sketa na Google.cz

Najít slovo Sketa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Sketa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sketa například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Sketa? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Sketa? Kdo to byl Sketa? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sketa? Definice pojmu Sketa se nachází v kategorii hanlivé. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pro aktuální informace zkuste hledat pojem, slovo, termín, definici dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Sketa i v jiné sekci než je kategorie hanlivé.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.