Kdo je to?
Kdo je to Špicl? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Špicl? Lidé, hanlivé

Špicl

Jaký je význam slova Špicl? Co to znamená?

Špicl je hanlivé označení pro člověka, který sleduje druhé lidi, udává druhé lidi. Synonyma pro slovo špicl jsou „udavač, práskač, špiclík, zrádce, donašeč, žalobník, špic.“ Slovo „špicl“ je dříve používalo pro tajného policistu. Tajně špehuje, sleduje, udává, předává informace tajné službě nebo přímo policii. Informace získává podvodným způsobem, často se jednalo o osoby blízké. Synonyma pro slovo policejního špicla jsou „fízl, donašeč, informátor, špión, špeh, havran, chlupatej, agent, denunciant, poliš“.
Slovo špicl se také užívá ve spojitosti se sportem, kdy daná osoba manipuluje nebo zneužívá výsledky.
Původ slova můžeme hledat v němčině ve slově „Spitz“, což v překladu znamená špicl. další slovo z němčiny je „sich spitzen“, což v překladu di češtiny znamená nedočkavě číhat/ čekat. Přenesený výraz „spitzen“, znamená v překladu do češtiny slovo špičatit, odvozeně špičatit uši.


Kdo je to Špicl? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Špicl? Lidé, hanlivé

Uvedený text s definicí slova Špicl můžete samozřejmě sdílet s ostatnímina Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Adenovirus? Vzpomněli byste si na význam slova Saltimbocca? Znáte termín ASLO? Znáte definici termínu Červená čočka?

Klíčová slova: hanlivé, etymologie, odborný výraz, pojem, lexikon, původ slova, slovo, význam pojmu, termín, definice, Špicl, formulace, hanlivé, přesný význam, vysvětlení, wikipedie

Pojem Špicl je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Špicl

Hledat frázi Špicl ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Špicl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Špicl ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Špicl ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Špicl ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Špicl například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Vysvětlení významu slova Špicl, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Špicl? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Špicl? Definice pojmu Špicl je v sekci Hanlivé

Text vytvořen pro server Superia.cz. Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme vyhledat informace pojem, slovo, termín, definici dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Hanlivé.