Kdo je to?
Kdo je to, byl Strašpytel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Strašpytel? Lidé, hanlivé

Kdo je to Strašpytel?

Co znamená a jaký je význam slova Strašpytel?

Strašpytel je přehnaně bojácný, ze všeho vystrašený jedinec. Strašpytlovi se spolehlivě rozklepou kolena z věcí, jimž se ostatní jen zasmějí nebo jim nebudou věnovat příliš mnoho pozornosti. Přílišná ustrašenost je zkrátka povahovou vlastností, která vyvolává jen pošklebování a posměšky, zejména u dětí. Většinou jsou to právě děti, které si svoje kamarády dobírají, že jsou srabi, poserové nebo strašpytlové. Pro děti je přirozené porovnávat se s ostatními v nějaké skupině (ve třídě, v zájmovém kroužku, ve sportovním oddíle, ve skautu ap.). Strašpytlové si od ostatních vytrpí svoje především na různých dětských táborech, kde je při určitých aktivitách (např. noční hry, bobřík odvahy apod.) jejich bojácnost značným handicapem. Nutno podotknout, že to, čemu se ostatní často posmívají, jako např. obavě z pavouků, může být i projevem chorobného strachu, tedy nějaké fobie. Její zvládnutí je často možné jen s odbornou pomocí.


Kdo je to, byl Strašpytel? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Strašpytel? Lidé, hanlivé

Tento text (Strašpytel) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Těžká voda? Vzpomněli byste si co označuje výraz Charisma? Vzpomněli byste si co označuje výraz Spravedlnost? Znáte termín PPC reklama?

Klíčová slova: formulace, význam, co znamená, etymologie, definice, wiki, kdo to je, slovo, synonymum, popis, vysvětlení, význam pojmu, popis, kdo je Strašpytel?, hanlivé, odborný výraz

Pojem Strašpytel je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Strašpytel ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Strašpytel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Strašpytel ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Strašpytel na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Strašpytel například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Strašpytel? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Strašpytel? Kdo to byl Strašpytel? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Strašpytel? Definice pojmu Strašpytel je v sekci hanlivé. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít výraz, slovo, definici, slovíčko kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Strašpytel v jiné sekci než hanlivé.