Kdo je to?
Kdo je Josef Sochor? Životopis Josef Sochor, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Josef Sochor?

Kdo je Josef Sochor? Životopis, informace, biografie, hudba

Josef Sochor je český zpěvák, hudební skladatel a textař. Sochor se narodil v obci Veselá nedaleko Pelhřimova do rodiny muzikanta a zpěvačky. Jeho maminka hrávala také ochotnické divadlo a Josef zdědil lásku k hudbě právě od svých rodičů. Již během základní školy zpíval jako sólista v místním pěveckém souboru. Po základní škole chtěl studovat na gymnáziu, ale to mu nakonec nebylo dovoleno. Nastoupil tedy na Střední odborné učiliště v Rybitví nedaleko Pardubic. Po učilišti se v Pardubicích usadil.
Ve dvaceti letech zvítězil v pěvecké soutěži Hledáme nové talenty (1957), kde porazil tehdy ještě neznámého zpěváka Karla Gotta. Zpíval na různých akcích, svatbách, plesech nebo v kavárnách. Sochor se věnoval popové hudbě, ale později se soustředil spíše na swing. Do jeho repertoáru patřily slavné písně jako Cesta rájem, Valčík na rozloučenou, Země, odkud přicházím, Ze známých důvodů nebo Poslední waltz.
Sochor spolupracoval a vystupoval také s orchestrem Karla Vlacha. Za svůj přínos ve swingové, lidové a dechové hudbě získal od České muziky a TV Šlágr ocenění Národní umělec české a slovenské písničky.
Společně s Oldřichem Dudkem vydal v roce 2002 knihu s názvem Muž, který porazil Gotta.
Sochor během své kariéry vydal 21 studiových hudebních desek, mezi které patří např. Čas dnů svátečních (2007), Tenkrát (2014), Děkuji, bylo to krásné (2018).Kdo je Josef Sochor? Životopis Josef Sochor, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Josef Sochor

Národnost: česká
Datum narození: 18. 3. 1937
Místo narození: Veselá, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Josef Sochor sdílet s ostatnímina Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova OnlyFans? Pamatujete si definici pojmu Eradikace? Víte co je Ytong? Vzpomněli byste si co znamená slovo Ilustrace?

Klíčová slova: wikipedie, kdo je Josef Sochor?, místo narození, lexikon, informace, datum narození, popis, wiki, Josef Sochor, Josef Sochor, hudba, narození, národnost, kde se narodil Josef Sochor?, životopis, biografie

Pojem Josef Sochor je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat frázi Josef Sochor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Josef Sochor ve vyhledávači Yahoo

Hledat pojem Josef Sochor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Josef Sochor ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Josef Sochor ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Sochor například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Josef Sochor? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Josef Sochor? Kdy se narodil Josef Sochor? Kde se narodil Josef Sochor? Josef Sochor se nachází v kategorii Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Josef Sochor dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Sochor i v jiné kategorii než je hudba.