Kdo je to?
Kdo je Albert Černý? Životopis Albert Černý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Albert Černý

Kdo je Albert Černý? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Albert Černý je český kytarista, zpěvák a frontman bývalé kapely Charlie Straight (2006-13) a v současnosti frontman kapely Lake Malawi (2013 – současnost). Černý se narodil v Třinci, kde chodil do polské základní školy. Poté pokračoval studiem na třineckém gymnáziu. Po maturitě na gymnáziu se přesunul do Olomouce, kde na Univerzitě Palackého studoval anglický překlad a tlumočnictví na Filosofické Fakultě. Studium úspěšně dokončil. Během let 2006-13 působil jako frontman české kapely Charlie Straight. Poté se stal frontmanem další české kapely Lake Malawi, ve které působí dodnes. S kapelou se dostal do soutěže Eurovision Song Contest, ve které se umístili na 11. místě z 41 účastníků s písní Friend of a Friend (druhé nejlepší umístění české kapely v historii soutěže).
Černý složil hudbu pro seriál České televize 4teens, ve kterém si i sám zahrál (2011). Objevil se také v zábavním pořadu Karla Šípa Všechnopárty (2013) a roku 2017 i v Show Jana Krause.



Kdo je Albert Černý? Životopis Albert Černý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Albert Černý

Národnost: česká
Datum narození: 17. 2. 1989
Místo narození: Třinec, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Albert Černý? Pak se podělte s vašimi sledujícími na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si na význam slova Čepovka? Znáte definici termínu Biorezonance? Víte co je Segway? Pamatujete si definici pojmu Samovar?

Klíčová slova: Albert Černý, zajímavosti, wikipedie, lexikon, osobnost, popis, kde se narodil Albert Černý?, informace, životopis, hudba, osobnosti, hudba, vysvětlení, narození, datum narození, život

Pojem Albert Černý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Albert Černý zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Albert Černý na Google obrázcích

Vyhledat výraz Albert Černý na Google.cz

Vyhledat slovo Albert Černý ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Albert Černý ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Albert Černý ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Albert Černý například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Albert Černý

Nyní již víte Kdo je to Albert Černý? Kdy se narodil Albert Černý? Kde se narodil Albert Černý? Albert Černý patří do kategorie Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Albert Černý např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Albert Černý i v jiné kategorii než je hudba.