Kdo je to?
Kdo je Albert Černý? Životopis Albert Černý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Albert Černý?

Kdo je Albert Černý? Životopis, informace, biografie, hudba

Albert Černý je český kytarista, zpěvák a frontman bývalé kapely Charlie Straight (2006-13) a v současnosti frontman kapely Lake Malawi (2013 – současnost). Černý se narodil v Třinci, kde chodil do polské základní školy. Poté pokračoval studiem na třineckém gymnáziu. Po maturitě na gymnáziu se přesunul do Olomouce, kde na Univerzitě Palackého studoval anglický překlad a tlumočnictví na Filosofické Fakultě. Studium úspěšně dokončil. Během let 2006-13 působil jako frontman české kapely Charlie Straight. Poté se stal frontmanem další české kapely Lake Malawi, ve které působí dodnes. S kapelou se dostal do soutěže Eurovision Song Contest, ve které se umístili na 11. místě z 41 účastníků s písní Friend of a Friend (druhé nejlepší umístění české kapely v historii soutěže).
Černý složil hudbu pro seriál České televize 4teens, ve kterém si i sám zahrál (2011). Objevil se také v zábavním pořadu Karla Šípa Všechnopárty (2013) a roku 2017 i v Show Jana Krause.Kdo je Albert Černý? Životopis Albert Černý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Albert Černý

Národnost: česká
Datum narození: 17. 2. 1989
Místo narození: Třinec, Československo

Popis osobnosti Albert Černý můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Koronavirus? Znáte pojem Oltář? Víte co je Ban? Vzpomenete si na definici slova Developer?

Klíčová slova: kdy se narodil Albert Černý?, wiki, osobnost, národnost, místo narození, lexikon, biografie, hudba, kde se narodil Albert Černý?, narození, zajímavosti, životopis, osobnosti, život, hudba, popis

Pojem Albert Černý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Albert Černý ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Albert Černý ve Wikimedia Commons

Najít termín Albert Černý v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Albert Černý ve Wikislovníku

Najít pojem Albert Černý ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Albert Černý například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Albert Černý? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Albert Černý? Kdy se narodil Albert Černý? Kde se narodil Albert Černý? Albert Černý je v kategorii Hudba

Sepsáno redaktory Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Albert Černý dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Albert Černý i v jiné kategorii než je hudba.