Kdo je to?
Kdo je Albert Černý? Životopis Albert Černý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Albert Černý?

Kdo je Albert Černý? Životopis, informace, biografie, hudba

Albert Černý je český kytarista, zpěvák a frontman bývalé kapely Charlie Straight (2006-13) a v současnosti frontman kapely Lake Malawi (2013 – současnost). Černý se narodil v Třinci, kde chodil do polské základní školy. Poté pokračoval studiem na třineckém gymnáziu. Po maturitě na gymnáziu se přesunul do Olomouce, kde na Univerzitě Palackého studoval anglický překlad a tlumočnictví na Filosofické Fakultě. Studium úspěšně dokončil. Během let 2006-13 působil jako frontman české kapely Charlie Straight. Poté se stal frontmanem další české kapely Lake Malawi, ve které působí dodnes. S kapelou se dostal do soutěže Eurovision Song Contest, ve které se umístili na 11. místě z 41 účastníků s písní Friend of a Friend (druhé nejlepší umístění české kapely v historii soutěže).
Černý složil hudbu pro seriál České televize 4teens, ve kterém si i sám zahrál (2011). Objevil se také v zábavním pořadu Karla Šípa Všechnopárty (2013) a roku 2017 i v Show Jana Krause.Kdo je Albert Černý? Životopis Albert Černý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Albert Černý

Národnost: česká
Datum narození: 17. 2. 1989
Místo narození: Třinec, Československo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Albert Černý sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Koronavirus? Znáte pojem Krajní pravice? Víte co je Fenomén? Vzpomenete si na definici slova Citace?

Klíčová slova: místo narození, osobnost, Albert Černý, popis, lexikon, život, datum narození, wikipedie, kdo je Albert Černý?, kde se narodil Albert Černý?, wiki, zajímavosti, národnost, Albert Černý, vysvětlení, životopis

Pojem Albert Černý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít termín Albert Černý ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Albert Černý ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Albert Černý ve Wikislovníku

Zkusit najít Albert Černý ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Albert Černý na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Albert Černý například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Albert Černý?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Albert Černý? Kdy se narodil Albert Černý? Kde se narodil Albert Černý? Albert Černý se nachází v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Albert Černý kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Albert Černý i v jiné kategorii než je hudba.