Kdo je to?
Kdo je Albert Černý? Životopis Albert Černý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Albert Černý?

Kdo je Albert Černý? Životopis, informace, biografie, hudba

Albert Černý je český kytarista, zpěvák a frontman bývalé kapely Charlie Straight (2006-13) a v současnosti frontman kapely Lake Malawi (2013 – současnost). Černý se narodil v Třinci, kde chodil do polské základní školy. Poté pokračoval studiem na třineckém gymnáziu. Po maturitě na gymnáziu se přesunul do Olomouce, kde na Univerzitě Palackého studoval anglický překlad a tlumočnictví na Filosofické Fakultě. Studium úspěšně dokončil. Během let 2006-13 působil jako frontman české kapely Charlie Straight. Poté se stal frontmanem další české kapely Lake Malawi, ve které působí dodnes. S kapelou se dostal do soutěže Eurovision Song Contest, ve které se umístili na 11. místě z 41 účastníků s písní Friend of a Friend (druhé nejlepší umístění české kapely v historii soutěže).
Černý složil hudbu pro seriál České televize 4teens, ve kterém si i sám zahrál (2011). Objevil se také v zábavním pořadu Karla Šípa Všechnopárty (2013) a roku 2017 i v Show Jana Krause.Kdo je Albert Černý? Životopis Albert Černý, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Albert Černý

Národnost: česká
Datum narození: 17. 2. 1989
Místo narození: Třinec, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Albert Černý s přáteli a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si na význam slova Koronavirus? Vzpomenete si na definici slova Embolie? Víte co je Prognóza? Vzpomněli byste si na význam slova Proteinová dieta?

Klíčová slova: kde se narodil Albert Černý?, biografie, datum narození, osobnost, národnost, zajímavosti, Albert Černý, informace, kdy se narodil Albert Černý?, popis, narození, hudba, život, kdo je Albert Černý?, vysvětlení, wiki

Pojem Albert Černý je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Albert Černý doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Albert Černý ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Albert Černý v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Albert Černý ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Albert Černý ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Albert Černý například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Albert Černý?

Právě jste zjistili Kdo je to Albert Černý? Kdy se narodil Albert Černý? Kde se narodil Albert Černý? Albert Černý se nachází v kategorii Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Vyzkoušejte nalézt osobnost, osobu, člověka Albert Černý například v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Albert Černý i v jiné kategorii než je hudba.