Kdo je to?
Kdo je Till Lindemann? Životopis Till Lindemann, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Till Lindemann?

Kdo je Till Lindemann? Životopis, informace, biografie, hudba

Till Lindemann je německý hudebník, básník a hlavně zpěvák německé metalové kapely Rammstein. Narodil se v Lipsku ve východním Německu. Umělecké vlohy měl Till od svých rodičů (otec Werner Lindemann – básník, matka Brigitte Lindemann – spisovatelka). V mládí byl závodním plavcem a stal se i juniorským vicemistrem Evropy. Dokonce byl nominován na Olympijské hry v Moskvě, ale dostal zákaz vycestovat. Nakonec školu opustil a skončil s plaváním. Vystřídal několik zaměstnání (pracoval jako technik v galerii, tesař, pletač košíků). Odmítl povinnou vojenskou službu a málem byl uvězněn. Ve městě Schwerin začal hrát na bicí v punkové kapele First Arsch. Hrál zde s kytaristou Richardem Kruspe, který později s dalšími dvěma kamarády založil kapelu Rammstein a vzali mezi sebe Tilla jako zpěváka a textaře. V roce 1995 v Berlíně vyhráli soutěž pro mladé umělce a mohli nahrát čtyři skladby. V témže roce vyšla jejich debutová deska Herzeleid. O dva roky později vyšlo album Sehnsucht. V roce 2001 vyšlo úspěšné album Mutter, poté album Reise, Reise (2004), Rosenrot (2005). Všech 5 alb bylo platinových a Lindemann byl umístěn v žebříčku 50 nejlepších metalových frontmanů všech dob společností Roadrunner Records. Obdrželi také cenu za nejvíce prodaných desek (více než 10 milionů kopií celosvětově). Rammstein vydali poté ještě 2 alba. Album Liebe ist für alle da (2009) a album Rammstein (2019). Till vydal také dvě knihy s poezií (Messer, 2002 a In stillen Nächten, 2013). Till je znám i ze soundtracků pro filmy Matrix, xXx, Resident Evil, Lost Highway.Kdo je Till Lindemann? Životopis Till Lindemann, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Till Lindemann

Národnost: německá
Datum narození: 4. 1. 1963
Místo narození: Lipsko, Sasko, Německo

Zaujala vás biografie osobnosti Till Lindemann? Potom se podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte termín Balustráda? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lazura? Vzpomenete si na definici slova Hladítko? Víte co je Psotník?

Klíčová slova: zajímavosti, vysvětlení, kde se narodil Till Lindemann?, Till Lindemann, hudba, životopis, místo narození, život, národnost, wiki, lexikon, hudba, wikipedie, datum narození, osobnost, kdy se narodil Till Lindemann?

Pojem Till Lindemann je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Till Lindemann zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat pojem Till Lindemann ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Till Lindemann ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Till Lindemann ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Till Lindemann ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Till Lindemann například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Till Lindemann

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Till Lindemann? Kdy se narodil Till Lindemann? Kde se narodil Till Lindemann? Till Lindemann se nachází v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme vyhledat osobnost, osobu, člověka Till Lindemann dejme tomu např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Till Lindemann i v jiné kategorii než je hudba.