Kdo je to?
Kdo je to Till Lindemann? Životopis Till Lindemann, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Till Lindemann?

Kdo je to Till Lindemann? Stručný životopis

Till Lindemann je německý hudebník, básník a hlavně zpěvák německé metalové kapely Rammstein. Narodil se v Lipsku ve východním Německu. Umělecké vlohy měl Till od svých rodičů (otec Werner Lindemann – básník, matka Brigitte Lindemann – spisovatelka). V mládí byl závodním plavcem a stal se i juniorským vicemistrem Evropy. Dokonce byl nominován na Olympijské hry v Moskvě, ale dostal zákaz vycestovat. Nakonec školu opustil a skončil s plaváním. Vystřídal několik zaměstnání (pracoval jako technik v galerii, tesař, pletač košíků). Odmítl povinnou vojenskou službu a málem byl uvězněn. Ve městě Schwerin začal hrát na bicí v punkové kapele First Arsch. Hrál zde s kytaristou Richardem Kruspe, který později s dalšími dvěma kamarády založil kapelu Rammstein a vzali mezi sebe Tilla jako zpěváka a textaře. V roce 1995 v Berlíně vyhráli soutěž pro mladé umělce a mohli nahrát čtyři skladby. V témže roce vyšla jejich debutová deska Herzeleid. O dva roky později vyšlo album Sehnsucht. V roce 2001 vyšlo úspěšné album Mutter, poté album Reise, Reise (2004), Rosenrot (2005). Všech 5 alb bylo platinových a Lindemann byl umístěn v žebříčku 50 nejlepších metalových frontmanů všech dob společností Roadrunner Records. Obdrželi také cenu za nejvíce prodaných desek (více než 10 milionů kopií celosvětově). Rammstein vydali poté ještě 2 alba. Album Liebe ist für alle da (2009) a album Rammstein (2019). Till vydal také dvě knihy s poezií (Messer, 2002 a In stillen Nächten, 2013). Till je znám i ze soundtracků pro filmy Matrix, xXx, Resident Evil, Lost Highway.Kdo je to Till Lindemann? Životopis Till Lindemann, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Till Lindemann

Národnost: německá
Datum narození: 4. 1. 1963
Místo narození: Lipsko, Sasko, Německo

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Till Lindemann sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Balustráda? Rozumíte pojmu Prdopeč? Vzpomenete si na definici slova Tumor? Znáte pojem XBox?

Klíčová slova: synonymum, informace, co je to Till Lindemann?, význam pojmu, heslo, původ slova, Till Lindemann, formulace, vysvětlení, přesný výraz, kdo to je, lexikon, definice, přesný význam, hudba, co znamená

Pojem Till Lindemann je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Till Lindemann na Youtube

Hledat slovo Till Lindemann ve vyhledávači Qwant

Najít termín Till Lindemann ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Till Lindemann na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Till Lindemann například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Till Lindemann? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Till Lindemann? Kdo to byl Till Lindemann? Kdy se narodil Till Lindemann? Kde se narodil Till Lindemann? Till Lindemann se nachází v kategorii hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Till Lindemann dejme tomu v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Till Lindemann i v jiné kategorii než je hudba.