Kdo je to?
Kdo byl Johannes Kepler? Životopis Johannes Kepler, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Kdo byl Johannes Kepler?

Kdo byl Johannes Kepler? Životopis, informace, biografie, věda

Johannes Kepler byl astronom, matematik, astrolog a teolog. Od dětství překvapoval okolí matematickými dovednostmi, brzy ho zaujala astronomie a pozorování nebeských těles. Po studiu na gymnáziu šel na univerzitu v Tübingenu, kde studoval filosofii a teologii. Začal se zajímat o astrologii a často přátelům sestavoval horoskopy. Když začal studovat matematiku a astronomii, přihlásil se k názorům Koperníka a obhajoval teorii, že středem sluneční soustavy je Slunce, nikoli Země. Vedle vědy se zabýval teologií a chtěl se stát duchovním, ale nakonec se začal živit jako učitel matematiky a astronomie ve Štýrském Hradci. Pokračoval v pozorování oblohy, rozvíjel astrologické teorie a oženil se s vdovou Barborou Müllerovou.
Po vydání teologicko-astronomického spisu Kosmografické mystérium v roce 1596 se začal hlouběji věnovat studiu a psaní. Dopisoval si s Tychem Brahem, který ho pozval do Prahy. Brzy poté Tycho zemřel a Kepler získal jeho místo císařského matematika. U dvora Rudolfa II. strávil více než deset let a díky Rudolfovu obdivu k vědě i astrologii měl dobré pracovní podmínky. Císař se zajímal o jeho astronomické práce a nechával si od něj sestavovat horoskopy. Kepler prováděl četná pozorování a výpočty. V roce 1604 pozoroval supernovu, která se dnes nazývá Keplerova supernova a jednalo se o poslední supernovu, která šla snadno pozorovat pouhým okem.
V roce 1611 se v Praze vyostřily politické a náboženské spory a nemocný císař Rudolf II. odstoupil z trůnu. Kepler se vrátil do Rakouska a v Linci působil jako učitel matematiky a astrolog. V Praze zemřela jeho žena, ale v Linci se seznámil se Susannou Reuttingerovou a vzal si ji za ženu. Při cestě do Řezna onemocněl a po vleklé nemoci zemřel.
Kepler psal o řadě témat, vedle astronomie rovněž o matematice, optice, teologii nebo astrologii, kterou bral velmi vážně. Pro bohaté lidi sestavil stovky horoskopů, aby zlepšil své finanční postavení, ale v působení planet na lidské osudy upřímně věřil. Pro astronomii jsou důležité zejména Keplerovy zákony, které popisují pohyb planet okolo Slunce. V rudolfinské Praze zanechal silnou stopu a je po něm pojmenované pražské Gymnázium Jana Keplera.Kdo byl Johannes Kepler? Životopis Johannes Kepler, osobnosti, slavný člověk z kategorie věda

Hlavní informace o osobě Johannes Kepler

Národnost: německá
Datum narození: 27. prosince 1571
Místo narození: Weil der Stadt, Německo
Datum úmrtí: 15. listopadu 1630

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Johannes Kepler sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte definici termínu Otka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Aronie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Šuměnka? Znáte termín Polemika?

Klíčová slova: nežijící, život, Johannes Kepler, wiki, kdo to je, národnost, osobnosti, Johannes Kepler, lexikon, narození, informace, datum narození, popis, věda, kde se narodil Johannes Kepler?, datum úmrtí

Pojem Johannes Kepler je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Zkusit najít Johannes Kepler ve vyhledávači Qwant

Najít termín Johannes Kepler ve Wikipedii

Vyhledat heslo Johannes Kepler v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Johannes Kepler na Google.cz

Hledat pojem Johannes Kepler ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Johannes Kepler například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Google obrázcích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Johannes Kepler?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Johannes Kepler? Kdy se narodil Johannes Kepler? Kde se narodil Johannes Kepler? Kdy zemřel Johannes Kepler? Johannes Kepler se nachází v kategorii Věda

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Johannes Kepler třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Johannes Kepler i v jiné kategorii než je věda.