Kdo je to?
Kdo byl Heinrich Mann? Životopis Heinrich Mann, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Kdo byl Heinrich Mann?

Kdo byl Heinrich Mann? Životopis, informace, biografie, literatura

Luiz Heinrich Mann, který proslul coby spisovatel, měl svoje kořeny v Německu, i když žil po většinu svého života mimo něj. Narodil se do bohaté rodiny jako nejstarší potomek. Jeho o čtyři roky mladší bratr byl známý spisovatel Thomas Mann. Jeho otec, senátor Thomas Johan Mann, obchodník s obilím a ministr financí Svobodného města Lubeck, pojal za svoji ženu Brazilku Julii da Silva Bruhnsovou. Po smrti manžela se i s dětmi přestěhovala do Mnichova. Tam Heinrich nastoupil na svoji kariérní cestu spisovatele jako volný romanopisec.
Mladý Mann začal v Berlíně a Mnichově studovat. Už roku 1915 o sobě dal vědět veřejnosti. V tom roce napsal pro známý časopis esej, v níž odsoudil válku. Stal se z něho demokrat. Heinrich Mann proslul svými sociálně politickými romány. Dostal se dokonce na post prezidenta (1930-33) oddělení výtvarné poezie Pruské akademie umění. V roce 1933 byl ovšem z této akademie vyloučen. Jeho, do té doby čtené knihy, byly nastupujícími nacisty zakázané a zničené.
Ještě téhož roku byl Mann donucen uprchnout do Francie. Usadil se napřed v Paříži, posléze přesídlil do Nice. Později, když ve Francii propukla nacistická okupace, stáhl se do Marseille. Tam vydržel až do roku 1940, odkud mu v září pomohl k útěku Varian Fry. Mann společně se svojí ženou Nelly a početnou rodinou se rozhodl utéct do Španělska. Odtud putovali několik hodin pěšky přes hraniční přechod Port Bou, odkud vstoupili do Portugalska. Tam pobývali pouze nějaký čas, než se vydali na další cestu, a to do USA. Dostali se do New Yorku, kde ale popularita Manna začala upadat. Přesto ale napsal ještě dva romány, zabývající se životem francouzského krále Jindřicha IV.
Jeho do té doby jakž takž uspokojivý život dostal v roce 1944 ránu v podobě manželčiny sebevraždy. On sám ji přežil pouze o šest let, kdy těsně před svými 79. narozeninami zemřel. Byl sám, prakticky bez peněz.Kdo byl Heinrich Mann? Životopis Heinrich Mann, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Heinrich Mann

Národnost: německá
Datum narození: 27. března 1871
Místo narození: Lubeck, Německo
Datum úmrtí: 12. března 1950

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Heinrich Mann? s dalšími lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte co je Spyware? Vzpomněli byste si co znamená slovo Femicida? Rozumíte pojmu Footbag? Víte co je Glamping?

Klíčová slova: datum úmrtí, místo narození, literatura, kdo je Heinrich Mann?, literatura, národnost, narození, nežijící, národnost, kdo to je, datum narození, zajímavosti, wikipedie, osobnost, vysvětlení, informace

Pojem Heinrich Mann je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Heinrich Mann v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Heinrich Mann ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Heinrich Mann ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Heinrich Mann ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Heinrich Mann na Youtube

Zkusit najít pojem Heinrich Mann na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Heinrich Mann například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Heinrich Mann

Právě nyní již víte Kdo byl Heinrich Mann? Kdy se narodil Heinrich Mann? Kde se narodil Heinrich Mann? Kdy zemřel Heinrich Mann? Heinrich Mann se nachází v kategorii Literatura

Text vytvořen pro server Superia.cz. Pečlivě jsme zkontrolovali všechny informace a údaje. Přesto však nevylučujeme, že je v textech chyba. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Heinrich Mann řekněme například ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Heinrich Mann i v jiné kategorii než je literatura.