Kdo je to?
Kdo je Jožka Šmukař? Životopis Jožka Šmukař, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Jožka Šmukař?

Kdo je Jožka Šmukař? Životopis, informace, biografie, hudba

Josef Šmukař, který obvykle používá své křestní jméno ve tvaru Jožka, se narodil 15. října 1955 v moravském Kyjově. Je spojen se zpěvem především moravských lidových písní a právem jej někteří vnímají jako krále cimbálu.
Působil v několika kapelách jako je například Moravanka Jana Slabáka nebo Brněnská Moravěnka. Externě však spolupracoval s mnoha dalšími kapelami. Má vlastní malou kapelu, se kterou často a rád vystupuje na různých akcích.
Měl možnost si vyzkoušet i hereckou roli, jelikož se objevil v seriálu To nevymyslíš! a ve filmech Únos Moravanky z roku 1982 a Svatba na bitevním poli z roku 2008, kde ztvárnil postavu jménem Kula.
Objevil se také v několika televizních pořadech jako je Všechnopárty Karla Šípa, Vínečko, Barrandovský Silvestr 2016, Inkognito, Nikdo není dokonalý, Sejdeme se na Cibulce nebo Máme rádi Česko.
Velkým koníčkem Jožky Šmukaře je víno. Stal se úspěšným vinařem a veřejnosti nabízí příležitost navštívit jej u něho ve sklípku v Hustopečích za doprovodu cimbálové muziky.
Ve spolupráci s ním vznikla v roce 2010 kniha Putování s Jožkou Šmukařem za písničkou a vínem. Podílel se na vydání přibližně třiceti nosičů, z nichž některé byly dokonce natočeny přímo v jeho vinném sklepě.Kdo je Jožka Šmukař? Životopis Jožka Šmukař, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Jožka Šmukař

Národnost: československá, česká
Datum narození: 15. října 195
Místo narození: Kyjov

Tento text (Jožka Šmukař) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Počítač? Vzpomněli byste si na význam slova Proaktivní přístup? Pamatujete si definici pojmu Žlutá linka? Znáte definici termínu Etiologie?

Klíčová slova: datum narození, život, Jožka Šmukař, Jožka Šmukař, hudba, kdy se narodil Jožka Šmukař?, lexikon, kdo je Jožka Šmukař?, kde se narodil Jožka Šmukař?, životopis, biografie, zajímavosti, osobnosti, osobnost, popis, wiki

Pojem Jožka Šmukař je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jožka Šmukař ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Jožka Šmukař ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Jožka Šmukař na Google.cz

Hledat pojem Jožka Šmukař v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Jožka Šmukař na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jožka Šmukař například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Biografie, životopis, kdo je to Jožka Šmukař?

Nyní již víte Kdo je to Jožka Šmukař? Kdy se narodil Jožka Šmukař? Kde se narodil Jožka Šmukař? Jožka Šmukař patří do kategorie Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Jožka Šmukař dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jožka Šmukař i v jiné kategorii než je hudba.