Kdo je to?
Kdo je Jožka Šmukař? Životopis Jožka Šmukař, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Jožka Šmukař

Kdo je Jožka Šmukař? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Josef Šmukař, který obvykle používá své křestní jméno ve tvaru Jožka, se narodil 15. října 1955 v moravském Kyjově. Je spojen se zpěvem především moravských lidových písní a právem jej někteří vnímají jako krále cimbálu.
Působil v několika kapelách jako je například Moravanka Jana Slabáka nebo Brněnská Moravěnka. Externě však spolupracoval s mnoha dalšími kapelami. Má vlastní malou kapelu, se kterou často a rád vystupuje na různých akcích.
Měl možnost si vyzkoušet i hereckou roli, jelikož se objevil v seriálu To nevymyslíš! a ve filmech Únos Moravanky z roku 1982 a Svatba na bitevním poli z roku 2008, kde ztvárnil postavu jménem Kula.
Objevil se také v několika televizních pořadech jako je Všechnopárty Karla Šípa, Vínečko, Barrandovský Silvestr 2016, Inkognito, Nikdo není dokonalý, Sejdeme se na Cibulce nebo Máme rádi Česko.
Velkým koníčkem Jožky Šmukaře je víno. Stal se úspěšným vinařem a veřejnosti nabízí příležitost navštívit jej u něho ve sklípku v Hustopečích za doprovodu cimbálové muziky.
Ve spolupráci s ním vznikla v roce 2010 kniha Putování s Jožkou Šmukařem za písničkou a vínem. Podílel se na vydání přibližně třiceti nosičů, z nichž některé byly dokonce natočeny přímo v jeho vinném sklepě.Kdo je Jožka Šmukař? Životopis Jožka Šmukař, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Jožka Šmukař

Národnost: československá, česká
Datum narození: 15. října 195
Místo narození: Kyjov

Popis osobnosti Jožka Šmukař můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Switch? Pamatujete si definici pojmu Loden? Pamatujete si definici pojmu Vektor? Vzpomněli byste si co znamená slovo Prekluze?

Klíčová slova: hudba, narození, život, Jožka Šmukař, místo narození, kdy se narodil Jožka Šmukař?, životopis, osobnosti, zajímavosti, popis, biografie, datum narození, kdo je Jožka Šmukař?, lexikon, informace, osobnost

Pojem Jožka Šmukař je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Jožka Šmukař v dalších zdrojích

Najít slovo Jožka Šmukař na Google.cz

Najít heslo Jožka Šmukař ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Jožka Šmukař na Youtube

Zkusit najít heslo Jožka Šmukař ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Jožka Šmukař ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jožka Šmukař například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jožka Šmukař

Právě nyní již víte Kdo je to Jožka Šmukař? Kdy se narodil Jožka Šmukař? Kde se narodil Jožka Šmukař? Jožka Šmukař je v sekci Hudba

Kategorie hudba, violončelo nástroj, jožka Šmukař, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jožka Šmukař dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jožka Šmukař i v jiné kategorii než je hudba.