Kdo je to?
Kdo byl Milan Schelinger? Životopis Milan Schelinger, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Milan Schelinger

Kdo byl Milan Schelinger? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Milan Schelinger se narodil 18. února 1952 v Bousově. Jeho otcem byl učitel hudby, matkou modistka. Díky otci se k hudbě dostal ve velmi raném věku. Hrál na housle, v dospělosti však dal přednost kytaře.
Stejně jako starší bratr Jiří byl i Milan českým hudebníkem, zpěvákem a kytaristou. V první polovině 80. let dvacátého století působil ve skupině Projektil. Ta vznikla v roce 1979 a známou se stala zejména díky tomu, že vystupovala coby předkapela Miroslava Žbirky.
V tehdejším Československu spolupracoval Projektil s Jiřím Schelingerem a Františkem Ringo Čechem. V roce 1982 vydala kapela své první album s titulem Zahrada ticha – Uvadlé růže, které bylo brzy poté následováno dalším albem s názvem Noční vlak – Mám ztratit svou dálku. V té době se hudební skupina Projektil umístila na skvělém 5. místě v anketě rozhlasového pořadu Větrník. Přeskočila tehdy i takové hudební legendy jako je Elán či Olympic.
V roce 1986 však musela kvůli sporům s tehdejším režimem kapela ukončit svou činnost, a dokonce musely být i její desky staženy z obchodů. Ke hraní se Projektil vrátit bezprostředně po Sametové revoluci a definitivní konec oznámila až v roce 2002. K obnovené skupině už se ale Milan Schelinger nepřidal. Z kapely odešel už v roce 1985.
Důvodem jeho odchodu z Projektilu byl jiný hudební projekt. Přidal se totiž k undergroundové kapele The Plastic People of the Universe. S touto hudební skupinou spolupracoval na nahrávání alba Hovězí porážka, které probíhalo na Hrádečku Václava Havla.
V roce 1994 vydal Milan Schelinger spolu s Petrem Bošnakovem životopisnou knihu Jiří Schelinger: život a …, která se snaží věrohodnou formou přiblížit život a dílo české hudební legendy.
Milan Schelinger byl zatvrzelým monarchistou a mezi roky 1999 a 2003 dokonce působil jako předseda Koruny České, monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska.
Ve svých šestašedesáti letech se stal Milan naposledy otcem. Právě tehdy se mu totiž narodil nejmladší, v pořadí již třetí syn Pavel. Z prvního manželství s ženou Anitou má jednu dceru a dva syny.
Svého staršího bratra Jiřího přežil Milan o celých dvaačtyřicet let. Zemřel 10. února 2023. Jeho pohřeb proběhl právě v den, kdy by Milan oslavil své jednasedmdesáté narozeniny.Kdo byl Milan Schelinger? Životopis Milan Schelinger, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Milan Schelinger

Národnost: česká
Datum narození: 18. února 1952
Místo narození: Bousov
Datum úmrtí: 10. února 2023

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Milan Schelinger sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Svědomí? Pamatujete si definici pojmu MDŽ? Vzpomněli byste si co znamená slovo Inovace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sieg Heil?

Klíčová slova: zajímavosti, lexikon, narození, kdo je Milan Schelinger?, biografie, wikipedie, osobnost, datum narození, hudba, kde se narodil Milan Schelinger?, hudba, vysvětlení, osobnosti, kdy se narodil Milan Schelinger?, Kdy zemřel Milan Schelinger, kdo to je

Pojem Milan Schelinger je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Milan Schelinger ve Wikipedii

Vyhledat slovo Milan Schelinger ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Milan Schelinger ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Milan Schelinger ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Milan Schelinger ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Milan Schelinger například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Milan Schelinger? Stručná biografie

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Milan Schelinger? Kdy se narodil Milan Schelinger? Kde se narodil Milan Schelinger? Kdy zemřel Milan Schelinger? Milan Schelinger je v sekci Hudba

Kategorie hudba, basa, milan Schelinger, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Milan Schelinger kupříkladu v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Milan Schelinger i v jiné kategorii než je hudba.