Kdo je to?
Kdo je Ola Svensson? Životopis Ola Svensson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Ola Svensson

Kdo je Ola Svensson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Ola Svensson je švédský hudebník, který přišel na svět 23. února 1986. A přestože jeho rodiče měli svého biologického syna, adoptovali si též dva chlapce z El Salvatoru. Ti jsou dnes již dospělí a oba mají vlastní potomky. Ola svému vztahu s adoptovanými bratry dokonce věnoval song Brothers a v oficiálním klipu k této písni najdete též autentické videozáznamy z jejich dětství.
Ola Svensson začal v pouhých pěti letech hrát na klavír. K této činnosti jej dovedl dědeček, a přestože o tři roky později zemřel, láska k hudbě chlapci zůstala. Na památku svého dědečka Ola vstoupil do chlapeckého sboru a začal zpívat. Hru na klavír nadále studoval v hudební škole v rodném městě Lund. V jedenácti letech získal hlavní roli v představení Kouzelná flétna na prknech divadla v Malmö, které režíroval Philip Zandén.
Je zapáleným sportovním fanouškem. Miluje fotbal a zasvětil mu nemalou část svého života. Několik let dokonce hrál za tým Trelleborgs FF odkud přešel do prvoligového mužstva Vasalund IF.
Velkým milníkem v jeho kariéře byla účast v soutěži Swedish Idol. Konkurz byl vysílán 21. září 2005 a tehdy pouze devatenáctiletý mladíček si okamžitě získal sympatie publika. Nakonec skončil v soutěži jako osmý, i tak šlo však o skvělý výsledek, na který navázal vlastní tvorbou. Producent Jonas Saeed s ním bezprostředně po Idolu podepsal nahrávací kontrakt, a tak mohlo v červnu roku 2006 vyjít jeho debutové album Given to Fly. To okamžitě zaujalo posluchače a umístilo se na první místě švédské hitparády Sverigetopplistan.
Mladý hudebník se tedy dočkal rychle velkých úspěchů. Vydal několik singlů a píseň Natalie dokonce získala platinovou desku. V roce 2008 vyhrál prestižní cenu Rockbjörnen Award za nejlepší píseň roku díky písni Feelgood. Byl čtrnáctkrát nominován na cenu Grammy a účastnil se mezinárodní hudební soutěže Eurovision Song Contest 2008 a 2010.
V roce 2010 založil Ola Svensson vlastní nahrávací společnost Oliniho Records a hned první album, které ve vlastním vydavatelství nahrál slavilo obrovské úspěchy. A nenechal se omezovat Švédskými hranicemi. Brzy expandoval i do zahraničí a zaujal především britské posluchače. Koncertoval ve Spojených státech, v Anglii, New Yorku i Kalifornii. Oblíbeným se stal na území Itálie.
Od své účasti v Idolu pravidelně vystupuje ve švédské televizi a o jeho životě vznikl životopisný dokument My Life as Ola.
O jeho osobním životě nejsou veřejnosti známy žádné detaily a oficiálně s nikým nerandí. I ve svých letech je stále bezdětný.Kdo je Ola Svensson? Životopis Ola Svensson, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Ola Svensson

Národnost: švédská
Datum narození: 23. února 1986
Místo narození: Lund

Popis osobnosti Ola Svensson můžete sdílet s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte termín Cashback? Znáte definici termínu Depilace? Vzpomenete si na definici slova Perlinka? Pamatujete si definici pojmu Chronograf?

Klíčová slova: wiki, Ola Svensson, Ola Svensson, popis, národnost, místo narození, biografie, osobnosti, kdo je Ola Svensson?, hudba, narození, kdy se narodil Ola Svensson?, zajímavosti, osobnost, kde se narodil Ola Svensson?, wikipedie

Pojem Ola Svensson je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Ola Svensson

Hledat slovo Ola Svensson na Google.cz

Hledat výraz Ola Svensson ve Wikipedii

Vyhledat heslo Ola Svensson ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Ola Svensson na Youtube

Zkusit najít termín Ola Svensson ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ola Svensson například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v metavyhledávači Info.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ola Svensson

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Ola Svensson? Kdy se narodil Ola Svensson? Kde se narodil Ola Svensson? Ola Svensson patří do sekce Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Ola Svensson řekněme na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ola Svensson i v jiné kategorii než je hudba.