Kdo je to?
Kdo byl Vladimir Iljič Lenin? Životopis Vladimir Iljič Lenin, slavní lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Vladimir Iljič Lenin?

Kdo to byl Vladimir Iljič Lenin? Stručný životopis

Vladimír Iljič Lenin, původním jménem Vladimír Iljič Uljanov, byl především politik a revolucionář. Byl vůdcem Bolševické strany a prvním předsedou vlády. Jako politický teoretik provedl adaptaci marxizmu v leninizmus. Byl vůdčí osobností ruské Velké říjnové socialistické revoluce roku 1917 a až do roku 1923 nejvyšším představitelem státu.
Vladimír Iljič Lenin je považován za zakladatele Sovětského svazu. Prosadil popravy bez soudu a obnovil trest smrti, je označován za strůjce popravy carské rodiny a služebnictva. V hospodářství se zasloužil o tvorbu kolchozů a kolektivizaci, přestavbu průmyslu a elektrifikaci Ruska.Kdo byl Vladimir Iljič Lenin? Životopis Vladimir Iljič Lenin, slavní lidé, osobnosti z politici

Základní informace o osobě Vladimir Iljič Lenin

Národnost: ruská
Datum narození: 10. dubna 1870
Místo narození: Simbirsk
Datum úmrtí: 21. ledna 1924

Líbí se stručný životopis s osobou Vladimir Iljič Lenin? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Dodací list? Pamatujete si definici pojmu CWG? Víte, co je to Tenderizér? Vzpomněli byste si co znamená slovo Evropská unie?

Klíčová slova: co je to Vladimir Iljič Lenin?, synonymum, odborný výraz, wiki, přesný význam, lexikon, popis, popis, etymologie, politici, význam pojmu, slovo, význam slova, co znamená, formulace, původ slova

Pojem Vladimir Iljič Lenin je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledat výraz Vladimir Iljič Lenin ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Vladimir Iljič Lenin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Vladimir Iljič Lenin ve Wikipedii

Najít heslo Vladimir Iljič Lenin ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimir Iljič Lenin například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vladimir Iljič Lenin

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Vladimir Iljič Lenin? Kdo to byl Vladimir Iljič Lenin? Kdy se narodil Vladimir Iljič Lenin? Kde se narodil Vladimir Iljič Lenin? Kdy zemřel Vladimir Iljič Lenin? Vladimir Iljič Lenin je v kategorii politici. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Vladimir Iljič Lenin dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimir Iljič Lenin i v jiné kategorii než je politici.