Kdo je to?
Kdo byl Vladimir Iljič Lenin? Životopis Vladimir Iljič Lenin, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Vladimir Iljič Lenin

Kdo byl Vladimir Iljič Lenin? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Vladimír Iljič Lenin, původním jménem Vladimír Iljič Uljanov, byl především politik a revolucionář. Byl vůdcem Bolševické strany a prvním předsedou vlády. Jako politický teoretik provedl adaptaci marxizmu v leninizmus. Byl vůdčí osobností ruské Velké říjnové socialistické revoluce roku 1917 a až do roku 1923 nejvyšším představitelem státu.
Vladimír Iljič Lenin je považován za zakladatele Sovětského svazu. Prosadil popravy bez soudu a obnovil trest smrti, je označován za strůjce popravy carské rodiny a služebnictva. V hospodářství se zasloužil o tvorbu kolchozů a kolektivizaci, přestavbu průmyslu a elektrifikaci Ruska.Kdo byl Vladimir Iljič Lenin? Životopis Vladimir Iljič Lenin, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní informace o osobě Vladimir Iljič Lenin

Národnost: ruská
Datum narození: 10. dubna 1870
Místo narození: Simbirsk
Datum úmrtí: 21. ledna 1924

Líbí se stručný životopis s osobou Vladimir Iljič Lenin? Pak se podělte s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo SSHD disk? Vzpomněli byste si na význam slova Abakus? Víte, co je to Pixel? Znáte definici termínu Movitá věc?

Klíčová slova: kdo to je, biografie, informace, vysvětlení, osobnosti, politici, popis, kde se narodil Vladimir Iljič Lenin?, život, wiki, Vladimir Iljič Lenin, národnost, politici, osobnost, datum narození, lexikon

Pojem Vladimir Iljič Lenin je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Vladimir Iljič Lenin v následujících zdrojích

Hledat výraz Vladimir Iljič Lenin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Vladimir Iljič Lenin ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vladimir Iljič Lenin ve Wikimedia Commons

Najít pojem Vladimir Iljič Lenin na Google obrázcích

Hledat slovo Vladimir Iljič Lenin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimir Iljič Lenin například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Vladimir Iljič Lenin? Stručná biografie

Nyní již víte Kdo byl Vladimir Iljič Lenin? Kdy se narodil Vladimir Iljič Lenin? Kde se narodil Vladimir Iljič Lenin? Kdy zemřel Vladimir Iljič Lenin? Vladimir Iljič Lenin je v kategorii Politici

Kategorie politici, bruneta politička, vladimir Iljič Lenin, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Vladimir Iljič Lenin dejme tomu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimir Iljič Lenin i v jiné kategorii než je politici.