Kdo je to?
Kdo byl John Galsworthy? Životopis John Galsworthy, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

John Galsworthy

Kdo byl John Galsworthy? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

John Galsworthy byl anglický spisovatel, prozaik a dramatik, který za své dílo obdržel Nobelovu cenu za literaturu. Jeho nejznámějším počinem je románová trilogie Sága rodu Forsytů, jež popisuje život a zkušenosti rodiny z vyšší střední třídy v Anglii na přelomu 19. a 20. století.
John Galsworthy se narodil v roce 1867 v anglickém Kingstonu nad Temží a byl synem bohatého advokáta. Vystudoval práva na Oxfordské univerzitě, ale brzy právnickou kariéru opustil, aby se mohl věnovat cestování a své spisovatelské vášni. Několik let strávil na cestách po světě, navštívil mimo jiné Nový Zéland, Jižní Afriku, Kanadu, Austrálii či Rusko. Po návratu se zamiloval do manželky svého příbuzného, což mu pošramotilo pověst. Po letech útrap se jeho vyvolená rozvedla a mohl se s ní oženit. Jeho první román Jocelyn vyšel v roce 1898 a následovalo několik dalších románů, včetně Ostrova pokrytců či Bohatce, který posloužil jako první kniha Ságy rodu Forsytů. Právě tato sága mu přinesla věhlas a popularitu, které do té doby i přes velkou snahu nedocílil.
Sága rodu Forsytů je série románů a povídek, které byly vydány v letech 1906 až 1921. Romány se těšily velké oblibě a byly adaptovány do několika televizních seriálů a filmů. Série se zabývá životem rodiny Forsytů a jejich bojem s bohatstvím, láskou a morálkou v měnící se společnosti. Sága je známá osobitými postavami a realistickým zobrazením sociálních problémů, jako je dopad industrializace a měnící se role žen ve společnosti. John Galsworthy navázal na její úspěch další trilogií nazvanou Moderní komedie. Kromě toho byl také plodným dramatikem a aktivním členem Fabiánské společnosti, socialistické organizace, která se snažila prosazovat sociální a ekonomické reformy v Británii. Za svůj přínos anglické literatuře získal v roce 1932 Nobelovu cenu za literaturu. V psaní pokračoval až do své smrti v roce 1933.Kdo byl John Galsworthy? Životopis John Galsworthy, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě John Galsworthy

Národnost: britská
Datum narození: 14.8.1867
Místo narození: Kingston upon Thames, Velká Británie
Datum úmrtí: 31.1.1933

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou John Galsworthy sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Spása? Pamatujete si definici pojmu IMAP? Vzpomněli byste si na význam slova Tvořivost? Vzpomněli byste si co znamená slovo Overlock?

Klíčová slova: nežijící, datum narození, vysvětlení, informace, literatura, John Galsworthy, kdo je John Galsworthy?, wiki, kdy se narodil John Galsworthy?, wikipedie, popis, národnost, lexikon, biografie, kdo to je, John Galsworthy

Pojem John Galsworthy je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu John Galsworthy v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo John Galsworthy ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz John Galsworthy ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi John Galsworthy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín John Galsworthy na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem John Galsworthy ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo John Galsworthy například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v Google obrázcích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je John Galsworthy? Stručná biografie

Teď už víte Kdo byl John Galsworthy? Kdy se narodil John Galsworthy? Kde se narodil John Galsworthy? Kdy zemřel John Galsworthy? John Galsworthy je v sekci Literatura

Kategorie literatura, knihovna lampa, john Galsworthy, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka John Galsworthy dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Galsworthy i v jiné kategorii než je literatura.