Kdo je to?
Kdo je to Árijec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Árijec? Lidé, národnost

Árijec

Jaký je význam slova Árijec? Co to znamená?

Árijec je označení pro příslušníka indoíránských kmenů, které začaly zhruba ve druhém tisíciletí před naším letopočtem osidlovat asijské oblasti, především území dnešní Indie.
19. a 20. století však přineslo nové vnímání tohoto výrazu. V 19. století se rozšířila filozofická teorie zabývající se árijskou rasou, která měla být jak fyzickými, tak rozumovými a psychologickými atributy nadřazena ostatním rasám. Své zastánce měla ve většině zemích Evropy, nicméně do extrému byla dotažena ve 20. století v nacistickém Německu. Termín árijská rasa zde byl takřka ztotožněn s germánským původem. Teorie árijské rasy se tak stala součástí totalitní ideologie a stála v pozadí perzekuce lidí, kteří byli jiného etnického původu, především židovského obyvatelstva, ale i romského či slovanského.Kdo je to Árijec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Árijec? Lidé, národnost

Budeme rádi, pokud budete definici slova Árijec sdílet s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Univerzita? Pamatujete si definici pojmu Vinobraní? Pamatujete si definici pojmu Wallpaper? Vzpomněli byste si co znamená slovo Methionin?

Klíčová slova: pojem, wikipedie, národnost, přesný výraz, význam pojmu, slovo, lexikon, etymologie, význam slova, definice, wiki, co znamená, termín, formulace, Árijec, vysvětlení

Pojem Árijec je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít heslo Árijec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Árijec ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Árijec ve Wikislovníku

Zkusit najít Árijec ve Wikipedii

Hledat pojem Árijec na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Árijec například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Árijec

Právě jste zjistili Kdo je to Árijec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Árijec? Definice pojmu Árijec patří do sekce Národnost

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace výraz, text, termín, pojem třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v národnost.