Kdo je to?
Kdo je Alison Krauss? Životopis Alison Krauss, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Kdo je Alison Krauss?

Kdo je Alison Krauss? Životopis, informace, biografie, hudba

Alison Krauss je americká zpěvačka a houslistka.
Alison Krauss se ve své tvorbě pohybuje primárně v žánru bluegrass, případně country. Nejvíce ji proslavila filmová hudba.
S hudbou začínala ve velmi nízkém věku, od dětství hrála na housle a věnovala se bluegrasss. Svou první velkou hudební soutěž vyhrála už v deseti letech. První nezávislé album - Different Strokes - vydala již ve 14 letech. Její oficiální debut - album Too Late to Cry, bylo vydáno v roce 1987. V roce 1989 následovalo Two Highways.
Album z roku 1990 I\'ve Got That Old Feeling jí vyneslo první Grammy. Další získala hned o dva roky později za další album Every Time You Say Goodbye.
90. léta byla vrcholem její slávy. Desky vydávala zhruba každé dva roky a získávala jednu Grammy za druhou a nevyhnula se jí ani další ocenění, ať už obecně hudební nebo žánrová. Z tohoto období pochází například desky: I Know Who Holds Tomorrow nebo So Long So Wrong.
Na přelomu tisíciletí se pro ni stala typická práce na filmové hudbě. Její nejúspěšnější nahrávky se týkají soundtracků k filmům O Brother, Where Art Thou? a Cold Mountain. Pracovala však i na další filmové hudbě - např: The Prince of Egypt nebo Mona Lisa Smile.
Zatím poslední album (k roku 2023) vydala v roce 2021: Raise the Roof.
Do International Bluegrass Music Hall of Fame byla Alison Krauss uvedena v roce 2021.
Obecně patří Alison Krauss k nejoceňovanějších ženám v hudebním průmyslu. V průběhu své kariéry obdržela 27x Grammy (do roku 2019).Kdo je Alison Krauss? Životopis Alison Krauss, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Alison Krauss

Národnost: americká
Datum narození: 23. července 1971
Místo narození: Decatur, Illinois, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Alison Krauss s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Falafel? Rozumíte pojmu Tramping? Znáte termín Charakter? Znáte pojem Bentonit?

Klíčová slova: hudba, wikipedie, informace, život, Alison Krauss, Alison Krauss, kdy se narodila Alison Krauss?, popis, zajímavosti, místo narození, kde se narodila Alison Krauss?, biografie, kdo je Alison Krauss?, národnost, narození, datum narození

Pojem Alison Krauss je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat heslo Alison Krauss ve Wikipedii

Vyhledat slovo Alison Krauss na Google.cz

Najít slovo Alison Krauss ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Alison Krauss ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alison Krauss ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alison Krauss například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alison Krauss

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Alison Krauss? Kdy se narodila Alison Krauss? Kde se narodila Alison Krauss? Alison Krauss se nachází v kategorii Hudba

Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Alison Krauss řekněme například v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alison Krauss i v jiné kategorii než je hudba.