Kdo je to?
Kdo je Alison Krauss? Životopis Alison Krauss, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Alison Krauss

Kdo je Alison Krauss? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Alison Krauss je americká zpěvačka a houslistka.
Alison Krauss se ve své tvorbě pohybuje primárně v žánru bluegrass, případně country. Nejvíce ji proslavila filmová hudba.
S hudbou začínala ve velmi nízkém věku, od dětství hrála na housle a věnovala se bluegrasss. Svou první velkou hudební soutěž vyhrála už v deseti letech. První nezávislé album - Different Strokes - vydala již ve 14 letech. Její oficiální debut - album Too Late to Cry, bylo vydáno v roce 1987. V roce 1989 následovalo Two Highways.
Album z roku 1990 I\'ve Got That Old Feeling jí vyneslo první Grammy. Další získala hned o dva roky později za další album Every Time You Say Goodbye.
90. léta byla vrcholem její slávy. Desky vydávala zhruba každé dva roky a získávala jednu Grammy za druhou a nevyhnula se jí ani další ocenění, ať už obecně hudební nebo žánrová. Z tohoto období pochází například desky: I Know Who Holds Tomorrow nebo So Long So Wrong.
Na přelomu tisíciletí se pro ni stala typická práce na filmové hudbě. Její nejúspěšnější nahrávky se týkají soundtracků k filmům O Brother, Where Art Thou? a Cold Mountain. Pracovala však i na další filmové hudbě - např: The Prince of Egypt nebo Mona Lisa Smile.
Zatím poslední album (k roku 2023) vydala v roce 2021: Raise the Roof.
Do International Bluegrass Music Hall of Fame byla Alison Krauss uvedena v roce 2021.
Obecně patří Alison Krauss k nejoceňovanějších ženám v hudebním průmyslu. V průběhu své kariéry obdržela 27x Grammy (do roku 2019).Kdo je Alison Krauss? Životopis Alison Krauss, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Hlavní data o osobě Alison Krauss

Národnost: americká
Datum narození: 23. července 1971
Místo narození: Decatur, Illinois, USA

Sdílejte tuto stránku s osobností Alison Krauss s bližními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Wap? Znáte definici termínu XML? Znáte termín Afasie? Pamatujete si definici pojmu Akumulátor?

Klíčová slova: život, narození, wiki, biografie, vysvětlení, popis, datum narození, kdo je Alison Krauss?, životopis, wikipedie, kdy se narodila Alison Krauss?, národnost, místo narození, Alison Krauss, Alison Krauss, hudba

Pojem Alison Krauss je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Alison Krauss ve Wikipedii

Hledat výraz Alison Krauss na Google obrázcích

Hledat frázi Alison Krauss ve vyhledávači Qwant

Najít termín Alison Krauss ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Alison Krauss v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Alison Krauss například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Alison Krauss? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Alison Krauss? Kdy se narodila Alison Krauss? Kde se narodila Alison Krauss? Alison Krauss se nachází v sekci Hudba

Kategorie hudba, varhany, alison Krauss, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Předem se omlouváme za případné chyby v textech. Uvítáme vaši pomoc a zpětnou vazbu.Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Alison Krauss dejme tomu například v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alison Krauss i v jiné kategorii než je hudba.