Kdo je to?
Kdo je Ricky Martin? Životopis Ricky Martin, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Ricky Martin

Kdo je Ricky Martin? Životopis, informace, biografie, hudba

Enrique Martín Morales, známý pod pseudonymem Ricky Martin, je proslulý zpěvák původem z Portorika. Martin se narodil na ostrově Portoriko v hlavním městě San Juan do rodiny psychologa a účetní. Když měl 2 roky, jeho rodiče se rozvedli. Od malička mu přezdívali Kiki a od 6 let se učil zpívat. V devíti letech se začal objevovat v televizních reklamách na nealkoholické nápoje, zubní pastu, restaurace (Orange Crush, Burger King), aj.
Ve 12 letech se stal součástí chlapecké kapely s názvem Menudo, se kterou procestoval kus světa. V kapele se proslavil díky singlům Rayo de Luna nebo Hold Me. Spolu s kapelou Menudo se objevil v americké seriálu The Love Boat a argentinské telenovele Por Siempre Amigos. Později se objevil v seriálech General hospital, Glee, American Crime Story a ve filmech Ruka zabiják (1999) a Pan Jangle a vánoční dobrodružství (2020).
Po absolvování střední školy se Martin v 18 letech přestěhoval do New Yorku. Roku 1990 byl přijat na Tisch School of the Arts na New York University, avšak místo studia se přestěhoval do Mexico City, kde dostal nabídku hrát divadelní roli v komedii Mama Ama el Rock. Poté dostal nabídku hrát i v mexické telenovele Alcanzar una estrella, ve které působil 2 sezóny a svou roli ztvárnil i v celovečerním filmu Více než dosáhnout na hvězdu (1992), za kterou dostal ocenění El Heraldo.
V roce 1991 se vrátil k hudbě a podepsal smlouvu se Sony Discos. Ve stejném roce debutoval s albem Ricky Martin. Od té doby vydal několik studiových desek jako např. Me Amarás (1993), A Medio Vivir (1995), Vuelve (1998), Life (2005) a další. Ve svých albech střídá španělštinu a angličtinu. Celkem se během jeho života prodalo více než 85 milionů desek. Mezi jeho nejznámější písně patří Livin La Vida Loca (přes 8 milionů prodaných kopií), La Copa de la Vida, Adrenalina, La Mordidita nebo Claridad. Doposud získal jednu cenu Grammy, tři Latin Grammy a má vlastní hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu.
V roce 2008 se stal Ricky Martin dvojnásobným otcem synů Mattea a Valentina, které mu porodila náhradní matka.
Roku 2010 o jeho životě vyšla kniha s názvem Me. Ve stejném roce oznámil, že je homosexuál. Roku 2018 se oženil s malířem Jwanem Yosefem. Společně si pořídili dceru Lucii (*2018) a syna Renna (*2019).
Martin je zakladatelem nadace Ricky Martin Foundation, která spolupracuje s UNICEF na podporu dětí po celém světě.Kdo je Ricky Martin? Životopis Ricky Martin, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Ricky Martin

Národnost: americká
Datum narození: 24. 12. 1971
Místo narození: San Juan, Portoriko

Líbí se stručný životopis s osobou Ricky Martin? Pak se podělte s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Jerlín? Víte co je Jupka? Víte co je Editace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Apostila?

Klíčová slova: vysvětlení, zajímavosti, kdy se narodil Ricky Martin?, popis, biografie, narození, wikipedie, Ricky Martin, wiki, hudba, životopis, národnost, datum narození, život, kde se narodil Ricky Martin?, informace

Pojem Ricky Martin je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Ricky Martin doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Ricky Martin ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Ricky Martin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Ricky Martin ve Wikislovníku

Vyhledat termín Ricky Martin ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Ricky Martin ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ricky Martin například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, v Google obrázcích, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Ricky Martin?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ricky Martin? Kdy se narodil Ricky Martin? Kde se narodil Ricky Martin? Ricky Martin se nachází v sekci Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Ricky Martin řekněme třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ricky Martin i v jiné kategorii než je hudba.