Kdo je to?
Kdo byl Zdeněk Srstka? Životopis Zdeněk Srstka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Zdeněk Srstka

Kdo byl Zdeněk Srstka? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Zdeněk Srstka byl český divadelní, filmový a seriálový herec, moderátor, kaskadér, zápasník a vzpěrač. Srstka se narodil v Praze do rodiny řezníka. V mládí se začal věnovat vzpírání a již v 15 letech se stal reprezentantem Československa. Poprvé se zúčastnil Mistrovství světa v bavorském Mnichově (1955). O dva roky později získal první bronzovou medaili na Mistrovství Evropy (1957). Na Letních olympijských hrách v Římě roku 1960 skončil na devátém místě z celkového počtu dvaceti soutěžících. Československo reprezentoval také v řecko-římském zápasu a věnoval se sportovně i boxu. Po základní škole se vyučil elektromechanikem v ČKD Stalingrad.
Ve filmu debutoval ve 27 letech ve snímku Tarzanova smrt z roku 1962. O dva roky později o sobě dal vědět v komedii Limonádový Joe aneb Koňská opera jako kaskadér. Během svého života Srstka ztvárnil kolem stovky vedlejších filmových rolí ve slavných snímcích jako „Pane, vy jste vdova!“ (1970), Šest medvědů s Cibulkou (1972), Noc na Karlštejně (1973), „Marečku, podejte mi pero!“ (zde zazněla jeho nejslavnější hláška: „Hliník se odstěhoval do Humpolce."), Parta hic (1976), Ať žijí duchové!, Adéla ještě nevečeřela (1977), Kulový blesk (1978), Slavnosti sněženek (1983), Rozpuštěný a Vypuštěný (1984).
Srstka se proslavil také díky rolím v televizních seriálech O zvířatech a lidech (1994), Četnické humoresky (2001), Sanitka 2 (2013), Doktoři z Počátků (2013-2015). Objevil se i v epizodních rolích seriálů Pan Tau, 30 případů majora Zemana, Malý pitaval z velkého města, Dynastie Nováků, Létající Čestmír, My všichni školou povinni, Dobrodružství kriminalistiky a další.
Na televizních obrazovkách se často objevoval v 80. letech v zábavném pořadu Možná přijde i kouzelník. Později uváděl pořad o opuštěných zvířatech s názvem Chcete mě?
Srstka byl během svého života dvakrát ženatý. Z prvního manželství měl syna Jiřího Srstku. Podruhé se oženil v roce 2008.
Roku 2010 získal své místo v Síni slávy Českého svazu ve vzpírání.
Zdeněk Srstka zemřel roku 2019 ve věku 83 let.Kdo byl Zdeněk Srstka? Životopis Zdeněk Srstka, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Zdeněk Srstka

Národnost: česká
Datum narození: 26. 9. 1935
Místo narození: Praha, Československo
Datum úmrtí: 29. 7. 2019

Zaujala vás biografie osobnosti Zdeněk Srstka? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Hierarchie? Znáte termín Environmentální výchova? Vzpomenete si na definici slova Rezistor? Víte, co je to Loden?

Klíčová slova: kdy se narodil Zdeněk Srstka?, kdo to je, lexikon, osobnost, narození, nežijící, život, národnost, datum úmrtí, herectví, herectví, kde se narodil Zdeněk Srstka?, místo narození, životopis, Zdeněk Srstka, popis

Pojem Zdeněk Srstka je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat termín Zdeněk Srstka ve Wikislovníku

Najít slovo Zdeněk Srstka ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Zdeněk Srstka na Google obrázcích

Zkusit najít pojem Zdeněk Srstka v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Zdeněk Srstka ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zdeněk Srstka například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Zdeněk Srstka?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo byl Zdeněk Srstka? Kdy se narodil Zdeněk Srstka? Kde se narodil Zdeněk Srstka? Kdy zemřel Zdeněk Srstka? Zdeněk Srstka se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, blondýna červené šaty, zdeněk Srstka, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Zdeněk Srstka například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zdeněk Srstka i v jiné kategorii než je herectví.