Kdo je to?
Kdo byl Josef Kemr? Životopis Josef Kemr, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Josef Kemr?

Kdo to byl Josef Kemr? Stručný životopis

Josef Kemr byl populární český herec, který působil jak ve filmu, tak v divadle i televizi. V divadelních představeních vystupoval již v dětství, byl obsazován i do rozhlasových rolí. Později získal angažmá v různých divadlech, mezi ně patřilo například Divadlo S. K. Neumanna nebo činohra Národního divadla.
Za svého života zvládl Josef Kemr nespočet rolí, celkově k 400. Za celoživotní dílo získal cenu Thálie, byl nominován na Českého lva. Dlouhou dobu se přátelil s Rudolfem Hrušínským.



Kdo byl Josef Kemr? Životopis Josef Kemr, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Josef Kemr

Národnost: česká
Datum narození: 20. června 1922
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 15. ledna 1995

Líbí se stručný životopis s osobou Josef Kemr? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz CNC stroj? Vzpomněli byste si co označuje výraz Pemza? Znáte pojem Zápočtový list? Znáte termín Deteriorace?

Klíčová slova: Josef Kemr, herectví, přesný význam, odborný výraz, synonymum, význam pojmu, popis, etymologie, původ slova, wiki, vysvětlení, přesný výraz, co je to Josef Kemr?, lexikon, kdo to je, heslo

Pojem Josef Kemr je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Josef Kemr na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josef Kemr ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Josef Kemr ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Josef Kemr ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Kemr například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Josef Kemr?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Josef Kemr? Kdo to byl Josef Kemr? Kdy se narodil Josef Kemr? Kde se narodil Josef Kemr? Kdy zemřel Josef Kemr? Josef Kemr je v kategorii herectví. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Josef Kemr kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Kemr i v jiné kategorii než je herectví.