Kdo je to?
Kdo byl Josef Kemr? Životopis Josef Kemr, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Josef Kemr?

Kdo to byl Josef Kemr? Stručný životopis

Josef Kemr byl populární český herec, který působil jak ve filmu, tak v divadle i televizi. V divadelních představeních vystupoval již v dětství, byl obsazován i do rozhlasových rolí. Později získal angažmá v různých divadlech, mezi ně patřilo například Divadlo S. K. Neumanna nebo činohra Národního divadla.
Za svého života zvládl Josef Kemr nespočet rolí, celkově k 400. Za celoživotní dílo získal cenu Thálie, byl nominován na Českého lva. Dlouhou dobu se přátelil s Rudolfem Hrušínským.Kdo byl Josef Kemr? Životopis Josef Kemr, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Josef Kemr

Národnost: česká
Datum narození: 20. června 1922
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 15. ledna 1995

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Josef Kemr? s vašimi kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Cystická fibróza? Znáte termín KWh? Znáte pojem PageRank? Víte, co je to Prasečí chřipka?

Klíčová slova: význam slova, původ slova, synonymum, popis, kdo je Josef Kemr?, lexikon, definice, informace, termín, kdo to je, slovo, vysvětlení, pojem, význam pojmu, etymologie, přesný význam

Pojem Josef Kemr je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Josef Kemr zkuste navštívit tyto odkazy

Hledejte bez špehování slovo Josef Kemr ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Josef Kemr ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josef Kemr ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Josef Kemr na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Kemr například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Josef Kemr? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Josef Kemr? Kdo to byl Josef Kemr? Kdy se narodil Josef Kemr? Kde se narodil Josef Kemr? Kdy zemřel Josef Kemr? Josef Kemr je v sekci herectví. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Josef Kemr třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Kemr i v jiné kategorii než je herectví.