Kdo je to?
Kdo byl Josef Kemr? Životopis Josef Kemr, slavní lidé, osobnosti z herectví

Kdo je to Josef Kemr?

Kdo to byl Josef Kemr? Stručný životopis

Josef Kemr byl populární český herec, který působil jak ve filmu, tak v divadle i televizi. V divadelních představeních vystupoval již v dětství, byl obsazován i do rozhlasových rolí. Později získal angažmá v různých divadlech, mezi ně patřilo například Divadlo S. K. Neumanna nebo činohra Národního divadla.
Za svého života zvládl Josef Kemr nespočet rolí, celkově k 400. Za celoživotní dílo získal cenu Thálie, byl nominován na Českého lva. Dlouhou dobu se přátelil s Rudolfem Hrušínským.



Kdo byl Josef Kemr? Životopis Josef Kemr, slavní lidé, osobnosti z herectví

Základní informace o osobě Josef Kemr

Národnost: česká
Datum narození: 20. června 1922
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 15. ledna 1995

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Josef Kemr? s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Leidenská mutace? Rozumíte pojmu Fermentace? Znáte pojem Glamour? Znáte pojem Profylaxe?

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, lexikon, přesný výraz, kdo to je, odborný výraz, heslo, kdo je Josef Kemr?, termín, původ slova, definice, přesný význam, herectví, popis, Josef Kemr, význam

Pojem Josef Kemr je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat výraz Josef Kemr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Josef Kemr v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat termín Josef Kemr ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Josef Kemr na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Josef Kemr například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Josef Kemr? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Josef Kemr? Kdo to byl Josef Kemr? Kdy se narodil Josef Kemr? Kde se narodil Josef Kemr? Kdy zemřel Josef Kemr? Josef Kemr je v sekci herectví. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Josef Kemr dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Kemr i v jiné kategorii než je herectví.