Kdo je to?
Kdo je Linda Finková? Životopis Linda Finková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Linda Finková

Kdo je Linda Finková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Linda Finková, pravým jménem Ludmila, je česká filmová, muzikálová, divadelní, dabingová a seriálová herečka, zpěvačka. Finková se narodila v Domažlicích. Po základní škole odešla do Prahy, kde začala studovat obor populární zpěv na Pražské státní konzervatoři Antonína Dvořáka. Po absolvování konzervatoře začala zpívat v kapele Karla Vágnera (duo Linda a Pavel), Hany Zagorové, s Vilémem Čokem, Jankem Ledeckým, Big Bandem Felixe Slováčka a Dan Kohout Bandem. Mimo jiné nazpívala i píseň pro kampaň proti nákaze AIDS. Vydala celkem tři vlastní studiová alba s názvy Krysař, Golem a Angelika (2008). V televizní pěvecké show Tvoje tvář má známý hlas pracuje jako pěvecký kouč.
Finková ztvárnila role v muzikálech 451 stupňů Fahrenheita, Dracula, Tři mušketýři, Kleopatra, Tajemství, Golem, Krysař, Kvítek Mandragory.
Finková si roku 1986 zahrála v televizní pohádce Plaváček. Svůj hlas propůjčila animovaným filmům Život Brouka (1998), Lorax (2012), Včelka Mája (2014) a Rio 2 (2014).
Jejím bývalým manželem je komik a herec Richard Genzer. Spolu mají dvě děti (Viktorie a Matyáš).Kdo je Linda Finková? Životopis Linda Finková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Linda Finková

Národnost: česká
Datum narození: 10. 5. 1968
Místo narození: Domažlice, Československo

Sdílejte tuto stránku s osobností Linda Finková s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Kapitalismus? Víte co je Kóma? Vzpomenete si na definici slova Esoterika? Vzpomněli byste si co označuje výraz Imunita?

Klíčová slova: vysvětlení, herectví, Linda Finková, datum narození, osobnost, wiki, narození, zajímavosti, osobnosti, kde se narodila Linda Finková?, místo narození, kdy se narodila Linda Finková?, biografie, wikipedie, Linda Finková, kdo je Linda Finková?

Pojem Linda Finková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Linda Finková

Hledat výraz Linda Finková ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Linda Finková ve Wikislovníku

Vyhledat termín Linda Finková na Google obrázcích

Zkusit najít Linda Finková ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Linda Finková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Linda Finková například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Linda Finková

Teďka už zajisté víte Kdo je to Linda Finková? Kdy se narodila Linda Finková? Kde se narodila Linda Finková? Linda Finková patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, herečka vyzívavá, linda Finková, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Linda Finková dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Linda Finková i v jiné kategorii než je herectví.