Kdo je to?
Kdo je to, byl Kyklop? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kyklop? Lidé, mytologie

Kdo je to Kyklop?

Co znamená a jaký je význam slova Kyklop?

Kyklop byl mýtickou postavou, jednookým obrem, který měl oko umístěné na prostředku čela. Kyklopové byli omezení a známí surovci. K nejznámějším patřil Polyfémos, syn Poseidonův. Tři z Kyklopů byli zastánci Dia v boji s otcem Krónem. Měli mu dopomoci k vítězství, když mu ukovali hromy a blesky a luk a šípy a přilbu neviditelnosti.
Za zánik Kyklopů měl být zodpovědný bůh Apollón.Kdo je to, byl Kyklop? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Kyklop? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kyklop s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Oxytocin? Znáte pojem Spotřebitelský úvěr? Vzpomněli byste si co označuje výraz Musaka? Vzpomenete si na definici slova Retro?

Klíčová slova: pojem, původ slova, vysvětlení, kdo to je, kdo je Kyklop?, lexikon, slovo, heslo, formulace, popis, co znamená, synonymum, význam slova, popis, wiki, definice

Pojem Kyklop je v kategorii Mytologie, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat slovo Kyklop ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Kyklop ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Kyklop ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Kyklop ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kyklop například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Vysvětlení významu slova Kyklop, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Kyklop? Kdo to byl Kyklop? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Kyklop? Definice pojmu Kyklop se nachází v sekci mytologie. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též zkusit najít pojem, slovo, termín, definici řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Pokuste se najít termín Kyklop i v jiné kategorii než v mytologie.