Kdo je to?
Kdo je Gianluigi Buffon? Životopis Gianluigi Buffon, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Gianluigi Buffon

Kdo je Gianluigi Buffon? Životopis, informace, biografie, sport

Gianluigi Buffon, italský fotbalový brankář, vstoupil do povědomí českých fotbalových fandů i nefandů především sňatkem s naší Miss Alenou Šeredovou. Jeho profi kariéra čítá přes 1100 zápasů. S profesionálním fotbalem začal už v sedmnácti letech, kdy stál v brance ve dresu Parmy. Zde působil v letech 1995-2001. Následoval přestup do italského klubu Juventus Turín, který za něho zaplatil 53 milionů eur. Tím se zapsal do fotbalové historie jako nejdražší fotbalový brankář tehdejší doby. Na sezónu 2018-2019 si odskočil do francouzského klubu Paris Saint Germain, aby se po ní vrátil zpět do Juventusu. Za něj odchytal celkem 176 utkání.
Buffon je desetinásobným italským mistrem. Tím drží historický rekord v Sérii A. Jeden titul získal také ve Francii. V roce 2004 byl zařazený mezi 125 nejlepších žijících fotbalistů. Nejlepším brankářem za období 1997-2009 byl zvolený v roce 2010.
Buffonovy fotbalové začátky se datují rokem 1991, kdy mu bylo pouhých třináct let. Už tehdy chytal za klub Parmy. Pozvánka do profi fotbalu na sebe nenechala dlouho čekat. V roce 1994 nastoupil do prvního mužstva. S ním se zúčastnil předsezónního turné v USA a Kanadě. Buffonův debut se konal roku 1995, kdy se postavil do brány v utkání proti AC Milán. Bylo mu sedmnáct let, kdy předvedl neuvěřitelný talent. V roce 2000 se potýkal se zraněním v podobě zlomené ruky. To ho připravilo o start na Mistrovství Evropy.
Luigi se narodil do sportovně založené rodiny. Jeho matka Maria Stella aktivně házela diskem. V této disciplíně držela dokonce 17 let italský rekord. Otec Adriano se zabýval vzpíráním a sestry se věnovaly volejbalu. V červnu 2011 se oženil s českou modelkou Alenou Šeredovou, s níž má dva syny Luise Thomase a Davida Lee. Manželství se ovšem po pouhých třech letech rozpadlo a Luigi začal randit s italskou moderátorkou Ilarii D Amico. Začátkem roku 2017 se Buffonovi narodil další syn Leopold Mattia. To byla poslední tečka za jeho manželstvím a v květnu 2018 došlo k rozvodu s manželkou Alenou.Kdo je Gianluigi Buffon? Životopis Gianluigi Buffon, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní informace o osobě Gianluigi Buffon

Národnost: italská
Datum narození: 28. ledna 1978
Místo narození: Carrara. Itálie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Gianluigi Buffon sdílet s ostatnímina Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Akvizice? Znáte pojem Huspenina? Vzpomněli byste si na význam slova Hyponymum? Vzpomenete si na definici slova Fixní náklady?

Klíčová slova: národnost, popis, Gianluigi Buffon, život, místo narození, narození, osobnost, Gianluigi Buffon, datum narození, sport, kdo je Gianluigi Buffon?, sport, životopis, vysvětlení, osobnosti, kde se narodil Gianluigi Buffon?

Pojem Gianluigi Buffon je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít slovo Gianluigi Buffon ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Gianluigi Buffon na Google.cz

Vyhledat termín Gianluigi Buffon ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Gianluigi Buffon ve Wikislovníku

Hledat slovo Gianluigi Buffon na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Gianluigi Buffon například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Gianluigi Buffon? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Gianluigi Buffon? Kdy se narodil Gianluigi Buffon? Kde se narodil Gianluigi Buffon? Gianluigi Buffon je v kategorii Sport

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Gianluigi Buffon dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gianluigi Buffon i v jiné kategorii než je sport.