Kdo je to?
Kdo je Robert Silverberg? Životopis Robert Silverberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Robert Silverberg

Kdo je Robert Silverberg? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Robert Silverberg je americký autor science fiction, který má na svém kontě více než 500 povídek a 100 románů, což z něj činí jednoho z nejúspěšnějších a nejuznávanějších spisovatelů science fiction všech dob. Je držitelem několika literárních cen.
Robert Silverberg se narodil v roce 1935 v New Yorku. Od malička byl vášnivým čtenářem a vystudoval anglickou literaturu na Kolumbijské univerzitě. Už v útlém mládí začal s vlastní tvorbou a své povídky odesílal do sci-fi časopisů. Jeho první povídka vyšla v roce 1954, o pár měsíců později se mu podařilo vydat i první sci-fi román Revolt on Alpha C. Brzy se tak prosadil jako nadějný autor sci-fi a v roce 1956 získal svou první cenu Hugo za novelu Road to Nightfall. V šedesátých letech se pak jeho psaní začalo ubírat literárnějším směrem. Začal do svých děl zapojovat prvky psychologie, sociologie a antropologie a vytvářel tak propracovanější a komplexnější příběhy. Jeho romány z tohoto období, jako je například Muž v labyrintu, Umírat v Nitru či Dolů k Zemi, jsou nyní považovány za klasiku žánru. Vydal také několik knižních sérií, jako Gilgamesh, Majipoor nebo Roma Eterna.
Robert Silverberg během své kariéry získal za svá díla řadu cen a ocenění, včetně čtyř cen Hugo a šesti cen Nebula. Byl uveden do Síně slávy science fiction a fantasy a v roce 2004 byl jmenován velmistrem Science Fiction and Fantasy Writers of America. Kromě psaní se podílí na činnosti vědeckofantastické komunity, v letech 1967-1968 byl prezidentem Science Fiction Writers of America a často vystupoval jako host a účastník diskusí na vědeckofantastických kongresech. Je podruhé ženatý.Kdo je Robert Silverberg? Životopis Robert Silverberg, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Hlavní informace o osobě Robert Silverberg

Národnost: americká
Datum narození: 15.1.1935
Místo narození: New York, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Robert Silverberg sdílet s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Retail? Znáte termín Variace? Vzpomněli byste si na význam slova Mamon? Víte, co je to Petice?

Klíčová slova: zajímavosti, kde se narodil Robert Silverberg?, lexikon, biografie, literatura, Robert Silverberg, národnost, datum narození, život, osobnost, narození, Robert Silverberg, informace, místo narození, literatura, wikipedie

Pojem Robert Silverberg je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Robert Silverberg

Najít termín Robert Silverberg ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Robert Silverberg ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Robert Silverberg ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Robert Silverberg na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Robert Silverberg na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Robert Silverberg například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Robert Silverberg

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Robert Silverberg? Kdy se narodil Robert Silverberg? Kde se narodil Robert Silverberg? Robert Silverberg je v kategorii Literatura

Napsáno redaktory Superia.cz. Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též zkusit najít informace osobnost, osobu, člověka Robert Silverberg řekněme v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Robert Silverberg i v jiné kategorii než je literatura.