Kdo je to?
Kdo je Art Garfunkel? Životopis Art Garfunkel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Art Garfunkel?

Kdo je Art Garfunkel? Životopis, informace, biografie, hudba

Arthur Ira Garfunkel (přezdívka Art) je americký skladatel, zpěvák, básník, herec a osminásobný držitel cen Grammy. Nejvíce se proslavil jako zpěvák dvoučlenné kapely Simon and Garfunkel s hudebníkem Paulem Simonem. Narodil se ve čtvrti Queen v New Yorku.
Na základní škole hrál ve školní hře Alenka v říši divů, kde hrál spolu s Paulem Simonem, se kterým později založil kapelu. Mezi lety 1956-1962 spolu vystupovali pod názvem Tom a Jerry. V roce 1957 nahráli první singl Hey, schoolgirl. Po dokončení střední školy Forest Hills High School Garfunkel studoval architekturu na Columbia University. Nakonec získal bakalářský titul z historie umění (1965) a následně magisterský titul z učitelství matematiky (1967).
Oficiálně kapela Simon and Garfunkel vznikla roku 1963 a po roce vydali první album Wednesday Morning, 3 A.M. (1964) pod nahrávací společností Columbia Records. Album obsahuje známou píseň Sound of Silence, která se v hudebním žebříčku dostala na 1. místo. Společně nahráli ještě další 4 alba: Sounds of Silence (1966), Parsley, Sage, Rosemary and Thyme (1966), Bookends (1968), Bridge Over Troubled Water (1970), Concert in the Central Park (1981). K filmu The Graduate s Dustinem Hoffmanem nahráli soundtrack Mrs. Robinson (1967).
V sólové kariéře Art Garfunkel nahrál celkem 6 alb: Angel Clare (1973), Breakaway (1975), Watermark (1977), Fate for Breakfast (1979), Scissors Cut (1981) a The Animal’s Christmas (1985).
Garfunkel se prosadil i ve filmovém průmyslu, kde debutoval filmem Carnal Knowledge (1971). Díky roli byl nominován na Zlatý Glóbus. Následovaly snímky Bad Timing (1980), Good To Go (1986), Boxing Helena (1993) a The Rebound (2010).
Během své kariéry Art Garfunkel obdržel celkem 8x cenu Grammy. V roce 1990 byl přijat do Rock and Roll Hall of Fame. Časopis Rolling Stone zařadil Garfunkela mezi 100 nejlepších zpěváků všech dob.Kdo je Art Garfunkel? Životopis Art Garfunkel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Art Garfunkel

Národnost: americká
Datum narození: 5. 11. 1941
Místo narození: Queens, New York, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Art Garfunkel sdílet s kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co znamená slovo Oáza? Znáte pojem Svobodný software? Víte, co je to Zádumčivost? Vzpomenete si na definici slova Mikrocefalie?

Klíčová slova: Art Garfunkel, národnost, život, zajímavosti, hudba, životopis, hudba, osobnosti, popis, kdo je Art Garfunkel?, Art Garfunkel, kde se narodil Art Garfunkel?, datum narození, narození, lexikon, vysvětlení

Pojem Art Garfunkel je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Art Garfunkel lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Art Garfunkel na Google.cz

Hledat heslo Art Garfunkel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Art Garfunkel na Google obrázcích

Najít pojem Art Garfunkel ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Art Garfunkel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Art Garfunkel například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Yahoo.com, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Art Garfunkel? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Art Garfunkel? Kdy se narodil Art Garfunkel? Kde se narodil Art Garfunkel? Art Garfunkel je v sekci Hudba

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Art Garfunkel dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Art Garfunkel i v jiné kategorii než je hudba.