Kdo je to?
Kdo je Art Garfunkel? Životopis Art Garfunkel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Art Garfunkel

Kdo je Art Garfunkel? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Arthur Ira Garfunkel (přezdívka Art) je americký skladatel, zpěvák, básník, herec a osminásobný držitel cen Grammy. Nejvíce se proslavil jako zpěvák dvoučlenné kapely Simon and Garfunkel s hudebníkem Paulem Simonem. Narodil se ve čtvrti Queen v New Yorku.
Na základní škole hrál ve školní hře Alenka v říši divů, kde hrál spolu s Paulem Simonem, se kterým později založil kapelu. Mezi lety 1956-1962 spolu vystupovali pod názvem Tom a Jerry. V roce 1957 nahráli první singl Hey, schoolgirl. Po dokončení střední školy Forest Hills High School Garfunkel studoval architekturu na Columbia University. Nakonec získal bakalářský titul z historie umění (1965) a následně magisterský titul z učitelství matematiky (1967).
Oficiálně kapela Simon and Garfunkel vznikla roku 1963 a po roce vydali první album Wednesday Morning, 3 A.M. (1964) pod nahrávací společností Columbia Records. Album obsahuje známou píseň Sound of Silence, která se v hudebním žebříčku dostala na 1. místo. Společně nahráli ještě další 4 alba: Sounds of Silence (1966), Parsley, Sage, Rosemary and Thyme (1966), Bookends (1968), Bridge Over Troubled Water (1970), Concert in the Central Park (1981). K filmu The Graduate s Dustinem Hoffmanem nahráli soundtrack Mrs. Robinson (1967).
V sólové kariéře Art Garfunkel nahrál celkem 6 alb: Angel Clare (1973), Breakaway (1975), Watermark (1977), Fate for Breakfast (1979), Scissors Cut (1981) a The Animal’s Christmas (1985).
Garfunkel se prosadil i ve filmovém průmyslu, kde debutoval filmem Carnal Knowledge (1971). Díky roli byl nominován na Zlatý Glóbus. Následovaly snímky Bad Timing (1980), Good To Go (1986), Boxing Helena (1993) a The Rebound (2010).
Během své kariéry Art Garfunkel obdržel celkem 8x cenu Grammy. V roce 1990 byl přijat do Rock and Roll Hall of Fame. Časopis Rolling Stone zařadil Garfunkela mezi 100 nejlepších zpěváků všech dob.Kdo je Art Garfunkel? Životopis Art Garfunkel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Art Garfunkel

Národnost: americká
Datum narození: 5. 11. 1941
Místo narození: Queens, New York, USA

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Art Garfunkel sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Asanace? Pamatujete si definici pojmu Mazanec? Víte, co je to Šílenství? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nubuk?

Klíčová slova: narození, kdy se narodil Art Garfunkel?, zajímavosti, lexikon, informace, životopis, hudba, biografie, osobnosti, wiki, život, popis, místo narození, hudba, národnost, Art Garfunkel

Pojem Art Garfunkel je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Art Garfunkel na Youtube

Hledat termín Art Garfunkel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Art Garfunkel ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Art Garfunkel ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Art Garfunkel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Art Garfunkel například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Art Garfunkel?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Art Garfunkel? Kdy se narodil Art Garfunkel? Kde se narodil Art Garfunkel? Art Garfunkel je v sekci Hudba

Kategorie hudba, viola nástroj, art Garfunkel, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Art Garfunkel například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Art Garfunkel i v jiné kategorii než je hudba.