Kdo je to?
Kdo je Art Garfunkel? Životopis Art Garfunkel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Art Garfunkel?

Kdo je Art Garfunkel? Životopis, informace, biografie, hudba

Arthur Ira Garfunkel (přezdívka Art) je americký skladatel, zpěvák, básník, herec a osminásobný držitel cen Grammy. Nejvíce se proslavil jako zpěvák dvoučlenné kapely Simon and Garfunkel s hudebníkem Paulem Simonem. Narodil se ve čtvrti Queen v New Yorku.
Na základní škole hrál ve školní hře Alenka v říši divů, kde hrál spolu s Paulem Simonem, se kterým později založil kapelu. Mezi lety 1956-1962 spolu vystupovali pod názvem Tom a Jerry. V roce 1957 nahráli první singl Hey, schoolgirl. Po dokončení střední školy Forest Hills High School Garfunkel studoval architekturu na Columbia University. Nakonec získal bakalářský titul z historie umění (1965) a následně magisterský titul z učitelství matematiky (1967).
Oficiálně kapela Simon and Garfunkel vznikla roku 1963 a po roce vydali první album Wednesday Morning, 3 A.M. (1964) pod nahrávací společností Columbia Records. Album obsahuje známou píseň Sound of Silence, která se v hudebním žebříčku dostala na 1. místo. Společně nahráli ještě další 4 alba: Sounds of Silence (1966), Parsley, Sage, Rosemary and Thyme (1966), Bookends (1968), Bridge Over Troubled Water (1970), Concert in the Central Park (1981). K filmu The Graduate s Dustinem Hoffmanem nahráli soundtrack Mrs. Robinson (1967).
V sólové kariéře Art Garfunkel nahrál celkem 6 alb: Angel Clare (1973), Breakaway (1975), Watermark (1977), Fate for Breakfast (1979), Scissors Cut (1981) a The Animal’s Christmas (1985).
Garfunkel se prosadil i ve filmovém průmyslu, kde debutoval filmem Carnal Knowledge (1971). Díky roli byl nominován na Zlatý Glóbus. Následovaly snímky Bad Timing (1980), Good To Go (1986), Boxing Helena (1993) a The Rebound (2010).
Během své kariéry Art Garfunkel obdržel celkem 8x cenu Grammy. V roce 1990 byl přijat do Rock and Roll Hall of Fame. Časopis Rolling Stone zařadil Garfunkela mezi 100 nejlepších zpěváků všech dob.Kdo je Art Garfunkel? Životopis Art Garfunkel, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Art Garfunkel

Národnost: americká
Datum narození: 5. 11. 1941
Místo narození: Queens, New York, USA

Zaujala vás biografie osobnosti Art Garfunkel? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Oáza? Znáte definici termínu Google Play? Víte, co je to DIY? Pamatujete si definici pojmu Krajní pravice?

Klíčová slova: narození, lexikon, zajímavosti, hudba, životopis, místo narození, wiki, Art Garfunkel, wikipedie, život, biografie, informace, datum narození, popis, osobnost, hudba

Pojem Art Garfunkel je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Art Garfunkel

Zkusit najít Art Garfunkel na Google.cz

Zkusit najít termín Art Garfunkel ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Art Garfunkel ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Art Garfunkel ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Art Garfunkel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Art Garfunkel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Art Garfunkel? Kdy se narodil Art Garfunkel? Kde se narodil Art Garfunkel? Art Garfunkel patří do kategorie Hudba

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Art Garfunkel řekněme na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Art Garfunkel i v jiné kategorii než je hudba.