Kdo je to?
Kdo je Michal Isteník? Životopis Michal Isteník, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Michal Isteník?

Kdo je Michal Isteník? Životopis, informace, biografie, herectví

Michal Isteník je český filmový a divadelní herec. Narodil se v Rakovníku. Od mala se Michal Isteník věnoval fotbalu (jeho otec i bratr hráli také fotbal) a hrál dokonce jako kapitán ve druhé dorostenecké lize za SK Kladno. Ve 14 letech kvůli zranění musel s fotbalem skončit. Během studií na gymnáziu v Novém Strašecí začal chodit do dramatického kroužku.
Po gymnáziu se hlásil na DAMU, ale nevzali jej. Rok studoval v Ústí nad Labem na univerzitě Jana Evangelisty Purkyně obor historie a geografie. Poté se přihlásil na brněnskou JAMU, kam ho přijali. Studoval zde obor činoherní herectví během let 2003-2008. Studium skloubil s působením v Divadle U stolu, v divadle Buranteatr a v HaDivadle. Po studiu nastoupil do činoherního souboru v Městském divadle Brno (2008). Zahrál si v divadelních hrách Tři sestry, Tři mušketýři, Zkrocení zlé ženy, Mojžíš, Mefisto, Mrtvé duše, Nebezpečné známosti, Anna Karenina, Lakomec nebo Zamilovaný Shakespeare.
Z televizních obrazovek je Isteník známý díky seriálům Kancl (2014), Trpaslík, Pěstírna, Četníci z Luhačovic (2017), Živé terče a Most! (2019).
Isteník se objevil ve filmech Svatojánský věneček (2015), Zloději zelených koní (2016), Zahradnictví: Dezertér (2017), 3Bobule, Havel (2020) a Přání Ježíškovi (2021).
V roce 2011 obdržel cenu Alfréda Radoka v kategorii talent roku a o tři roky později obdržel Cenu Thálie (2014) za roli v divadelní hře Mrtvé duše.Kdo je Michal Isteník? Životopis Michal Isteník, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Michal Isteník

Národnost: česká
Datum narození: 11. 7. 1983
Místo narození: Rakovník, Česká republika

Líbí se stručný životopis s osobou Michal Isteník? Pak se podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte, co je to Patetický? Vzpomněli byste si co označuje výraz Hrdinství? Vzpomněli byste si na význam slova Kanadské bodování? Znáte termín BRKI?

Klíčová slova: datum narození, biografie, herectví, popis, kdo je Michal Isteník?, zajímavosti, kdy se narodil Michal Isteník?, život, Michal Isteník, narození, místo narození, Michal Isteník, wikipedie, wiki, osobnosti, vysvětlení

Pojem Michal Isteník je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Michal Isteník ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Michal Isteník ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Michal Isteník na Google.cz

Zkusit najít Michal Isteník ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Michal Isteník na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Isteník například ve Wikipedii, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Michal Isteník? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Michal Isteník? Kdy se narodil Michal Isteník? Kde se narodil Michal Isteník? Michal Isteník je v sekci Herectví

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Michal Isteník dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Isteník i v jiné kategorii než je herectví.