Kdo je to?
Kdo je Michal Isteník? Životopis Michal Isteník, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Michal Isteník

Kdo je Michal Isteník? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Michal Isteník je český filmový a divadelní herec. Narodil se v Rakovníku. Od mala se Michal Isteník věnoval fotbalu (jeho otec i bratr hráli také fotbal) a hrál dokonce jako kapitán ve druhé dorostenecké lize za SK Kladno. Ve 14 letech kvůli zranění musel s fotbalem skončit. Během studií na gymnáziu v Novém Strašecí začal chodit do dramatického kroužku.
Po gymnáziu se hlásil na DAMU, ale nevzali jej. Rok studoval v Ústí nad Labem na univerzitě Jana Evangelisty Purkyně obor historie a geografie. Poté se přihlásil na brněnskou JAMU, kam ho přijali. Studoval zde obor činoherní herectví během let 2003-2008. Studium skloubil s působením v Divadle U stolu, v divadle Buranteatr a v HaDivadle. Po studiu nastoupil do činoherního souboru v Městském divadle Brno (2008). Zahrál si v divadelních hrách Tři sestry, Tři mušketýři, Zkrocení zlé ženy, Mojžíš, Mefisto, Mrtvé duše, Nebezpečné známosti, Anna Karenina, Lakomec nebo Zamilovaný Shakespeare.
Z televizních obrazovek je Isteník známý díky seriálům Kancl (2014), Trpaslík, Pěstírna, Četníci z Luhačovic (2017), Živé terče a Most! (2019).
Isteník se objevil ve filmech Svatojánský věneček (2015), Zloději zelených koní (2016), Zahradnictví: Dezertér (2017), 3Bobule, Havel (2020) a Přání Ježíškovi (2021).
V roce 2011 obdržel cenu Alfréda Radoka v kategorii talent roku a o tři roky později obdržel Cenu Thálie (2014) za roli v divadelní hře Mrtvé duše.Kdo je Michal Isteník? Životopis Michal Isteník, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Michal Isteník

Národnost: česká
Datum narození: 11. 7. 1983
Místo narození: Rakovník, Česká republika

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Michal Isteník? s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Zbruf? Znáte definici termínu Swap? Vzpomněli byste si na význam slova Plurál? Pamatujete si definici pojmu Zádušní mše?

Klíčová slova: biografie, wikipedie, popis, informace, život, herectví, Michal Isteník, lexikon, místo narození, kde se narodil Michal Isteník?, herectví, kdo je Michal Isteník?, životopis, vysvětlení, Michal Isteník, zajímavosti

Pojem Michal Isteník je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Michal Isteník doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat slovo Michal Isteník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Michal Isteník v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Michal Isteník ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Michal Isteník ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Michal Isteník ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Isteník například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Michal Isteník?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Michal Isteník? Kdy se narodil Michal Isteník? Kde se narodil Michal Isteník? Michal Isteník se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, blonďák muž, michal Isteník, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Michal Isteník řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Isteník i v jiné kategorii než je herectví.