Kdo je to?
Kdo je John Williams? Životopis John Williams, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

John Williams

Kdo je John Williams? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

John Towner Williams je americký skladatel, který se proslavil díky skládání hudby pro filmové projekty, kterých během života bylo doposud kolem sta. Za svůj život získal doposud dvacet pět cen Grammy a pětkrát Oscara. Williams se narodil v New Yorku. Když mu bylo 16 let, přestěhoval se s rodiči do Los Angeles, kde začal navštěvovat střední školu North Hollywood High School. Školu dokončil a začal studovat skladbu na University of California v Los Angeles. V 19 letech se připojil k armádě k leteckým jednotkám (1951), kde hrával na piano a jako součást smlouvy hrával pro vojáky různá hudební vystoupení. Roku 1955 se přestěhoval do New Yorku a začal studovat piano na Julliard School. Původně se chtěl stát pianistou, ale později se rozhodl pro skládání hudby. Peníze si vydělával v jazzových klubech. Po studiu na Julliard a Eastman School of Music se vrátil zpět do Los Angeles, kde začal pracovat ve filmovém studiu jako skladatel hudby pro orchestry.
Mezi jeho nejznámější filmovou hudbu patří skladby ke slavným filmům Šumař na střeše (1971), Dobrodružství Poseidonu (1972), Skleněné peklo (1974), Čelisti (1975), Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje (1977), Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder (1980), Dobyvatelé ztracené archy (1981), E.T. – Mimozemšťan (1982), Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho (1983), Indiana Jones a chrám zkázy (1984), Čarodějky z Eastwicku (1987), Indiana Jones a poslední křížová výprava (1989), Sám doma (1990), JFK (1991), Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992), Jurský park, Schindlerův seznam (1993), Zachraňte vojína Ryana (1998), Start Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba (1999), Harry Potter 1, 2 a 3 (2001, 2002, 2004), Válka světů, Gejša, Mnichov (2005), Tintinova dobrodružství (2011) a mnoho dalších.
Nejčastěji spolupracoval s režisérem Stevenem Spielbergem. Složil hudbu ke všem jeho filmům kromě pěti.
Celkem získal pětkrát Oscara za film Šumař na střeše, Čelisti, Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, E.T. – Mimozemšťan a Schindlerův seznam. Zlatý glóbus získal za Čelisti, Star Wars: Epizoda IV – Nová naděje, E.T. – mimozemšťan a Gejša. Celkem osmkrát získal cenu BAFTA.
Roku 1984 se podílel na skládání hudby pro Letní Olympijské hry v Los Angeles.
Jeho syn zpívá v úspěšné americké kapele Toto.Kdo je John Williams? Životopis John Williams, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě John Williams

Národnost: americká
Datum narození: 8. 2. 1932
Místo narození: New York, USA

Líbí se stručný životopis s osobou John Williams? Pak se podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Svěrák? Rozumíte pojmu Objem? Víte, co je to RIP? Znáte pojem Malus?

Klíčová slova: život, životopis, vysvětlení, hudba, hudba, zajímavosti, wiki, narození, wikipedie, kde se narodil John Williams?, biografie, popis, lexikon, místo narození, národnost, John Williams

Pojem John Williams je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu John Williams

Vyhledat pojem John Williams na Google obrázcích

Hledat výraz John Williams v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo John Williams ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem John Williams ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít John Williams ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo John Williams například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to John Williams?

Právě nyní již víte Kdo je to John Williams? Kdy se narodil John Williams? Kde se narodil John Williams? John Williams patří do kategorie Hudba

Kategorie hudba, černé piano, john Williams, ilustrační obrázek

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka John Williams řekněme třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost John Williams i v jiné kategorii než je hudba.