Kdo je to?
Kdo je Barbora Srncová? Životopis Barbora Srncová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Barbora Srncová

Kdo je Barbora Srncová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Barbora Srncová je česká filmová, divadelní a televizní herečka, malířka. Srncová se narodila v Praze do rodiny divadelního herce Jiřího Srnce (zakladatel Černého divadla) a malířky Emmy Srncové. Díky svému otci se již v útlém věku dostala na televizní obrazovku v pořadech pro děti (Hrajte si s námi). V dětství ji však více než rodiče vychovávala její babička. Po základní škole Srncová studovala na Státní konzervatoři v Praze.
Po studiu získala své první angažmá v karlovarském Divadle Vítězslava Nezvala. Následně působila ještě v Černém divadle Praha, Divadle Panoptikum nebo Divadle Ta Fantastika.
Ve filmu Srncová debutovala ve 12 letech v roce 1981 ve snímku Jako zajíci. Následně vytvořila role ve více než dvou desítkách filmů. Nejvíce rolí ztvárnila jako televizní herečka ve snímcích Honza a tři zakleté princezny (1984), Cawdor a Fera (1985), Utopím si ho sám (1989), Klec (1990), Šplhající profesor (1992), Srdeční slabosti (1996), Princezna a písař (2014), aj. Diváci mohli Srncovou vidět také ve filmech Krajina s nábytkem (1986), Nehynoucí láska (1994), Lotrando a Zubejda (1996).
Srncová se proslavila také v televizních seriálech. Objevila se v několika epizodách kriminálního seriálu Dobrodružství kriminalistiky (1990 a 1993), v seriálu Bylo nás pět (1994) ztvárnila postavu Kristýny „Rampepurdy“. Diváci si ji mohou pamatovat ještě ze seriálů jako Když se slunci nedaří (1995), Případy detektivní kanceláře Ostrozrak, To jsem z toho jelen (2000), Dobrá čtvrť (2005-2008), Špačkovi v síti času (2013) a Labyrint (2018).
Ve volných chvílích se věnuje malování.
Srncová byla poprvé vdaná za Švéda Kaare Kvevika, se kterým má dceru Emmu. Manželství však skončilo rozvodem. Podruhé se oženila roku 2006, kdy si vzala za manžela herce a moderátora Petra Rajcherta. I tohle soužití nakonec skončilo po dlouhých letech rozchodem (2020).Kdo je Barbora Srncová? Životopis Barbora Srncová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Barbora Srncová

Národnost: česká
Datum narození: 5. 8. 1969
Místo narození: Praha, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Barbora Srncová s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Koheze? Znáte termín Hatchback? Znáte definici termínu Proprietární software? Víte, co je to Kapování?

Klíčová slova: datum narození, wikipedie, lexikon, herectví, narození, místo narození, biografie, Barbora Srncová, wiki, informace, kdy se narodila Barbora Srncová?, kde se narodila Barbora Srncová?, popis, národnost, vysvětlení, zajímavosti

Pojem Barbora Srncová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Barbora Srncová

Hledat heslo Barbora Srncová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Barbora Srncová ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Barbora Srncová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Barbora Srncová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít výraz Barbora Srncová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Barbora Srncová například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Barbora Srncová

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Barbora Srncová? Kdy se narodila Barbora Srncová? Kde se narodila Barbora Srncová? Barbora Srncová se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, klapka film, barbora Srncová, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Barbora Srncová řekněme například v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Barbora Srncová i v jiné kategorii než je herectví.