Kdo je to?
Kdo je Steven Seagal? Životopis Steven Seagal, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Steven Seagal

Kdo je Steven Seagal? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Steven Frederic Seagal je americký filmový akční herec, režisér, scenárista, producent, kytarista, bluesový zpěvák a mistr bojových umění. Seagal se narodil ve městě Lansing ve státě Michigan do rodiny učitele matematiky ruského původu. V šesti letech se s rodiči přestěhoval do Kalifornie. V Kalifornii se zapsal na karate a později na aikido. V sedmnácti letech se kvůli lásce k bojovým uměním přestěhoval do Japonska, aby se mohl učit bojová umění od mistrů. První dan (černý pásek) získal roku 1974. Celkem má Seagal sedm danů v aikidu. Je také držitelem černého pásu v judu, karate a kendu. V následujícím roce si otevřel v Japonsku školu aikida (1975). Pracoval také jako ochranka bohatých lidí a možná i pro CIA. Poté se oženil s dcerou svého mistra Miyako a následně spolu měli syna Kentara a dceru Ayako. Manželství však později skončilo rozvodem.
V Japonsku žil celkem 15 let. Do USA se vrátil v roce 1985 a v Los Angeles si založil další školu bojových umění. Škola se stala úspěšnou a mezi její žáky patřily také známé osobnosti. Seagal učil např. majitele herecké agentury Michaela Ovitze, který doporučil Seagala pro film. V USA se podruhé oženil s herečkou Adrienne La Russa, ale sňatek byl záhy anulován. Následně si vzal herečku Kelly Le Brock, které se narodily dcery Annaliza a Arissa a syn Dominic. Dceru Savannah měl z mimomanželského poměru s chůvou svých dětí, kvůli čemuž se potřetí rozvedl. Počtvrté se oženil s mongolskou tanečnicí Erdenetuya, se kterou má syna Kuzanga.
Seagal debutoval ve filmu Nico (víc než zákon) v roce 1988, kde si zahrál po boku herečky Sharon Stone. Úspěch zaznamenaly i jeho další akční filmy jako Těžko ho zabít, Muž s cejchem smrti (1990), Nemilosrdná spravedlnost (1991), Přepadení v Pacifiku (1992). V roce 1994 si zahrál ve filmu Aljaška v plamenech, který sám režíroval. Jeho další úspěšné role patřily filmům Přepadení 2: Temné území (1995), Glimmer Man, Boeing 747 v ohrožení (1996) nebo Lovec policajtů (2001). Doposud ztvárnil role ve více než padesáti akčních filmech. Nejčastěji hrával role policistů nebo agentů. Objevil se také v několika epizodách seriálu Strážce spravedlnosti (2011-2012).
Roku 2016 získal Seagal jak srbské, tak ruské státní občanství. O dva roky později se stal rovněž velvyslancem Ruska pro humanitární vztahy s USA.
Seagal má také bluesovou kapelu, ve které zpívá a hraje na kytaru. S kapelou jezdí na koncerty po celém světě.Kdo je Steven Seagal? Životopis Steven Seagal, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Steven Seagal

Národnost: americká
Datum narození: 10. 4. 1952
Místo narození: Lansing, Michigan, Spojené státy americké

Tento text (Steven Seagal) můžete samozřejmě sdílet s dalšími lidmi na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Kevlar? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dataismus? Vzpomněli byste si co označuje výraz Clearing? Znáte termín Feromagnetismus?

Klíčová slova: herectví, místo narození, narození, Steven Seagal, popis, biografie, informace, život, kdo je Steven Seagal?, národnost, zajímavosti, herectví, osobnosti, kdy se narodil Steven Seagal?, lexikon, osobnost

Pojem Steven Seagal je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Steven Seagal ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Steven Seagal na Google.cz

Hledat videa s názvem Steven Seagal na Youtube

Vyhledat heslo Steven Seagal ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Steven Seagal ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Steven Seagal například v metavyhledávači Info.com, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Steven Seagal?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Steven Seagal? Kdy se narodil Steven Seagal? Kde se narodil Steven Seagal? Steven Seagal se nachází v sekci Herectví

Kategorie herectví, muz starý, steven Seagal, ilustrační obrázek

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Steven Seagal například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Steven Seagal i v jiné kategorii než je herectví.