Kdo je to?
Kdo je Miroslav Macek? Životopis Miroslav Macek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Miroslav Macek

Kdo je Miroslav Macek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Miroslav Macek je český politik, publicista, překladatel, stomatolog a politický komentátor.
Miroslav se narodil 7. prosince 1944 v Litomyšli. Za doby socialismu se jako politik neprosadil. Vystudoval stomatologii na Lékařské fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Po vystudování pracoval jako zubař nejprve na Hornické klinice v Ostravě, potom na Obvodním zdravotním středisku v Postřelmově. V lednu 1990 byl zvolen poslancem na Občanské fórum. Poté se podílel na založení Občanské demokratické strany a byl jedním z jejích prvních členů. V roce 1991 se stal místopředsedou strany. Byl také členem vlády Jana Stráského (jako ministr pověření řízením Ministerstva práce a sociálních věcí v roce 1992). Prošel si však také několika kontroverzemi - např. když se ukázalo, že Knižní velkoobchod, ve kterém měl podíl, získal nepřiměřený majetek během privatizace. Dále nesouhlasil s názory Václava Klause a také byl kritizován za roli poradce v Erste Bank, kde získal opět vysoký honorář.
Kromě politiky se však stále věnuje i zubařině a také publikuje, a to nejen překlady (Paul Emil Erdman: Milionová tutovka), ale i vlastní tvorbu - Saturnin se vrací, Samomluvy Miroslava Macka, Tři muži v automobilu, Saturnin zasahuje, Záhada zamčeného pokoje: Tucet detektivních povídek a další.
V osobním životě je potřetí ženatý. Jeho první manželka se jmenovala Alexandra, ale manželství se rozpadlo roku 2001. Vzešly z něj však děti Miroslav a Alexandra. Poté se oženil s Janou Blochovou, se kterou se seznámil v ODS. S tím se pojí jeho konflikt s Davidem Rathem, kterého fyzicky napadl na sjezdu stomatologické komory po té, co Rath prohlásil, že si jej druhá žena vzala pro peníze. Macek byl tehdy odsouzen k omluvě a pokutě ve výši 100 000 Kč. Manželství se ale nakonec stejně rozpadlo, k rozvodu došlo v roce 2009. Mackovou třetí manželkou je Petra Hrochová, svatba se konala v roce 2015.Kdo je Miroslav Macek? Životopis Miroslav Macek, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Miroslav Macek

Národnost: česká
Datum narození: 7. 12. 1944
Místo narození: Litomyšl

Sdílejte tuto stránku s osobností Miroslav Macek s jinými osobami na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Sentiment? Znáte termín Prefektura? Víte, co je to Lanýž? Víte, co je to Mojito?

Klíčová slova: Miroslav Macek, narození, lexikon, kdo je Miroslav Macek?, národnost, popis, osobnost, osobnosti, biografie, wiki, politici, datum narození, informace, vysvětlení, kde se narodil Miroslav Macek?, Miroslav Macek

Pojem Miroslav Macek je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Miroslav Macek ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Miroslav Macek ve Wikislovníku

Hledat pojem Miroslav Macek na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Miroslav Macek ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Miroslav Macek ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Miroslav Macek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Miroslav Macek? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Miroslav Macek? Kdy se narodil Miroslav Macek? Kde se narodil Miroslav Macek? Miroslav Macek je v kategorii Politici

Kategorie politici, blondýn politik, miroslav Macek, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Miroslav Macek dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Miroslav Macek i v jiné kategorii než je politici.