Kdo je to?
Kdo je Julie Jurištová? Životopis Julie Jurištová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Julie Jurištová

Kdo je Julie Jurištová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Julie Jurištová je česká filmová, divadelní a televizní herečka, provozovatelka Divadelní společnosti Julie Jurištové. Jurištová se narodila ve Znojmě. Po základní škole studovala na pražské Státní konzervatoři. Studium však nedokončila a místo toho začala působit v divadlech v Mostě a Českém Těšíně. Později se vrátila ke studiu a na pražské DAMU vystudovala herectví (1975-1978). Od roku 1979 začala působit v Městských divadlech pražských (Generální zázrak). V tomto divadle strávila následujících 15 let. V 90. letech založila vlastní divadelní společnost, která byla zpočátku zaměřená na představení pro děti (Obušku z pytle ven, Čertův švagr, Povídání o pejskovi a kočičce, O dobru a zlu) a od roku 2002 i pro dospělé (Chudák manžel, Blázinec v prvním poschodí, Dezertér z Volšan).
Ve filmu Jurištová debutovala v roce 1975 v dramatu Tetované časom. Od té doby si zahrála ve třiceti filmech, z toho v několika pohádkách Princ a Večernice (1978), Láďo, ty jsi princezna! (1979), O hodném Fridolínovi a zlé Józe (1983). Dále vytvořila role v úspěšných snímcích Noc klavíristy, Boty plné vody (1976), Zítra vstanu a opařím se čajem (1977), Deváté srdce, Stopař (1978), Od zítřka nečaruji, Sněženka a Růženka (1979), aj.
Jurištová se objevila také v televizních seriálech Muž na radnici (1976), Pan Tau (1978), Pletky paní Operetky (1983-1987), My všichni školou povinni (1984) a Synové a dcery Jakuba Skláře (1985).Kdo je Julie Jurištová? Životopis Julie Jurištová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Julie Jurištová

Národnost: česká
Datum narození: 29. 11. 1955
Místo narození: Znojmo, Československo

Popis osobnosti Julie Jurištová můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Rozumíte pojmu Komerční banka? Pamatujete si definici pojmu Betlém? Znáte definici termínu Smrtnost? Vzpomněli byste si co znamená slovo Klub 27?

Klíčová slova: lexikon, národnost, osobnosti, wikipedie, životopis, datum narození, wiki, vysvětlení, zajímavosti, osobnost, biografie, život, Julie Jurištová, kde se narodila Julie Jurištová?, narození, kdo je Julie Jurištová?

Pojem Julie Jurištová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Julie Jurištová zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Julie Jurištová na Youtube

Zkusit najít pojem Julie Jurištová ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Julie Jurištová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Julie Jurištová ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Julie Jurištová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Julie Jurištová například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Julie Jurištová

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Julie Jurištová? Kdy se narodila Julie Jurištová? Kde se narodila Julie Jurištová? Julie Jurištová je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herec šedé oči, julie Jurištová, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Julie Jurištová dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Julie Jurištová i v jiné kategorii než je herectví.