Kdo je to?
Kdo byl Ferdinand IV? Životopis Ferdinand IV, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo byl Ferdinand IV?

Kdo byl Ferdinand IV? Životopis, informace, biografie, panovníci

Ferdinand IV. byl římský císař, český a uherský král. Ferdinand IV. se narodil ve Vídni jako syn císaře Ferdinanda III. a jeho ženy, španělské princezny Marie Anny. Měl další dva sourozence Marii Annu a Leopolda I. Protože byl nejstarším synem císaře, bylo s ním od dětství zacházeno jako s nástupcem na císařský trůn a králem. Ferdinand III. byl v nelehké pozici dosadit svého syna na císařský trůn, protože císařská moc zažila úpadek v celé říši po třicetileté válce. Ještě za života Ferdinanda III. byl Ferdinand IV. korunován českým králem v roce 1646 a o rok později i králem uherským (1647).
Nakonec Ferdinand III. získal díky diplomacii podporu na korunovaci svého syna na římského císaře. Dne 31. 5. 1653 byl zvolen římský císařem v německém Augsburgu a dne 18. 6. byl korunován na císaře v německém Řezně. Následně si měl vzít španělskou princeznu Marii Terezii, avšak svatba se nakonec nikdy žádná nekonala. Ferdinand IV. zemřel na pravé neštovice v pouhých 20 letech, tedy dříve, než jeho otec. Ferdinand byl pochován a pohřben ve Vídni v hrobce rodu Habsburků.Kdo byl Ferdinand IV? Životopis Ferdinand IV, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní informace o osobě Ferdinand IV

Národnost: rakouská
Datum narození: 8. 9. 1633
Místo narození: Vídeň, Habsburská monarchie
Datum úmrtí: 9. 7. 1654

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Ferdinand IV sdílet s ostatními na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Víte, co je to Prostěsdělovací styl? Vzpomenete si na definici slova Outdoor? Vzpomněli byste si na význam slova New Age? Vzpomněli byste si na význam slova Fantasy?

Klíčová slova: kdo to je, narození, vysvětlení, popis, Ferdinand IV, život, místo narození, panovníci, nežijící, datum narození, osobnosti, kde se narodil Ferdinand IV?, datum úmrtí, wikipedie, wiki, lexikon

Pojem Ferdinand IV je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat výraz Ferdinand IV ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Ferdinand IV ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Ferdinand IV na Google obrázcích

Hledejte bez špehování slovo Ferdinand IV ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Ferdinand IV ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ferdinand IV například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Ferdinand IV?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Ferdinand IV? Kdy se narodil Ferdinand IV? Kde se narodil Ferdinand IV? Kdy zemřel Ferdinand IV? Ferdinand IV se nachází v sekci Panovníci

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Ferdinand IV řekněme třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ferdinand IV i v jiné kategorii než je panovníci.