Kdo je to?
Kdo byl Ferdinand IV? Životopis Ferdinand IV, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Ferdinand IV

Kdo byl Ferdinand IV? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, panovníci

Ferdinand IV. byl římský císař, český a uherský král. Ferdinand IV. se narodil ve Vídni jako syn císaře Ferdinanda III. a jeho ženy, španělské princezny Marie Anny. Měl další dva sourozence Marii Annu a Leopolda I. Protože byl nejstarším synem císaře, bylo s ním od dětství zacházeno jako s nástupcem na císařský trůn a králem. Ferdinand III. byl v nelehké pozici dosadit svého syna na císařský trůn, protože císařská moc zažila úpadek v celé říši po třicetileté válce. Ještě za života Ferdinanda III. byl Ferdinand IV. korunován českým králem v roce 1646 a o rok později i králem uherským (1647).
Nakonec Ferdinand III. získal díky diplomacii podporu na korunovaci svého syna na římského císaře. Dne 31. 5. 1653 byl zvolen římský císařem v německém Augsburgu a dne 18. 6. byl korunován na císaře v německém Řezně. Následně si měl vzít španělskou princeznu Marii Terezii, avšak svatba se nakonec nikdy žádná nekonala. Ferdinand IV. zemřel na pravé neštovice v pouhých 20 letech, tedy dříve, než jeho otec. Ferdinand byl pochován a pohřben ve Vídni v hrobce rodu Habsburků.Kdo byl Ferdinand IV? Životopis Ferdinand IV, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Ferdinand IV

Národnost: rakouská
Datum narození: 8. 9. 1633
Místo narození: Vídeň, Habsburská monarchie
Datum úmrtí: 9. 7. 1654

Sdílejte tuto stránku s osobností Ferdinand IV s bližními na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Suvenýr? Vzpomněli byste si co znamená slovo Plichta? Vzpomněli byste si na význam slova Pantok? Víte co je Dysartrie?

Klíčová slova: informace, Kdy zemřel Ferdinand IV, Ferdinand IV, osobnost, datum úmrtí, zajímavosti, panovníci, nežijící, vysvětlení, Ferdinand IV, wiki, kdo je Ferdinand IV?, osobnosti, panovníci, národnost, lexikon

Pojem Ferdinand IV je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Ferdinand IV hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Ferdinand IV na Google.cz

Zkusit najít termín Ferdinand IV na Google obrázcích

Najít pojem Ferdinand IV ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Ferdinand IV ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ferdinand IV ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ferdinand IV například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Ferdinand IV? Stručná biografie

Právě jste zjistili Kdo byl Ferdinand IV? Kdy se narodil Ferdinand IV? Kde se narodil Ferdinand IV? Kdy zemřel Ferdinand IV? Ferdinand IV se nachází v sekci Panovníci

Kategorie panovníci, český král, ferdinand IV, ilustrační obrázek

Text vytvořen pro Superia.cz. Neručíme za eventuální chyby v textech. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Ferdinand IV dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ferdinand IV i v jiné kategorii než je panovníci.