Kdo je to?
Kdo byl Ferdinand IV? Životopis Ferdinand IV, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Kdo byl Ferdinand IV?

Kdo byl Ferdinand IV? Životopis, informace, biografie, panovníci

Ferdinand IV. byl římský císař, český a uherský král. Ferdinand IV. se narodil ve Vídni jako syn císaře Ferdinanda III. a jeho ženy, španělské princezny Marie Anny. Měl další dva sourozence Marii Annu a Leopolda I. Protože byl nejstarším synem císaře, bylo s ním od dětství zacházeno jako s nástupcem na císařský trůn a králem. Ferdinand III. byl v nelehké pozici dosadit svého syna na císařský trůn, protože císařská moc zažila úpadek v celé říši po třicetileté válce. Ještě za života Ferdinanda III. byl Ferdinand IV. korunován českým králem v roce 1646 a o rok později i králem uherským (1647).
Nakonec Ferdinand III. získal díky diplomacii podporu na korunovaci svého syna na římského císaře. Dne 31. 5. 1653 byl zvolen římský císařem v německém Augsburgu a dne 18. 6. byl korunován na císaře v německém Řezně. Následně si měl vzít španělskou princeznu Marii Terezii, avšak svatba se nakonec nikdy žádná nekonala. Ferdinand IV. zemřel na pravé neštovice v pouhých 20 letech, tedy dříve, než jeho otec. Ferdinand byl pochován a pohřben ve Vídni v hrobce rodu Habsburků.Kdo byl Ferdinand IV? Životopis Ferdinand IV, osobnosti, slavný člověk z kategorie panovníci

Hlavní data o osobě Ferdinand IV

Národnost: rakouská
Datum narození: 8. 9. 1633
Místo narození: Vídeň, Habsburská monarchie
Datum úmrtí: 9. 7. 1654

Sdílejte tuto stránku s osobností Ferdinand IV s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Prostěsdělovací styl? Znáte definici termínu Chat? Vzpomněli byste si na význam slova Dextróza? Pamatujete si definici pojmu Atom?

Klíčová slova: panovníci, popis, kdo je Ferdinand IV?, národnost, narození, nežijící, národnost, panovníci, kdy se narodil Ferdinand IV?, život, zajímavosti, datum narození, místo narození, Ferdinand IV, Ferdinand IV, osobnosti

Pojem Ferdinand IV je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Ferdinand IV v dalších zdrojích

Vyhledat termín Ferdinand IV ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ferdinand IV na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ferdinand IV ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Ferdinand IV ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Ferdinand IV ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ferdinand IV například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ferdinand IV

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Ferdinand IV? Kdy se narodil Ferdinand IV? Kde se narodil Ferdinand IV? Kdy zemřel Ferdinand IV? Ferdinand IV se nachází v kategorii Panovníci

Text vytvořen pro server Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Doporučujeme taktéž hledat osobnost, osobu, člověka Ferdinand IV dejme tomu třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ferdinand IV i v jiné kategorii než je panovníci.