Kdo je to?
Kdo je Egon Kulhánek? Životopis Egon Kulhánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Egon Kulhánek

Kdo je Egon Kulhánek? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, podnikání

Egon Kulhánek je český soukromý podnikatel, motorkář, producent českých muzikálů a režisér videoklipů a reklamních spotů, manažer taneční hudební skupiny UNO Richarda Hese, bývalý ředitel Hudebního divadla Karlín. Kulhánek se narodil v Olomouci. Po studiu působil v letech 1990-1995 jako soukromý podnikatel a občas pracoval jako režisér videoklipů a reklam pro taneční skupinu UNO Richarda Hese. Se skupinou spolupracoval na baletech (Šachmat – Carmen, Nikita a Biliár). Dále se podílel na několika muzikálových show v západní Evropě s orchestrem Gustava Broma, s Helenou Vondráčkovou, s Jiřím Kornem, Lucií Bílou nebo Pavlem Vítkem. Patřil také ke koprodukci švýcarsko-českého muzikálu s názvem Keep Cool.
Od roku 1993 byl obchodním náměstkem ředitele pro Hudební divadlo Karlín. V Hudebním divadle Karlín produkoval úspěšnou verzi slavného muzikálu West Side Story. Následně v letech 1995-1998 produkoval původní český muzikál Dracula, za který získal dvě zlaté, dvě platinové a jednu double platinovou desku za prodej nosičů. Dokonce získal dvě hudební ceny Grammy. Celkem navštívilo muzikál více než 1,3 milionů diváků. Premiéru zažil i v Soulu v Jižní Koreji a ve slovenské Bratislavě.
Od roku 2003 působil Kulhánek jako ředitel Hudebního divadla Karlín. Za jeho vedení v karlínském divadle vznikly muzikály jako Noc na Karlštejně, West Side Story, Jekyll a Hyde nebo Limonádový Joe. Dále zde vznikly operety Polská krev, Čardášová princezna a Netopýr.
Hudební divadlo Karlín bylo zrekonstruované a slavnostně otevřené v říjnu roku 2006. Otevření proběhlo uvedením muzikálu Producenti a o dva roky později zde měl premiéru americký muzikál Carmen.
Kulhánek je také milovníkem motorek, na kterých projel několik zemí, mezi nimi Turecko, Gruzii a část Afriky.Kdo je Egon Kulhánek? Životopis Egon Kulhánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní údaje o osobě Egon Kulhánek

Národnost: česká
Datum narození: 1. 1. 1965
Místo narození: Olomouc, Československo

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Egon Kulhánek s ostatními na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pamatujete si definici pojmu Kanafas? Rozumíte pojmu Zadní rýma? Znáte termín Ateista? Znáte pojem Vázaný účet?

Klíčová slova: osobnost, zajímavosti, vysvětlení, životopis, popis, wikipedie, osobnosti, biografie, lexikon, podnikání, kdy se narodil Egon Kulhánek?, narození, Egon Kulhánek, wiki, datum narození, život

Pojem Egon Kulhánek je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Egon Kulhánek v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Egon Kulhánek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Egon Kulhánek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Egon Kulhánek ve vyhledávači Yandex

Najít termín Egon Kulhánek ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Egon Kulhánek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Egon Kulhánek například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Egon Kulhánek

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Egon Kulhánek? Kdy se narodil Egon Kulhánek? Kde se narodil Egon Kulhánek? Egon Kulhánek je v sekci Podnikání

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Egon Kulhánek dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Egon Kulhánek i v jiné kategorii než je podnikání.