Kdo je to?
Kdo je Egon Kulhánek? Životopis Egon Kulhánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo je Egon Kulhánek?

Kdo je Egon Kulhánek? Životopis, informace, biografie, podnikání

Egon Kulhánek je český soukromý podnikatel, motorkář, producent českých muzikálů a režisér videoklipů a reklamních spotů, manažer taneční hudební skupiny UNO Richarda Hese, bývalý ředitel Hudebního divadla Karlín. Kulhánek se narodil v Olomouci. Po studiu působil v letech 1990-1995 jako soukromý podnikatel a občas pracoval jako režisér videoklipů a reklam pro taneční skupinu UNO Richarda Hese. Se skupinou spolupracoval na baletech (Šachmat – Carmen, Nikita a Biliár). Dále se podílel na několika muzikálových show v západní Evropě s orchestrem Gustava Broma, s Helenou Vondráčkovou, s Jiřím Kornem, Lucií Bílou nebo Pavlem Vítkem. Patřil také ke koprodukci švýcarsko-českého muzikálu s názvem Keep Cool.
Od roku 1993 byl obchodním náměstkem ředitele pro Hudební divadlo Karlín. V Hudebním divadle Karlín produkoval úspěšnou verzi slavného muzikálu West Side Story. Následně v letech 1995-1998 produkoval původní český muzikál Dracula, za který získal dvě zlaté, dvě platinové a jednu double platinovou desku za prodej nosičů. Dokonce získal dvě hudební ceny Grammy. Celkem navštívilo muzikál více než 1,3 milionů diváků. Premiéru zažil i v Soulu v Jižní Koreji a ve slovenské Bratislavě.
Od roku 2003 působil Kulhánek jako ředitel Hudebního divadla Karlín. Za jeho vedení v karlínském divadle vznikly muzikály jako Noc na Karlštejně, West Side Story, Jekyll a Hyde nebo Limonádový Joe. Dále zde vznikly operety Polská krev, Čardášová princezna a Netopýr.
Hudební divadlo Karlín bylo zrekonstruované a slavnostně otevřené v říjnu roku 2006. Otevření proběhlo uvedením muzikálu Producenti a o dva roky později zde měl premiéru americký muzikál Carmen.
Kulhánek je také milovníkem motorek, na kterých projel několik zemí, mezi nimi Turecko, Gruzii a část Afriky.Kdo je Egon Kulhánek? Životopis Egon Kulhánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní informace o osobě Egon Kulhánek

Národnost: česká
Datum narození: 1. 1. 1965
Místo narození: Olomouc, Československo

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Egon Kulhánek? s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Region? Víte, co je to Frisco? Znáte termín Závazek? Rozumíte pojmu Azbest?

Klíčová slova: popis, kdo je Egon Kulhánek?, informace, kde se narodil Egon Kulhánek?, wiki, osobnost, Egon Kulhánek, Egon Kulhánek, místo narození, wikipedie, osobnosti, vysvětlení, lexikon, národnost, podnikání, zajímavosti

Pojem Egon Kulhánek je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Egon Kulhánek

Zkusit najít výraz Egon Kulhánek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Egon Kulhánek na Google.cz

Vyhledat slovo Egon Kulhánek na Google obrázcích

Hledat frázi Egon Kulhánek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Egon Kulhánek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Egon Kulhánek například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Egon Kulhánek

Právě nyní již víte Kdo je to Egon Kulhánek? Kdy se narodil Egon Kulhánek? Kde se narodil Egon Kulhánek? Egon Kulhánek patří do kategorie Podnikání

Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Egon Kulhánek např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Egon Kulhánek i v jiné kategorii než je podnikání.