Kdo je to?
Kdo je Egon Kulhánek? Životopis Egon Kulhánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo je Egon Kulhánek?

Kdo je Egon Kulhánek? Životopis, informace, biografie, podnikání

Egon Kulhánek je český soukromý podnikatel, motorkář, producent českých muzikálů a režisér videoklipů a reklamních spotů, manažer taneční hudební skupiny UNO Richarda Hese, bývalý ředitel Hudebního divadla Karlín. Kulhánek se narodil v Olomouci. Po studiu působil v letech 1990-1995 jako soukromý podnikatel a občas pracoval jako režisér videoklipů a reklam pro taneční skupinu UNO Richarda Hese. Se skupinou spolupracoval na baletech (Šachmat – Carmen, Nikita a Biliár). Dále se podílel na několika muzikálových show v západní Evropě s orchestrem Gustava Broma, s Helenou Vondráčkovou, s Jiřím Kornem, Lucií Bílou nebo Pavlem Vítkem. Patřil také ke koprodukci švýcarsko-českého muzikálu s názvem Keep Cool.
Od roku 1993 byl obchodním náměstkem ředitele pro Hudební divadlo Karlín. V Hudebním divadle Karlín produkoval úspěšnou verzi slavného muzikálu West Side Story. Následně v letech 1995-1998 produkoval původní český muzikál Dracula, za který získal dvě zlaté, dvě platinové a jednu double platinovou desku za prodej nosičů. Dokonce získal dvě hudební ceny Grammy. Celkem navštívilo muzikál více než 1,3 milionů diváků. Premiéru zažil i v Soulu v Jižní Koreji a ve slovenské Bratislavě.
Od roku 2003 působil Kulhánek jako ředitel Hudebního divadla Karlín. Za jeho vedení v karlínském divadle vznikly muzikály jako Noc na Karlštejně, West Side Story, Jekyll a Hyde nebo Limonádový Joe. Dále zde vznikly operety Polská krev, Čardášová princezna a Netopýr.
Hudební divadlo Karlín bylo zrekonstruované a slavnostně otevřené v říjnu roku 2006. Otevření proběhlo uvedením muzikálu Producenti a o dva roky později zde měl premiéru americký muzikál Carmen.
Kulhánek je také milovníkem motorek, na kterých projel několik zemí, mezi nimi Turecko, Gruzii a část Afriky.Kdo je Egon Kulhánek? Životopis Egon Kulhánek, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Hlavní data o osobě Egon Kulhánek

Národnost: česká
Datum narození: 1. 1. 1965
Místo narození: Olomouc, Československo

Tento text (Egon Kulhánek) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Inkaso? Znáte termín Aperitiv? Znáte termín Intuice? Víte, co je to Umělý kámen?

Klíčová slova: místo narození, kdy se narodil Egon Kulhánek?, kde se narodil Egon Kulhánek?, vysvětlení, zajímavosti, biografie, Egon Kulhánek, lexikon, osobnosti, datum narození, podnikání, život, wiki, životopis, kdo je Egon Kulhánek?, popis

Pojem Egon Kulhánek je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít frázi Egon Kulhánek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Egon Kulhánek ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Egon Kulhánek ve Wikislovníku

Vyhledat termín Egon Kulhánek v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Egon Kulhánek na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Egon Kulhánek například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Egon Kulhánek? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Egon Kulhánek? Kdy se narodil Egon Kulhánek? Kde se narodil Egon Kulhánek? Egon Kulhánek patří do kategorie Podnikání

Sepsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Egon Kulhánek dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Egon Kulhánek i v jiné kategorii než je podnikání.