Kdo je to?
Kdo je Jan Grolich? Životopis Jan Grolich, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Jan Grolich?

Kdo je Jan Grolich? Životopis, informace, biografie, politici

Jan Grolich je český právník a politik. V roce 2020 se stal hejtmanem Jihomoravského kraje.
Vystudoval práva na Masarykově univerzitě v Brně, nicméně od počátku kariéry se věnoval politickému působení. Je členem KDU-ČSL. Nejdříve se zapojil do komunální politiky, a to když se v roce 2010 stal (ještě jako nestraník) starostou Velatic a na tomto postu se udržel po další dvě volební období. V krajských volbách 2016 se dostal do zastupitelstva Jihomoravského kraje a o čtyři roky později byl zvolen do čela tohoto kraje jako hejtman.
Své politické cíle zaměřuje na ochranu krajiny. Obec Velatice byla za jeho starostování oceněna za nejlepší péči o zeleň a také za inovace. Jako další své priority uvádí Jan Grolich témata ze sociální a zdravotnické oblasti.
Kromě politiky se také dříve věnoval také stand-up comedy.Kdo je Jan Grolich? Životopis Jan Grolich, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Jan Grolich

Národnost: česká
Datum narození: 11. června 1984
Místo narození: Česká republika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jan Grolich s vašimi známými a kamarády na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Matematická indukce? Vzpomněli byste si co znamená slovo Odhad nemovitostí? Pamatujete si definici pojmu Sumó? Víte co je Portál?

Klíčová slova: lexikon, popis, životopis, politici, Jan Grolich, datum narození, Jan Grolich, osobnosti, kdy se narodil Jan Grolich?, biografie, kde se narodil Jan Grolich?, národnost, narození, wikipedie, politici, vysvětlení

Pojem Jan Grolich je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Najít heslo Jan Grolich ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Jan Grolich v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Jan Grolich na Google.cz

Hledat pojem Jan Grolich ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Jan Grolich ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Grolich například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Biografie, životopis, kdo je to Jan Grolich?

Právě jste zjistili Kdo je to Jan Grolich? Kdy se narodil Jan Grolich? Kde se narodil Jan Grolich? Jan Grolich je v kategorii Politici

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Jan Grolich dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Grolich i v jiné kategorii než je politici.