Kdo je to?
Kdo je Jan Grolich? Životopis Jan Grolich, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Jan Grolich

Kdo je Jan Grolich? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Jan Grolich je český právník a politik. V roce 2020 se stal hejtmanem Jihomoravského kraje.
Vystudoval práva na Masarykově univerzitě v Brně, nicméně od počátku kariéry se věnoval politickému působení. Je členem KDU-ČSL. Nejdříve se zapojil do komunální politiky, a to když se v roce 2010 stal (ještě jako nestraník) starostou Velatic a na tomto postu se udržel po další dvě volební období. V krajských volbách 2016 se dostal do zastupitelstva Jihomoravského kraje a o čtyři roky později byl zvolen do čela tohoto kraje jako hejtman.
Své politické cíle zaměřuje na ochranu krajiny. Obec Velatice byla za jeho starostování oceněna za nejlepší péči o zeleň a také za inovace. Jako další své priority uvádí Jan Grolich témata ze sociální a zdravotnické oblasti.
Kromě politiky se také dříve věnoval také stand-up comedy.Kdo je Jan Grolich? Životopis Jan Grolich, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Jan Grolich

Národnost: česká
Datum narození: 11. června 1984
Místo narození: Česká republika

Tento text (Jan Grolich) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Znáte pojem Reciprocita? Víte co je Moučnice? Pamatujete si definici pojmu Zubák? Vzpomněli byste si co označuje výraz Cystická fibróza?

Klíčová slova: život, osobnosti, životopis, kde se narodil Jan Grolich?, kdo je Jan Grolich?, kdy se narodil Jan Grolich?, vysvětlení, popis, wiki, informace, wikipedie, národnost, Jan Grolich, politici, zajímavosti, osobnost

Pojem Jan Grolich je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít frázi Jan Grolich ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Jan Grolich ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Jan Grolich na Youtube

Najít pojem Jan Grolich na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Jan Grolich ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Grolich například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Biografie, životopis, kdo je to Jan Grolich?

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Jan Grolich? Kdy se narodil Jan Grolich? Kde se narodil Jan Grolich? Jan Grolich patří do kategorie Politici

Kategorie politici, brunet politik, jan Grolich, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jan Grolich kupř. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Grolich i v jiné kategorii než je politici.