Kdo je to?
Kdo je Roman Šmucler? Životopis Roman Šmucler, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Kdo je Roman Šmucler?

Kdo je Roman Šmucler? Životopis, informace, biografie, podnikání

Roman Šmucler je zubní lékař, stomatochirurg, specialista na estetickou medicínu, pedagog a podnikatel. Vyrůstal v Příbrami, kde vystudoval tamní gymnázium. Poté studoval stomatologii na Fakultě všeobecného lékařství v Praze a následně začal pracovat na Stomatologické klinice 1. lékařské fakulty a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Roku 2015 se stal docentem v oboru stomatologie. Během odborných stáží strávil čas v Bostonu, Paříži, Vídni nebo New Yorku. V medicíně se věnuje primárně stomatologii a laserům. V roce 1996 začal pracovat ve výboru Společnosti pro využití laserů v medicíně České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, kde se nakonec stal předsedou. Od roku 2016 je prezidentem České stomatologické komory. V rámci popularizace vědy pořádá přednášky a vědecké konference, píše články a vystupuje v televizních pořadech.
Na jaře roku 2020 se stal členem Ústředního krizového štábu vlády České republiky. Nominovala ho strana TOP09, za kterou v minulosti kandidoval a byl dokonce lídrem kandidátky v Karlovarském kraji. Kvůli pracovnímu vytížení z kandidátky nakonec odstoupil. Strana se od jeho pozdějších výroků na téma covid-19 distancovala. Šmucler se stal jednou z nejznámějších tváří pandemie, ke které se často vyjadřoval v médiích i na sociálních sítích. Vážnost nemoci a jejího šíření spíše zpochybňoval a tvrdil, že ekonomické a lidské důsledky přísných opatření jsou vážnější než samotná nemoc. Známé byly zejména jeho výroky, které nebezpečnost covidu-19 přirovnávaly ke chřipce. Právě kvůli podobným výrokům se od Šmuclera odklonily hlavní tváře TOP09, například Miroslav Kalousek nebo Markéta Pekarová Adamová.
Vedle bohaté kariéry v medicíně se Šmucler věnoval i mediální kariéře. Už před revolucí psal články pro regionální noviny. Poté moderoval pořad Studio Kontakt na České televizi, Miss Československo v letech 1992 a 1993 a v roce 2008 moderoval pořad Milionář, který se v té době vysílal na TV Prima. Moderoval také soutěž Nejchytřejší Čech, která byla vysílána v letech 2014 a 2016 na České televizi. S medicínou souvisí Šmuclerova podnikatelská činnost. V roce 1996 založil Asklepion-Lasercentrum Praha, které se během let rozrostlo v multioborové centrum estetické medicíny s pobočkami v českých i zahraničních městech. V roce 2008 společnost koupila podíl v Institutu onkologie a rehabilitace Na Pleši a rovněž většinový podíl v Městské nemocnici Mariánské Lázně. V posledních letech společnost investuje peníze primárně do výzkumu nových medicínských postupů a produktů.Kdo je Roman Šmucler? Životopis Roman Šmucler, osobnosti, slavný člověk z kategorie podnikání

Základní informace o osobě Roman Šmucler

Národnost: česká
Datum narození: 8. července 1969
Místo narození: Praha

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Roman Šmucler? s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Mašlovačka? Víte, co je to Hybnost? Znáte termín Fatva? Rozumíte pojmu Potenciometr?

Klíčová slova: wiki, vysvětlení, národnost, Roman Šmucler, podnikání, lexikon, wikipedie, kde se narodil Roman Šmucler?, životopis, podnikání, datum narození, informace, kdo je Roman Šmucler?, biografie, místo narození, osobnost

Pojem Roman Šmucler je v kategorii Podnikání, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Roman Šmucler ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Roman Šmucler ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Roman Šmucler ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Roman Šmucler ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Roman Šmucler ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Roman Šmucler například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Roman Šmucler? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Roman Šmucler? Kdy se narodil Roman Šmucler? Kde se narodil Roman Šmucler? Roman Šmucler se nachází v kategorii Podnikání

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Roman Šmucler dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Roman Šmucler i v jiné kategorii než je podnikání.