Kdo je to?
Kdo byl Hermann Göring? Životopis Hermann Göring, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hermann Göring

Kdo byl Hermann Göring? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politici

Hermann Göring byl pilot, vojenský velitel, přední představitel nacismu a válečný zločinec. Otec byl armádní generál a rodinné prostředí jej vedlo k zájmu o vojenství. Od dětství si hrál s vojáčky, oblékal si vojenské uniformy a pracoval na fyzické síle. V šestnácti letech odešel do Berlína studovat vojenskou akademii, na které patřil mezi nejlepší studenty a absolvoval ji s vyznamenáním. Po dokončení akademie se přidal k pruské armádě a vstoupil do pěšího pluku prince Viléma.
První světovou válku začal v Mülhausenu poblíž francouzských hranic, ale kvůli vlhkosti v zákopech onemocněl. Rozhodl se zkusit dráhu pilota a přidal se k letectvu. Za úspěšné bombardovací i průzkumné mise byl vyznamenán Železným křížem první třídy. Pokračoval v úspěšných náletech a získával další ocenění, takže po ukončení války byl považován za skvělého pilota. Byl však velmi nespokojen s německou porážkou a vinil za ni židovské spiknutí. Nadále se věnoval letectví a v roce 1922 vstoupil po seznámení s Hitlerem do nacistické strany. Po neúspěšném pivním puči byl zraněn a uprchl do Itálie, kde navázal styky s Mussolinim. Kvůli léčbě zranění se stal do konce života závislým na morfiu.
V roce 1927 se vrátil do Německa a obnovil blízkou spolupráci s Hitlerem. Po volbách v roce 1932 se nacisté stali nejsilnější stranou a Göring byl zvolen do funkce předsedy Říšského sněmu. Po nacistickém převzetí moci o rok později povýšil na ministra vnitra a letectví a založil tajnou státní policii, tzv. gestapo. Podílel se na likvidaci vedení SA, u kterého se Hitler obával vzpoury. Vedle toho mu byla svěřena výroba německého letectva. Inicioval obsazení Rakouska, které disponovalo přírodními zdroji a kvalifikovanými dělníky. Následně se podílel na vzniku Mnichovské dohody a okupaci Československa.
Na začátku druhé světové války patřil mezi kritiky okamžitého rozpoutání války, ale Hitler trval na svém. Stal se součástí válečného kabinetu a Hitler jej jmenoval svým prvním nástupcem. Göringem vybudované letectvo se totiž skvěle osvědčilo a do velké míry umožnilo blesková nacistická vítězství. Poté pro něj byla vytvořena speciální funkce říšského maršála Velkoněmecké říše, díky které se stal nejvýše postaveným generálem v Německu. Od roku 1939 byl rovněž vrchní velitel Luftwaffe. Zahájil bombardování Británie, aby ji donutil k podepsání míru, ale Británie se nenechala zlomit a naopak zahájila letecké protiútoky. Kvůli dlouhé válce na mnoha frontách začalo německé letectvo postupně slábnout a spojenecká letadla zahájila bombardování německých měst. Tím ztratil důvěru Hitlera i popularitu u veřejnosti.
Postupem času bylo zřejmé, že nacisté válku prohrají. Hitler se rozhodl zůstat v Berlíně až do konce a poté spáchat sebevraždu. Vůdcovo rozhodnutí zemřít si Göring vyložil tak, že je jakožto jeho nástupce povinen převzít řízení země. Žádal Hitlera o povolení, ale telegram zachytil Bormann a přesvědčil Hitlera, aby ho zbavil všech funkcí za velezradu. Göring souhlasil, rezignoval a po obsazení Německa se dobrovolně vzdal americké armádě, aby nebyl zajat Sověty.
V rámci Norimberského procesu byl souzen za řadu válečných zločinů. Hájil se tím, že Hitlerovy rozkazy musel poslouchat, jinak by vystavil rodinu smrtelnému nebezpečí. Stejně tak tvrdil, že o koncentračních táborech nevěděl, protože je zřizovali jiní nacisté. Soud však věděl, že byl po Hitlerovi druhý nejmocnější nacista a inicioval řadu nacistických akcí, proto jej odsoudil k trestu smrti oběšením. V noci před popravou Göring spolkl kapsli s kyanidem, aby se vyhnul potupnému oběšení.Kdo byl Hermann Göring? Životopis Hermann Göring, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Hlavní data o osobě Hermann Göring

Národnost: německá
Datum narození: 12. ledna 1893
Místo narození: Rosenheim, Německo
Datum úmrtí: 15. října 1946

Tento text (Hermann Göring) můžete samozřejmě sdílet s vašimi sledujícími na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Víte co je Revma? Víte co je Sloveso? Rozumíte pojmu BFU? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kapustňák?

Klíčová slova: kdo je Hermann Göring?, informace, zajímavosti, místo narození, Hermann Göring, vysvětlení, wikipedie, biografie, datum narození, osobnosti, národnost, lexikon, politici, popis, nežijící, život

Pojem Hermann Göring je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Hermann Göring ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Hermann Göring ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Hermann Göring v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Hermann Göring ve Wikipedii

Vyhledat termín Hermann Göring ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Hermann Göring například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Hermann Göring

Právě jste zjistili Kdo byl Hermann Göring? Kdy se narodil Hermann Göring? Kde se narodil Hermann Göring? Kdy zemřel Hermann Göring? Hermann Göring patří do kategorie Politici

Kategorie politici, poradci, hermann Göring, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Hermann Göring dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Hermann Göring i v jiné kategorii než je politici.