Kdo je to?
Kdo byl Ted Bundy? Životopis Ted Bundy, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Kdo byl Ted Bundy?

Kdo byl Ted Bundy? Životopis, informace, biografie, zločin

Theodore Robert Bundy Cowell byl americký násilník, sériový vrah, nekrofil. Bundy se narodil ve městě Burlington ve Vermontu v USA, ale později se s rodiči přestěhoval do Tacomy ve státě Washington. Zde navštěvoval střední školu Woodrow Wilson High, kterou absolvoval roku 1965. Po střední škole rok studoval na University of Puget Sound v Tacomě a poté přestoupil na Washington University ve městě Seattle, kde začal studovat čínský jazyk. Vysokou školu však nedokončil a následně vystřídal řadu zaměstnání. Během roku 1969 započal vztah s Elizabeth Kloepferovou, se kterou byl střídavě do roku 1975. Roku 1970 se vrátil zpět na univerzitu a začal studovat psychologii.
Díky dobrým studijním výsledkům získal místo na tísňové lince pro sebevrahy v krizovém centru v Seattlu. Po třech letech studia získal pregraduální stupeň studia (1972) a pokračoval studiem práv na University of Puget Sound díky doporučení bývalých profesorů (1973). V té době měl současně dva vztahy, aniž by o sobě ženy věděly. Na začátku roku 1974 náhle přerušil jeden ze vztahů v době, kdy se začala zvyšovat také jeho absence na univerzitě. Zároveň v té době začaly mizet mladé ženy ve věku 12-26 let na severozápadě USA. Roku 1975 byl Bundy zatčen a uvězněn ve vězení v Utahu, kde byl následně vyslýchán. Byl podezřelý z vražd několika dívek. V průběhu let 1977-78 se mu podařilo dvakrát z vězení uprchnout a pokračoval ve svých činech. V roce 1978 byl opět dopaden. V následujících několika letech se přiznal k více než 30 vraždám v 7 státech USA. Avšak celkový počet vražd není doposud znám.
Díky svému vzhledu a inteligenci uměl ženy zaujmout. Ve většině případů ženy omráčil, znásilnil a následně usmrtil. V šesti případech dokonce ženám usekl hlavu. Spisovatelka Ann Rule roku 1980 napsala o Bundym životopisnou knihu The Stranger Beside Me (Cizinec vedle mě). Se samotným Bundym chvíli pracovala a popsala jej jako laskavého a empatického muže. V průběhu jeho procesů byl diagnostikován bipolární afektivní poruchou. Nakonec byl odsouzen k trestu smrti na elektrickém křesle. Rozsudek proběhl dne 24. 1. 1989 ve vězení Bradford County. V ten den měl Bundy 42 let.
Příběh Teda Bundyho byl zpracován ve filmu Zlo s lidskou tváří (2019).Kdo byl Ted Bundy? Životopis Ted Bundy, osobnosti, slavný člověk z kategorie zločin

Základní informace o osobě Ted Bundy

Národnost: americká
Datum narození: 24. 11. 1946
Místo narození: Burlington, Vermont, USA
Datum úmrtí: 24. 1. 1989

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Ted Bundy? s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte termín Červená čísla? Znáte definici termínu Podmiňovací způsob? Vzpomenete si na definici slova Parketa? Pamatujete si definici pojmu HTTP?

Klíčová slova: wiki, Ted Bundy, kdo to je, informace, lexikon, kde se narodil Ted Bundy?, osobnost, místo narození, Ted Bundy, Kdy zemřel Ted Bundy, zločin, zločin, narození, nežijící, kdo je Ted Bundy?, vysvětlení

Pojem Ted Bundy je v kategorii Zločin, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Ted Bundy doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Ted Bundy na Google.cz

Hledat videa s názvem Ted Bundy na Youtube

Najít heslo Ted Bundy ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Ted Bundy ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Ted Bundy ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Ted Bundy například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Ted Bundy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byl Ted Bundy? Kdy se narodil Ted Bundy? Kde se narodil Ted Bundy? Kdy zemřel Ted Bundy? Ted Bundy se nachází v sekci Zločin

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Ted Bundy dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ted Bundy i v jiné kategorii než je zločin.