Kdo je to?
Kdo je to Žoldnéř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Žoldnéř? Lidé, profese

Žoldnéř

Jaký je význam slova Žoldnéř? Co to znamená?

Žoldnéř je profesionální voják, který se nechává za mzdu, tj. žold, či příslib jiného obohacení najímat k bojům.
Žoldnéři tedy nejsou vojáci, kteří by bojovali v armádě své vlasti, ale nechávají se najímat různými stranami konfliktu. Obecně se předpokládá, že žoldnéř bojuje s vidinou zisku bez ohledu na to, na jaké straně válečného konfliktu se nachází.
Z toho důvodu, že nejvyšší žoldnéřovou pohnutkou pro boj je finanční odměna, bývá označení žoldnéř či žoldák často vnímáno jako hanlivé.
Označení pochází z latiny a francouzštiny, kde solde, znamená vojenská mzda - česky žold.Kdo je to Žoldnéř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Žoldnéř? Lidé, profese

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pamatujete si definici pojmu Pandemický zákon? Znáte termín Slemeno? Znáte termín Limbus? Víte, co je to Server?

Klíčová slova: wikipedie, lexikon, formulace, význam pojmu, pojem, synonymum, přesný výraz, profese, Žoldnéř, co znamená, původ slova, význam slova, definice, profese, slovo, Žoldnéř

Pojem Žoldnéř je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat výraz Žoldnéř ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Žoldnéř ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Žoldnéř ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Žoldnéř ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Žoldnéř ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Žoldnéř například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Žoldnéř

Z předchozího textu jste se dozvěděli Kdo je to Žoldnéř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Žoldnéř? Definice pojmu Žoldnéř se nachází v kategorii Profese

Kategorie profese, kuchař vaří, Žoldnéř, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít informace výraz, slovo, definici, termín dejme tomu například v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Žoldnéř i v jiné kategorii než je sekce profese.