Kdo je to?
Kdo je to Žoldnéř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Žoldnéř? Lidé, profese

Kdo je to Žoldnéř?

Jaký je význam slova Žoldnéř? Co to znamená?

Žoldnéř je profesionální voják, který se nechává za mzdu, tj. žold, či příslib jiného obohacení najímat k bojům.
Žoldnéři tedy nejsou vojáci, kteří by bojovali v armádě své vlasti, ale nechávají se najímat různými stranami konfliktu. Obecně se předpokládá, že žoldnéř bojuje s vidinou zisku bez ohledu na to, na jaké straně válečného konfliktu se nachází.
Z toho důvodu, že nejvyšší žoldnéřovou pohnutkou pro boj je finanční odměna, bývá označení žoldnéř či žoldák často vnímáno jako hanlivé.
Označení pochází z latiny a francouzštiny, kde solde, znamená vojenská mzda - česky žold.Kdo je to Žoldnéř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Žoldnéř? Lidé, profese

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Žoldnéř? s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pamatujete si definici pojmu Pražské jaro? Pamatujete si definici pojmu Kramle? Znáte termín Powerball? Vzpomněli byste si co znamená slovo Rašelina?

Klíčová slova: význam pojmu, heslo, odborný výraz, přesný výraz, termín, pojem, wikipedie, vysvětlení, význam slova, Žoldnéř, slovo, profese, profese, formulace, lexikon, význam

Pojem Žoldnéř je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Žoldnéř ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Žoldnéř ve vyhledávači Yahoo

Hledejte bez špehování slovo Žoldnéř ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Žoldnéř ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Žoldnéř na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Žoldnéř například ve Wikipedii, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Žoldnéř? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Žoldnéř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Žoldnéř? Definice pojmu Žoldnéř je v sekci Profese

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat informace pojem, slovo, termín, definici třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text. Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Žoldnéř i v jiných kategoriích (než profese).