Kdo je to?
Kdo byl Alzheimer? Životopis Alzheimer, slavní lidé, osobnosti z lékařství

Kdo je to Alzheimer?

Kdo to byl Alzheimer? Stručný životopis

Alois Alzheimer byl německý psychiatr a neuropatolog, jehož jméno máme spojené s nemocí dementia praecox, jejíž příznaky poprvé popsal. Nemoc byla později nazvána Alzheimerovou chorobou. Jedná se o jednoho z největších strašáků současnosti. Počet nemocných Alzheimerovou chorobou se výrazně zvyšuje (podle odhadů je nemocných na světě více než 30 milionů), protože obyvatelé civilizovaných zemí se dožívají vyššího věku a riziko onemocnění s věkem prudce stoupá. Jedná se o velmi neradostný vývoj. U této nemoci neznáme přesnou příčinu jejího vzniku a možnosti léčby jsou velmi omezené. Nemoc způsobuje degeneraci a rozpad nervových vláken, což má za následek demenci. Vývoj choroby začíná celkem nenápadně, poruchami krátkodobé paměti a končí úplným rozpadem osobnosti a smrtí.Kdo byl Alzheimer? Životopis Alzheimer, slavní lidé, osobnosti z lékařství

Základní informace o osobě Alzheimer

Národnost: německá
Datum narození: 14.6.1864
Místo narození: Marktbreit, Bavorsko
Datum úmrtí: 19.12.1915

Líbí se stručný životopis s osobou Alzheimer? Pak se podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Benešovy dekrety? Víte, co je to DVTV? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mastektomie? Rozumíte pojmu Oidipovský komplex?

Klíčová slova: wiki, synonymum, původ slova, kdo to je, popis, popis, termín, význam pojmu, vysvětlení, význam, přesný výraz, lékařství, pojem, odborný výraz, co je to Alzheimer?, heslo

Pojem Alzheimer je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Alzheimer

Najít slovo Alzheimer ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Alzheimer ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Alzheimer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alzheimer ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alzheimer například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Alzheimer? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Alzheimer? Kdo to byl Alzheimer? Kdy se narodil Alzheimer? Kde se narodil Alzheimer? Kdy zemřel Alzheimer? Alzheimer je v sekci lékařství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Alzheimer kupříkladu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alzheimer i v jiné kategorii než je lékařství.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?