Kdo je to?
Kdo byl Alzheimer? Životopis Alzheimer, slavní lidé, osobnosti z lékařství

Kdo je to Alzheimer?

Kdo to byl Alzheimer? Stručný životopis

Alois Alzheimer byl německý psychiatr a neuropatolog, jehož jméno máme spojené s nemocí dementia praecox, jejíž příznaky poprvé popsal. Nemoc byla později nazvána Alzheimerovou chorobou. Jedná se o jednoho z největších strašáků současnosti. Počet nemocných Alzheimerovou chorobou se výrazně zvyšuje (podle odhadů je nemocných na světě více než 30 milionů), protože obyvatelé civilizovaných zemí se dožívají vyššího věku a riziko onemocnění s věkem prudce stoupá. Jedná se o velmi neradostný vývoj. U této nemoci neznáme přesnou příčinu jejího vzniku a možnosti léčby jsou velmi omezené. Nemoc způsobuje degeneraci a rozpad nervových vláken, což má za následek demenci. Vývoj choroby začíná celkem nenápadně, poruchami krátkodobé paměti a končí úplným rozpadem osobnosti a smrtí.Kdo byl Alzheimer? Životopis Alzheimer, slavní lidé, osobnosti z lékařství

Základní údaje o osobě Alzheimer

Národnost: německá
Datum narození: 14.6.1864
Místo narození: Marktbreit, Bavorsko
Datum úmrtí: 19.12.1915

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Alzheimer s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Benešovy dekrety? Vzpomenete si na definici slova Emigrace? Vzpomněli byste si co znamená slovo Michelinská hvězda? Vzpomněli byste si na význam slova Býkovec?

Klíčová slova: lékařství, formulace, přesný význam, informace, přesný výraz, wiki, vysvětlení, kdo to je, popis, význam slova, význam pojmu, pojem, definice, kdo je Alzheimer?, slovo, termín

Pojem Alzheimer je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alzheimer ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Alzheimer ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Alzheimer v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat videa s názvem Alzheimer na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Alzheimer například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Alzheimer?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Alzheimer? Kdo to byl Alzheimer? Kdy se narodil Alzheimer? Kde se narodil Alzheimer? Kdy zemřel Alzheimer? Alzheimer patří do sekce lékařství. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Alzheimer dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alzheimer i v jiné kategorii než je lékařství.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?