Kdo je to?
Kdo byl Alzheimer? Životopis Alzheimer, slavní lidé, osobnosti z lékařství

Kdo je to Alzheimer?

Kdo to byl Alzheimer? Stručný životopis

Alois Alzheimer byl německý psychiatr a neuropatolog, jehož jméno máme spojené s nemocí dementia praecox, jejíž příznaky poprvé popsal. Nemoc byla později nazvána Alzheimerovou chorobou. Jedná se o jednoho z největších strašáků současnosti. Počet nemocných Alzheimerovou chorobou se výrazně zvyšuje (podle odhadů je nemocných na světě více než 30 milionů), protože obyvatelé civilizovaných zemí se dožívají vyššího věku a riziko onemocnění s věkem prudce stoupá. Jedná se o velmi neradostný vývoj. U této nemoci neznáme přesnou příčinu jejího vzniku a možnosti léčby jsou velmi omezené. Nemoc způsobuje degeneraci a rozpad nervových vláken, což má za následek demenci. Vývoj choroby začíná celkem nenápadně, poruchami krátkodobé paměti a končí úplným rozpadem osobnosti a smrtí.Kdo byl Alzheimer? Životopis Alzheimer, slavní lidé, osobnosti z lékařství

Hlavní informace o osobě Alzheimer

Národnost: německá
Datum narození: 14.6.1864
Místo narození: Marktbreit, Bavorsko
Datum úmrtí: 19.12.1915

Popis osobnosti Alzheimer můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Benešovy dekrety? Víte co je Zubní můstek? Vzpomněli byste si co znamená slovo Mastektomie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Zelený čtvrtek?

Klíčová slova: lexikon, slovo, přesný význam, kdo je Alzheimer?, popis, význam pojmu, vysvětlení, původ slova, lékařství, formulace, přesný výraz, popis, význam slova, Alzheimer, odborný výraz, synonymum

Pojem Alzheimer je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Hledejte bez špehování slovo Alzheimer ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Alzheimer ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Alzheimer ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Alzheimer ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Alzheimer například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alzheimer

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Alzheimer? Kdo to byl Alzheimer? Kdy se narodil Alzheimer? Kde se narodil Alzheimer? Kdy zemřel Alzheimer? Alzheimer se nachází v sekci lékařství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Alzheimer dejme tomu třeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alzheimer i v jiné kategorii než je lékařství.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?