Kdo je to?
Kdo byl Alzheimer? Životopis Alzheimer, slavní lidé, osobnosti z lékařství

Kdo je to Alzheimer?

Kdo to byl Alzheimer? Stručný životopis

Alois Alzheimer byl německý psychiatr a neuropatolog, jehož jméno máme spojené s nemocí dementia praecox, jejíž příznaky poprvé popsal. Nemoc byla později nazvána Alzheimerovou chorobou. Jedná se o jednoho z největších strašáků současnosti. Počet nemocných Alzheimerovou chorobou se výrazně zvyšuje (podle odhadů je nemocných na světě více než 30 milionů), protože obyvatelé civilizovaných zemí se dožívají vyššího věku a riziko onemocnění s věkem prudce stoupá. Jedná se o velmi neradostný vývoj. U této nemoci neznáme přesnou příčinu jejího vzniku a možnosti léčby jsou velmi omezené. Nemoc způsobuje degeneraci a rozpad nervových vláken, což má za následek demenci. Vývoj choroby začíná celkem nenápadně, poruchami krátkodobé paměti a končí úplným rozpadem osobnosti a smrtí.Kdo byl Alzheimer? Životopis Alzheimer, slavní lidé, osobnosti z lékařství

Základní informace o osobě Alzheimer

Národnost: německá
Datum narození: 14.6.1864
Místo narození: Marktbreit, Bavorsko
Datum úmrtí: 19.12.1915

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Alzheimer? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Benešovy dekrety? Vzpomněli byste si co označuje výraz Ascorutin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Michelinská hvězda? Znáte termín Osobní údaj?

Klíčová slova: co znamená, termín, slovo, etymologie, vysvětlení, heslo, co je to Alzheimer?, definice, lexikon, přesný význam, odborný výraz, význam pojmu, informace, kdo je Alzheimer?, wiki, přesný výraz

Pojem Alzheimer je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alzheimer ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Alzheimer v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Alzheimer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Alzheimer ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alzheimer například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alzheimer

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Alzheimer? Kdo to byl Alzheimer? Kdy se narodil Alzheimer? Kde se narodil Alzheimer? Kdy zemřel Alzheimer? Alzheimer je v kategorii lékařství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Alzheimer řekněme v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alzheimer i v jiné kategorii než je lékařství.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?