Kdo je to?
Kdo byl Alzheimer? Životopis Alzheimer, slavní lidé, osobnosti z lékařství

Kdo je to Alzheimer?

Kdo to byl Alzheimer? Stručný životopis

Alois Alzheimer byl německý psychiatr a neuropatolog, jehož jméno máme spojené s nemocí dementia praecox, jejíž příznaky poprvé popsal. Nemoc byla později nazvána Alzheimerovou chorobou. Jedná se o jednoho z největších strašáků současnosti. Počet nemocných Alzheimerovou chorobou se výrazně zvyšuje (podle odhadů je nemocných na světě více než 30 milionů), protože obyvatelé civilizovaných zemí se dožívají vyššího věku a riziko onemocnění s věkem prudce stoupá. Jedná se o velmi neradostný vývoj. U této nemoci neznáme přesnou příčinu jejího vzniku a možnosti léčby jsou velmi omezené. Nemoc způsobuje degeneraci a rozpad nervových vláken, což má za následek demenci. Vývoj choroby začíná celkem nenápadně, poruchami krátkodobé paměti a končí úplným rozpadem osobnosti a smrtí.Kdo byl Alzheimer? Životopis Alzheimer, slavní lidé, osobnosti z lékařství

Hlavní informace o osobě Alzheimer

Národnost: německá
Datum narození: 14.6.1864
Místo narození: Marktbreit, Bavorsko
Datum úmrtí: 19.12.1915

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alzheimer sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Svastika? Pamatujete si definici pojmu Nástrčkový klíč? Vzpomněli byste si co znamená slovo Adherence? Vzpomněli byste si co znamená slovo Sekt?

Klíčová slova: wiki, pojem, odborný výraz, význam pojmu, vysvětlení, kdo je Alzheimer?, heslo, co znamená, definice, etymologie, význam, synonymum, kdo to je, slovo, popis, přesný výraz

Pojem Alzheimer je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alzheimer ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Alzheimer ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Alzheimer ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Alzheimer na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Alzheimer například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Alzheimer? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Alzheimer? Kdo to byl Alzheimer? Kdy se narodil Alzheimer? Kde se narodil Alzheimer? Kdy zemřel Alzheimer? Alzheimer se nachází v kategorii lékařství. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Alzheimer dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alzheimer i v jiné kategorii než je lékařství.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?