Kdo je to?
Kdo je Charles Bronson? Životopis Charles Bronson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Charles Bronson

Kdo je Charles Bronson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Charles Bronson, vlastním jménem Charles Dennis Buchinsky, byl americký herec, známý především jako představitel drsných mužů. Narodil se 3. listopadu 1921 v Ehrenfeldu v Pensylvánii do početné rodiny litevských přistěhovalců a do velmi skromných poměrů. Navíc se v dětství musel potýkat mladý Charles s dalším handicapem, tím byla jazyková bariéra. Doma se totiž mluvilo převážně rusky a litevsky. Přesto se mu povedlo dokončit střední školu. Když mu bylo deset let, jeho otec zemřel a jemu nezbylo nic jiného, než se připojit ke svým bratrům a začít pracovat v místních uhelných dolech. V průběhu druhé světové války narukoval do armády a sloužil u letectva v Tichomoří. Odsud si také odnesl vyznamenání v podobě Purpurového srdce.
Po konci války vystřídal řadu nejrůznějších povolání, stále více jej však lákala herecká kariéra. Rozhodl se pro studium umění a začal navštěvovat hereckou školu. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1951 ve filmech The Mob, The People Against O\'Hara a You\'re in the Navy Now. Byly to však zatím malé epizodní role, které neznamenaly zásadní průlom v jeho kariéře. Rozhodl se také pro změnu příjmení z Buchinsky na Bronson, a to pro sílící obavy americké společnosti z přítomnosti ruských agentů. V roce 1953 si zahrál roli Igora ve filmu Dům voskových figurín. Po další sérii vedlejších a epizodních rolí si tu hlavní zahrál ve filmu Machine-Gun Kelly (1958) režiséra Rogera Cormana. Skutečný průlom v jeho kariéře přišel s kultovním westernem Sedm statečných z roku 1960. Tam ztvárnil kladnou postavu pistolníka Bernarda O\'Reillyho a to po boku takových hvězd, jako byli Steve McQueen či Yul Brynner. Poté se objevil v několika úspěšných válečných filmech jako Velký útěk (1963) nebo Bitva v Ardenách (1965). Další nezapomenutelnou roli pak ztvárnil ve westernu Tenkrát na Západě z roku 1968, kde ztvárnil roli pistolníka harmonikáře. V roce 1969 jej obsadil režisér René Clément do hlavní role ve francouzském thrilleru Cestující v dešti (v kinech v roce 1970). V Evropě si pak zahrál i v několika dalších filmech, a to po boku takových hvězd kinematografie, jako byli Alain Delon či Lino Ventura. Po svém návratu do Hollywoodu pak ztvárnil mimo jiné roli Paula Kerseyho ve velmi úspěšném thrilleru Přání smrti z roku 1974.
Charles Bronson byl díky svým exotickým rysům a charismatu režiséry hojně obsazován do rolí nesmlouvavých, drsných mužů. Po většinu kariéry hrál převážně v thrillerech, westernech a akčních filmech. Byl třikrát ženatý. V roce 1949 si vzal za ženu Harriet Tendler, se kterou žil 16 let a měl s ní dvě děti. Jeho druhou ženou byla herečka Jill Ireland, s níž se také mnohokrát objevil před kamerou. Ta zemřela v roce 1990 na rakovinu. Se svou poslední ženou Kim Weeks se oženil v roce 1998 a žil s ní až do své smrti. Zemřel 30. srpna 2003 v Los Angeles ve věku 81 let.Kdo je Charles Bronson? Životopis Charles Bronson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Charles Bronson

Národnost: americká
Datum narození: 3. listopadu 1921
Místo narození: Ehrenfeld, Pensylvánie

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Charles Bronson sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Kolonoskopie? Pamatujete si definici pojmu Asociace? Víte co je Mauzoleum? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hrubá mzda?

Klíčová slova: wiki, osobnosti, informace, životopis, Charles Bronson, místo narození, život, Charles Bronson, lexikon, vysvětlení, herectví, kdy se narodil Charles Bronson?, herectví, kde se narodil Charles Bronson?, biografie, narození

Pojem Charles Bronson je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Charles Bronson ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Charles Bronson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Charles Bronson ve Wikislovníku

Najít slovo Charles Bronson v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Charles Bronson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Charles Bronson například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Životopis, kdo je Charles Bronson? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Charles Bronson? Kdy se narodil Charles Bronson? Kde se narodil Charles Bronson? Charles Bronson je v sekci Herectví

Kategorie herectví, zrzka krásná, charles Bronson, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Charles Bronson dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Charles Bronson i v jiné kategorii než je herectví.