Kdo je to?
Kdo je Evan Peters? Životopis Evan Peters, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Evan Peters

Kdo je Evan Peters? Životopis, informace, biografie, herectví

Evan Thomas Peters je americký filmový, divadelní a televizní herec, držitel ceny Zlatý glóbus a ceny Emmy. Peters se narodil v americkém městě St. Louis do rodiny obchodníka a katolíka. Má bratra Andrewa a také nevlastní sestru Michelle. Ve čtrnácti letech se s rodinou přestěhoval do města Grand Blanc ve státě Michigan (2001). Zde si jej vyhlédl fotograf Bob Lamb, který doporučil Evana agentovi Craigu Wargovi z Los Angeles. Peters odjel do Los Angeles, kde ihned podepsal svou první smlouvu s agenturou Artist Agency.
Peters debutoval před kamerou v roce 2004 v dramatu Jak ostříhat Adama. Za svou roli obdržel cenu v kategorii Nejlepší průlomový výkon na Phoenix Film Festival. Ve stejném roce si zahrál ještě v komedii Konec snění. Následně si v letech 2005-2006 zahrál jednu z hlavních rolí v mysteriózním seriálu Invaze. Od té doby si zahrál v úspěšných snímcích Americký zločin (2007), Nikdy to nevzdávej (2008), Kick-Ass (2010), Nikdy to nevzdávej 2: The Beatdown (2011), X-Men: Budoucí minulost (2014), X-Men: Apokalypsa (2016), Deadpool 2 (2018), X-Men: Dark Phoenix (2019). Kromě filmů si Evan zahrál v reklamách pro společnosti Papa John’s Pizza, Kellogg’s, PlayStation, Progressive Insurance, aj.
Evan Peters se však nejvíce proslavil díky rolím v televizních seriálech. V letech 2008-2009 si zahrál roli Jacka Danielse v seriálu One Tree Hills. Hostoval v epizodních rolích v seriálech Můj přítel Monk, Mentalista, Beze stopy, Myšlenky zločince, Dr. House, Kancl, Famílie nebo Ochrana svědků. Doposud si Peters zahrál v osmi z deseti řad hororového seriálu American Horror Story (2011-2021). V každé sérii hrál jinou postavu. Dále vytvořil role v seriálech Pose (2018), WandaVision (2021), Mare z Easttownu (2021) a Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera (2022). Za roli detektiva v krimi seriálu Mare z Easttownu obdržel cenu Emmy, Satellite Award a Hollywood Critics Association TV Awards (v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon v minisérii nebo TV filmu). Za hlavní roli v seriálu Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera získal cenu Zlatý glóbus (Nejlepší herec v minisérii nebo TV filmu). V českém znění jej dabuje Vojtěch Rohlíček.
Roku 2013 byl zasnoubený s herečkou Emmou Robertsovou, ale v roce 2019 se pár rozešel. V letech 2019-2020 randil se zpěvačkou Halsey.Kdo je Evan Peters? Životopis Evan Peters, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Evan Peters

Národnost: americká
Datum narození: 20. 1. 1987
Místo narození: St. Louis, Missouri, USA

Tento text (Evan Peters) můžete samozřejmě sdílet s rodinou a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomenete si na definici slova ČVUT? Vzpomenete si na definici slova Whiskey? Vzpomněli byste si co znamená slovo Nikotin? Vzpomněli byste si na význam slova Cottage?

Klíčová slova: kdo je Evan Peters?, život, osobnost, kdy se narodil Evan Peters?, herectví, narození, Evan Peters, herectví, vysvětlení, životopis, Evan Peters, wiki, osobnosti, biografie, místo narození, wikipedie

Pojem Evan Peters je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Evan Peters v dalších zdrojích

Zkusit najít frázi Evan Peters ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Evan Peters ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Evan Peters na Youtube

Hledat slovo Evan Peters v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat heslo Evan Peters ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Evan Peters například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, v Google obrázcích, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Evan Peters

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo je to Evan Peters? Kdy se narodil Evan Peters? Kde se narodil Evan Peters? Evan Peters se nachází v kategorii Herectví

Text vytvořen pro server Superia.cz. Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Vyzkoušejte nalézt informace osobnost, osobu, člověka Evan Peters řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Evan Peters i v jiné kategorii než je herectví.