Kdo je to?
Kdo je to Dvořan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dvořan? Lidé, historie

Dvořan

Jaký je význam slova Dvořan? Co to znamená?

Dvořan je historické označení pro příslušníka panovnického dvora.
Dvořané byli součástí panovnického (například královského, císařského...) dvora. Obvykle šlo o osoby pocházející ze šlechtických rodin či z vysokých pater armády, církve či byrokracie, které měly v rámci panovnického dvora své další úkoly. Život na dvoře byl obvykle svázán striktními pravidly, například bylo běžné, že konkrétní osoby se mohly ke dvoru připojit (anebo jej opustit) pouze s panovníkovým svolením.
Dvořané mohli u dvora zastávat určité funkce - například dvorní dámy, správce panovníkovy domácnosti, komoří, správce financí apod. Mít určitou pozici u dvora byla prestižní záležitost, o kterou řada lidí dlouhodobě usilovala. Čím významnější funkce u dvora, tím obvykle větší moc a přísun financí.
V rámci královského dvora se rozhodovalo o nejvýznamnějších mezinárodních, politických a někdy i církevních otázkách, zároveň však šlo také o místo, kde bujela kultura, případně obecně zábava.Kdo je to Dvořan? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Dvořan? Lidé, historie

Uvedený text s definicí slova Dvořan můžete samozřejmě sdílet s kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Chromofobie? Víte, co je to Komunální odpad? Víte co je Rmut? Rozumíte pojmu Baráž?

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, Dvořan, historie, pojem, přesný výraz, význam pojmu, přesný význam, heslo, přesný výraz, co znamená, popis, slovo, lexikon, informace, historie

Pojem Dvořan je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Dvořan v následujících vyhledávačích

Hledejte bez špehování slovo Dvořan ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Dvořan ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Dvořan ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dvořan ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Dvořan ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Dvořan například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Vysvětlení významu slova Dvořan, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Dvořan? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Dvořan? Definice pojmu Dvořan je v sekci Historie

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Doporučujeme taktéž hledat informace pojem, slovo, termín, definici např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Dvořan hledat i v jiných kategoriích (než historie).