Kdo je to?
Kdo je Mário Kubec? Životopis Mário Kubec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Mário Kubec

Kdo je Mário Kubec? Životopis, informace, biografie, herectví

Slovenský herec Mario Kubec se narodil 9. srpna 1964 v Praze v tehdejším Československu slovenským rodičům. Vystudoval průmyslovku, ale vždy ho to táhlo k herectví. Jeho rodiče však jeho umělecké sklony nepodporovali. Pro školu dokončil, nicméně ihned po maturitě odešel do Mostu, kde působil mezi lety 1984 a 1986 v Městském divadle.
Dvakrát se neúspěšně hlásil na DAMU. Potřetí se mu však jeho snaha už vyplatila a na divadelní fakultě v roce 1990 úspěšně absolvoval v oboru herectví.
Za dobu své kariéry působil na mnoha divadelních scénách včetně Divadla Na Fidlovačce, Divadla Radka Brzobohatého, Divadelní společnosti J. Jurištové, Divadla Na Prádle, Národního divadla, Divadla Bez zábradlí, Jihočeského divadla a Divadelní společnosti Háta.
Ještě v průběhu studia na DAMU se zapsal do povědomí široké veřejnosti díky svému působení v seriálu Chlapci a chlapi, kde si po boku Martina Zounara, Jiřího Kopty a dalších zahrál vojáka základní služby, bývalého kriminálníka, boxera a vyhazovače, Michala Hlaváčka.
Od té doby jej mohli diváci vidět například ve filmu Radostný život posmrtný, Jak s Kubou šili všichni čerti, Jak Vojtěch pro princeznu do ohně skočil, Osudné dveře, Lhát se nemá, princezno, Brnění a rolničky, Miluj bližního svého, Bludičky, Stín smrtihlava, Rudý kapitán či Každý milion dobrý.
Kromě Chlapců a chlapů si zahrál i v dalších seriálech jako je O čarovné Laskonce, Pražský student, Hříchy pro diváky detektivek, Zdivočelá země, Černí andělé, Oběti, Trapasy, Světla pasáže, 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, České století, Život a doba soudce A. K., Stopy života, Polda, V.I.P. vraždy, Inspektor Max nebo Sever. V poslední letech jej mohli diváci vidět i v dramatickém kriminálním seriálu Hlava Medúzy nebo v oblíbené kriminálce Specialisté.
Vedle herectví se Mario Kubec věnuje i dabingu. Svůj hlas propůjčil postavám ve snímku Žáby, Bažanti kontra Dracula, Jump Street 21, Kassandra, Veronika Mars, Kriminálka New York, Roboti, Tudorovci nebo Letopisy Narnie: Princ Kaspian.
Od roku 2008 je ženatý a s manželkou Petrou mají tři děti. Dva syny Františka a Václava a dceru Rozárku. Rodina žije společně na farmě v Klášterecké Jeseni v Chomutově.Kdo je Mário Kubec? Životopis Mário Kubec, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Mário Kubec

Národnost: československá, slovenská
Datum narození: 9. srpna 1964
Místo narození: Praha

Sdílejte tuto stránku s osobností Mário Kubec s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova S-rank? Víte co je Perzekuce? Víte co je Zeolit? Vzpomněli byste si co označuje výraz Svátost?

Klíčová slova: život, osobnosti, životopis, popis, narození, národnost, Mário Kubec, Mário Kubec, místo narození, wiki, kdy se narodil Mário Kubec?, biografie, wikipedie, kdo je Mário Kubec?, herectví, vysvětlení

Pojem Mário Kubec je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Mário Kubec lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Mário Kubec na Google.cz

Vyhledat termín Mário Kubec ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Mário Kubec v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mário Kubec ve Wikimedia Commons

Najít termín Mário Kubec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mário Kubec například ve Wikipedii, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Mário Kubec? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Mário Kubec? Kdy se narodil Mário Kubec? Kde se narodil Mário Kubec? Mário Kubec je v kategorii Herectví

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Mário Kubec třeba v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mário Kubec i v jiné kategorii než je herectví.