Kdo je to?
Kdo je Sandra Pogodová? Životopis Sandra Pogodová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Sandra Pogodová

Kdo je Sandra Pogodová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Oblíbená herečka a komička Sandra Pogodová se narodila 16. dubna 1975 v Olomouci. Jejím otcem je Richard Pogoda, který je hudebním skladatelem, rozhlasovým redaktorem a typografem. Sandřiným dědečkem byl dlouholetý ředitel Divadla hudby a filmového klubu v Olomouci. Pochází tedy z umělecky zamřené rodiny, a proto se není čemu divit, že se i ona sama vydala uměleckým směrem.
Jako dítě se musela vypořádat s nezhoubným nádorem na čele, který měl velikost vejce kvůli čemuž ji ostatní děti měli za zrůdu. Ve třech letech podstoupila náročnou operaci, po níž má stále na čele jizvu. I proto ji obvykle lze spatřit jedině s ofinou.
V dnešní době by jí bylo zřejmě diagnostikováno ADHD, svoji hyperaktivitu však dokáže přetavit v kreativitu a tvůrčí práci.
V roce 1998 odjela do New Yorku, kde pracovala jako au-pair. Vypilovala si tak svou angličtinu a získala mnoho užitečných kontaktů z umělecké branže celého světa. Po návratu se objevila na prknech divadel Ta Fantastika, U hasičů a Na Zábradlí.
První herecké zkušenosti získávala již na začátku devadesátých let, kdy se objevila v pokračování snímku Kamarád do deště II – Příběh z Brooklynu. V roce 1995 si zahrála v komedii Byl jednou jeden polda, v hlavní roli s Ladislavem Potměšilem, který je českou odpovědí na oblíbené americké komedie Policejní akademie. Sandra si pak zahrála i v dalším díle Byl jednou jeden polda II – Major Maisner opět zasahuje!
Drobnější role si Sandra Pogodová střihla i ve filmech Dům poslední radosti, Nejasná zpráva o konci světa, Takový slušný člověk, Pravdivý příběh Antonie Pařízkové, lehké holky s dobrým srdcem, Politik a herečka, Naše děti, pátek čtrnáctého či Non Plus Ultras.
Mezi její „novější“ filmy patří Jakubiskovo životopisné drama Bathory z roku 2008, kde Sandra ztvárnila službu Sáru, snímek Líbáš jako bůh i v pokračování Líbáš jako ďábel. Roli získala také v historickém filmu Jménem krále, kde se objevila po boku dalších známých herců jako je Karel Roden, David Matásek, Jan Dolanský, Klára Issová, Jan Kanyza, David Prachař či Lukáš Vaculík.
Diváci si jistě vybaví i její roli svérázné sestřičky Veroniky Krajánkové v komedii Doktor od Jezera hrochů s Jaroslavem Šmídem v hlavní roli.
Od roku 2001 stihla i mnoho seriálových rolí například v seriálech Černí andělé, Černí baroni, Rodinná pouta, Bazén, Náves, Velmi křehké vztahy a Vyprávěj. Do povědomí veřejnosti se ale zapsala především díky roli Heleny Musilové v situační komedii z roků 2012 až 2018 Helena, v níž si zahrála unavenou matku po boku Petry hřebíčkové a Leoše Nohy.
V poslední době ji mohli diváci vídat v seriálech Skautská pošta 1918, Špunti na cestě a Gumy.
Sandra Pogodová je často stavěna médii před otázku, proč nemá děti. Ona sama však odpovídá, že má šťastný a naplněný život i jako bezdětná.
V současnosti moderuje na Evropě 2 spolu s Lindou Finkovou a Vlaďkou Dušík Pirichovou Dámský klub.
Spolu s otcem Richardem Pogodou vytvořila Sandra už druhý díl knihy Hoď se do Pogody, která je plná vtipných příběhů rodiny Pogodových.Kdo je Sandra Pogodová? Životopis Sandra Pogodová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Sandra Pogodová

Národnost: československá, česká
Datum narození: 16. dubna 1975
Místo narození: Olomouc

Sdílejte tuto stránku s osobností Sandra Pogodová s jinými lidmi na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Procentní bod? Víte co je Ančovička? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kostlánka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Etiketa?

Klíčová slova: lexikon, život, herectví, Sandra Pogodová, Sandra Pogodová, narození, osobnosti, popis, biografie, národnost, osobnost, životopis, herectví, datum narození, wikipedie, kdo je Sandra Pogodová?

Pojem Sandra Pogodová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Sandra Pogodová

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sandra Pogodová ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Sandra Pogodová na Google.cz

Najít heslo Sandra Pogodová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít slovo Sandra Pogodová ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Sandra Pogodová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Sandra Pogodová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Sandra Pogodová? Stručná biografie

Právě nyní již víte Kdo je to Sandra Pogodová? Kdy se narodila Sandra Pogodová? Kde se narodila Sandra Pogodová? Sandra Pogodová patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, bruneta kudrny, sandra Pogodová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Sandra Pogodová dejme tomu na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Sandra Pogodová i v jiné kategorii než je herectví.