Kdo je to?
Kdo je Idina Menzel? Životopis Idina Menzel, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Idina Menzel

Kdo je Idina Menzel? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

V roce 1971 se v New Yorku narodila budoucí hvězda showbyznysu herečka, zpěvačka a textařka Idina Menzel. Svoji zářnou kariéru spustila v roce 1995, kdy jí bylo 24 roků. Tehdy byla obsazená do muzikálu rent jako Mauren Johnson. Po velkém úspěchu se objevila i v dalších muzikálech a stihla vydat svoje první sólové album.
V roce 2003 se objevila v dalším muzikálu Wicked, kde perfektně ztvárnila a zazpívala čarodějnici Elphaby. A právě za tuto roli obdržela v roce 2005 cenu Tony za nejlepší muzikálovou herečku v hlavní roli. Muzikály jí natolik učarovaly, se jim věnuje průběžně dodnes. Jako herečka se blýskla i v několika menších, či větších filmových rolích. Pustila se i do dabování. Svůj nezaměnitelný hlas propůjčila Ledové královně Elze v Disneyovském animáku Ledové království. Za píseň Let it go, která v Ledovém království zazněla, dostala v roce 2014 Oscara. Ocenění na sebe celkově nedala dlouho čekat. Získala i čestný titul „Královna Broadwaye.“ Mezi další ocenění se řadí American Music Award, Billboard Music Award, Disney Legends Awards a Tony Award. Byla nominovaná na tři ceny Drama League Awards a čtyřikrát byla nominovaná na cenu Drama Desk Awards. Své hvězdy na Hollywoodském chodníku slávy za přínos živému divadlu se dočkala v roce 2019.
Její kariéra se také ubírala seriálovým směrem. Tam si pobyla až do roku 2005, kdy se rozhodla vystoupit. Po odchodu si opět odskočila do muzikálu West End. Touto rolí se stala nejlépe placenou herečkou v historii divadla West End. Svoji třetí nominaci na cenu Tony získala v roce 2014, kdy si střihla roli Elizabeth Vaughan v muzikálu If Then.
Idina Menzel se narodila jako prvorozená dcera do židovské rodiny. Má mladší sestru Caru. Otec Stuart Mentzel prodával pyžama, matka Helene Goldberg se živila jako terapeutka. Její kořeny sahají na Ukrajinu do Chajsynu, odkud kdysi emigrovali Idinini prarodiče. Její studium začalo základní školou J. Irvinga Baylise v Plainview v New Yorku, střední školu absolvovala na H. B. Thompsona a Syosset High School. Rodina se rozpadla, když bylo Menzel 15 let. Ona sama si během studia vydělávala jako svatební zpěvačka, zpívala různě i po barech. V roce 2017 získala titul bakaláře. Jméno Mentzel si změnila na zkrácenější Menzel.Kdo je Idina Menzel? Životopis Idina Menzel, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní informace o osobě Idina Menzel

Národnost: americká
Datum narození: 30. května 1971
Místo narození: New York

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Idina Menzel? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Hipster? Vzpomněli byste si na význam slova Klovatina? Víte co je Romantismus? Znáte definici termínu Stratosféra?

Klíčová slova: osobnosti, hudba, život, vysvětlení, hudba, kdy se narodila Idina Menzel?, Idina Menzel, zajímavosti, životopis, wikipedie, osobnost, kde se narodila Idina Menzel?, kdo je Idina Menzel?, datum narození, wiki, místo narození

Pojem Idina Menzel je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Idina Menzel na Youtube

Vyhledat termín Idina Menzel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít frázi Idina Menzel ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Idina Menzel ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Idina Menzel ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Idina Menzel například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Idina Menzel

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku Kdo je to Idina Menzel? Kdy se narodila Idina Menzel? Kde se narodila Idina Menzel? Idina Menzel je v kategorii Hudba

Kategorie hudba, saxofon sólo, idina Menzel, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Idina Menzel dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Idina Menzel i v jiné kategorii než je hudba.