Kdo je to?
Kdo byl Jack Higgins? Životopis Jack Higgins, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Jack Higgins

Kdo byl Jack Higgins? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, literatura

Jack Higgins, vlastním jménem Henry „Harry“ Patterson, byl anglický spisovatel, prozaik, autor zejména thrillerů, špionážních románů a fantasy románů.
Henry Patterson se narodil 27. července 1929 v Newcastlu upon Tyne v Anglii, jeho otec byl Brit a matka pocházela ze Severního Irska. Otec však rodinu brzy opustil a matka se se synem vrátila do svého rodného města Belfastu, kde žili společně s její matkou a dědečkem. To na chlapce velmi zapůsobilo, protože vyrůstal uprostřed politického a náboženského násilí tohoto severoirského města. Naučil se číst ve třech letech a v šesti letech už četl Olivera Twista. Poté se matka znovu vdala a rodina se přestěhovala do Leedsu v Anglii. Chlapec zde získal stipendium na Roundhayské gymnázium pro chlapce, kde ale prokázal jen lhostejný přístup ke studiu. Od roku 1947 do roku 1949 absolvoval vojenskou službu. Po absolvování služby se vrátil ke vzdělávání a absolvoval Beckett Park College v Leedsu a k tomu externě studoval sociologii na London School of Economic. Aby si mohl dovolit studovat, pracoval ve dne jako řidič a v noci jako dělník. Po vystudování přijal místo jako učitel sociální psychologie a kriminologie. Od roku 1959 začal psát romány, nejprve při práci, později si mohl dovolit učitelské místo opustit a věnovat se literatuře na plný úvazek. Téměř všechny jeho romány byly thrillery a dokázal napsat i 4 do roka. V 60. letech začal používat pseudonym Jack Higgins. Oženil se s Amy Hewittovou, se kterou se seznámil ještě při studiu na London School of Economic. Měli spolu čtyři děti: Sarah, Ruth, Seana a Hannah. Sarah se stala spisovatelkou po vzoru svého otce a napsala román Vzdálené léto. Manželství se rozpadlo v roce 1984 a o rok později se Higgins znovu oženil, tentokrát s Denise Palmerovou. Zemřel doma v úctyhodných 92 letech.
Jack Higgins napsal přes 70 románů, a to pod různými jmény - zpočátku psal pod vlastním jménem Henry Patterson, později např. pod pseudonymem Hugh Marlowe nebo Martin Fallon, poslední romány pod nejznámějším pseudonymem Jack Higgins. První román se jmenuje Smutný vítr od moře (Sad Wind from the Sea). Mnohem slavnější je však Hněv lva (Wrath of the Lion), který vypráví thrillerový příběh z francouzské disidentské polovojenské organizace OAS, která se mstila prezidentu de Gaullovi za udělení nezávislosti Alžírsku. Asi nejslavnějším románem vůbec je Orel přistál (The Eagle Has Landed), který vychází ze skutečných událostí druhé světové války a zaznamenává pokus o únos Winstona Churchilla. Jedním z posledních románů je Oko bouře nad Downing Street (Eye of the Storm), které vypráví příběh neúspěšného atentátu na premiéra Johna Mayora. Všechny Higginsovy romány jsou čtivé, oko čtenáře se nemůže odtrhnout od knihy, dokud ji nedočte. A přitom se žádný z 77 románů neopakuje.Kdo byl Jack Higgins? Životopis Jack Higgins, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Jack Higgins

Národnost: britská
Datum narození: 27. 7. 1929
Místo narození: Newcastle upon Tyne (Anglie)
Datum úmrtí: 9. 4. 2022

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jack Higgins? s blízkými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Rozumíte pojmu Azimut? Vzpomněli byste si na význam slova Litografie? Znáte definici termínu Capín? Znáte definici termínu Fibrom?

Klíčová slova: život, wikipedie, lexikon, Jack Higgins, vysvětlení, biografie, nežijící, kdo to je, osobnosti, datum narození, popis, Jack Higgins, literatura, wiki, narození, kdo je Jack Higgins?

Pojem Jack Higgins je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat slovo Jack Higgins ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Jack Higgins v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat výraz Jack Higgins ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Jack Higgins ve Wikipedii

Hledat pojem Jack Higgins na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jack Higgins například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Jack Higgins?

Teď už víte Kdo byl Jack Higgins? Kdy se narodil Jack Higgins? Kde se narodil Jack Higgins? Kdy zemřel Jack Higgins? Jack Higgins je v kategorii Literatura

Kategorie literatura, scénáristka psací stroj, jack Higgins, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jack Higgins například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jack Higgins i v jiné kategorii než je literatura.