Kdo je to?
Kdo je to Iluminátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Iluminátor? Lidé, historie

Iluminátor

Co znamená a jaký je význam slova Iluminátor?

Iluminátor byl člověk, který kreslil iluminace do středověkých rukopisů. Iluminátor obvykle nebyl totožný s pisatelem knihy - iluminace byly do textu doplňovány až posléze.
Středověké texty byly často doplňovány o kreslené obrazy nebo ozdoby, které vytvářeli právě iluminátoři. Nejčastěji šlo o zdobné vyvedení některých písmen (například první písmeno v kapitole) či ozdobené ornamenty na okrajích stránek. Některé knihy pak mohly mít i obrazové ilustrace, které se obvykle vztahovaly k textu.Kdo je to Iluminátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Iluminátor? Lidé, historie

Zaujala vás definice slova Iluminátor? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Tempomat? Víte, co je to Renesance? Vzpomněli byste si co znamená slovo Road movie? Rozumíte pojmu Gustin?

Klíčová slova: wiki, historie, slovo, přesný výraz, co znamená, etymologie, wikipedie, význam pojmu, informace, přesný výraz, definice, Iluminátor, význam, lexikon, termín, popis

Pojem Iluminátor je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Iluminátor na Youtube

Hledat slovo Iluminátor na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Iluminátor ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Iluminátor ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Iluminátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Iluminátor například ve fulltextu Yahoo.com, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Iluminátor

Nyní již víte Kdo je to Iluminátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Iluminátor? Definice pojmu Iluminátor je v kategorii Historie

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít informace výraz,heslo, text, pojem řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Historie.