Kdo je to?
Kdo je Anna Šišková? Životopis Anna Šišková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Kdo je Anna Šišková?

Kdo je Anna Šišková? Životopis, informace, biografie, herectví

Anna Šišková je slovenská filmová, divadelní a seriálová herečka. Šiškova se narodila ve slovenské Žilině. Po maturitě na střední škole se přesunula do Prešova, kde v letech 1979-1982 studovala Pedagogickou fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika. Během studia působila působila v letech 1980-1981 v činohře Divadla Jonáše Záborského. Po roce 1981 začala účinkovat v Trnavě v Divadle pro děti a mládež (dnes Divadlo Jána Palárika). Z Trnavy se později přestěhovala do hlavního města Bratislavy, kde začala hrát v Divadle Astorka Korzo ’90. Za rok 2001 a 2003 obdržela slovenskou divadelní cenu DOSKY. Dnes ji můžeme vidět v Radošínském divadle, v Divadle Astorka v Bratislavě a ve Švandově divadle v Praze.
Šišková hrála od roku 1984 ve slovenských filmech. Role ztvárnila ve snímcích Spevák (1983), Zločin Arthura Savilla (1984), Tichá radosť (1985), Šípková Růženka (1990), Albert, Albert (1995) a další. V roce 2000 získala od českého režiséra Jana Hřebejka roli ve filmu Musíme si pomáhat, za který následně obdržela filmovou cenu Zlatý lev. Ve stejném roce si zahrála ještě v úspěšném snímku Krajinka. Dále se objevila ve filmu Sluneční stát (2005), Prachy dělaj člověka (2006), Tajnosti (2007), Veni, vidi, vici (2009), 7 dní hříchu (2012), 10 pravidel jak sbalit holku (2014), Špína (2017), Snoubenec nebo milenec? (2020).
Oblíbenost u televizních diváků si získala rolemi v televizním seriálu Letiště (2006-2007), Místo v životě (2006), Tajné životy (2015, 2017), Atentát (2015-2016), Ohnivý kuře (2017-2018), Sestřičky (2018, 2020), Milenky, Jsem máma (2018) a Bola raz jedna škola (2020).
Anna Šišková je potřetí vdaná a má dvě dcery (Dorota a Tereza).Kdo je Anna Šišková? Životopis Anna Šišková, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Základní informace o osobě Anna Šišková

Národnost: česká
Datum narození: 30. 6. 1960
Místo narození: Žilina, Československo

Líbí se stručný životopis s osobou Anna Šišková? Pak se podělte s vašimi přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomenete si na definici slova Neuróza? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dickpic? Vzpomněli byste si co znamená slovo Inkaso? Znáte termín Lapačka?

Klíčová slova: osobnost, lexikon, Anna Šišková, herectví, národnost, informace, osobnosti, život, herectví, kde se narodila Anna Šišková?, Anna Šišková, kdo je Anna Šišková?, wiki, zajímavosti, narození, vysvětlení

Pojem Anna Šišková je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Anna Šišková hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat heslo Anna Šišková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anna Šišková ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Anna Šišková ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Anna Šišková na Youtube

Najít slovo Anna Šišková ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anna Šišková například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Anna Šišková? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Anna Šišková? Kdy se narodila Anna Šišková? Kde se narodila Anna Šišková? Anna Šišková je v kategorii Herectví

Sepsáno redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Anna Šišková dejme tomu v projektu Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Anna Šišková i v jiné kategorii než je herectví.