Kdo je to?
Kdo byl Jan Palach? Životopis Jan Palach, osobnosti, slavný člověk z kategorie historie

Kdo byl Jan Palach?

Kdo byl Jan Palach? Životopis, informace, biografie, historie

Jan Palach byl vysokoškolským studentem, který se upálil na protest proti okupaci Československa armádami států Varšavské smlouvy. Jan Palach se narodil v Praze, ale většinu života žil v blízkých Všetatech. Vystudoval gymnázium v Mělníku a v roce 1966 začal studovat Vysokou školu ekonomickou v Praze, protože z politických důvodů nebyl přijat na Filozofickou fakultu. V roce 1968 se Palachovi po politických změnách podařilo uspět při přijímacích zkouškách a stal se studentem historie a politické ekonomie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.
Jan Palach byl nespokojen s politických vývojem v Československu a po vzoru vietnamských buddhistických mnichů se 16. ledna 1969 v 13:30 polil hořlavinou a zapálil. S vážnými zraněními skončil na Klinice popálenin Fakultní nemocnice Královské Vinohrady kde o tři dny později umírá. 25. ledna 1969 proběhl pohřeb Jana Palacha, který se stal protestem proti okupaci Československa. Palach byl pohřben na Olšanských hřbitovech.
Jan Palach měl několik následovníků, kteří se z politických důvodů upálili. 20. ledna 1969 se v Plzni upálil Josef Hlavatý, 5. února 1969 v Praze Jan Zajíc, 4. dubna 1969 Evžen Plocek a 11. dubna 1969 Michal Lefčík v Košicích.Kdo byl Jan Palach? Životopis Jan Palach, osobnosti, slavný člověk z kategorie historie

Hlavní informace o osobě Jan Palach

Národnost: Česká
Datum narození: 11. srpna 1948
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 19. ledna 1969

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jan Palach sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte definici termínu Biatlon? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kroket? Vzpomněli byste si co označuje výraz Elastan? Znáte termín Žemlovka?

Klíčová slova: kde se narodil Jan Palach?, osobnosti, národnost, zajímavosti, narození, lexikon, kdo to je, historie, Jan Palach, vysvětlení, datum narození, národnost, život, wikipedie, informace, kdy se narodil Jan Palach?

Pojem Jan Palach je v kategorii Historie, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat pojem Jan Palach ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Jan Palach ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Jan Palach v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jan Palach ve Wikimedia Commons

Najít pojem Jan Palach ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jan Palach například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Palach

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo byl Jan Palach? Kdy se narodil Jan Palach? Kde se narodil Jan Palach? Kdy zemřel Jan Palach? Jan Palach se nachází v sekci Historie

Text napsán pro Superia.cz. Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Jan Palach dejme tomu třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Palach i v jiné kategorii než je historie.