Kdo je to?
Kdo byl Kobe Bryant? Životopis Kobe Bryant, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kobe Bryant

Kdo byl Kobe Bryant? Životopis, informace, biografie, sport

Kobe Bean Bryant, známý pod přezdívkou Black Mamba, byl profesionální basketbalista. Za tým Los Angeles Lakers odehrál 20 celkem sezón. Bryant se narodil ve městě Philadelphia ve státě Pensylvánie. Kobe se od mala chtěl stát basketbalistou (jeho otec Joe Bryant hrál profesionálně za tým Philadelphia 76ers). Když měl Kobe Bryant 6 let, odstěhoval se s rodinou do Itálie, kde hrál jeho otec nejvyšší italskou soutěž. Po sedmi letech se vrátili zpět do USA (1991). Na střední škole Lower Merion High School vyhrál v posledním ročníku s týmem národní titul. Po střední škole obdržel nabídku od týmu Charlotter Hornets, ale po výměně se dostal do Los Angeles Lakers, hrající NBA (1996).
Do ligy vstoupil jako nejmladší hráč historie. Po roce v Lakers vyhrál soutěž Slam Dunk Contest ve smečování (1997). S příchodem trenéra Phila Jacksona Los Angeles Lakers vyhráli tři mistrovské tituly po sobě v sezónách 1999-2002. V sezóně 2003/04 prohráli ve finále s klubem Detroit Pistons. V sezóně 2007/08 byl Bryant zvolen nejužitečnějším hráčem sezóny. Lakers prohráli ve finále s týmem Boston Celtics. Následující dvě sezóny Lakers vyhráli dva tituly po sobě (2008/09 a 2009/10), když porazili Orlando Magic a v dalším roce Boston Celtics. Dalšího titulu se Bryant nedočkal a kariéru ukončil v roce 2016.
Po konci kariéry Bryant trénoval basketbalové družstvo dívek s názvem Mamba sports Academy (hrála zde i jeho dcera Gianna Bryant).
Kobe Bryant zemřel tragicky 26. 1. 2020, když se zřítila jeho helikoptéra v Calabasasu v Kalifornii. Bylo mu 41 let.Kdo byl Kobe Bryant? Životopis Kobe Bryant, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní údaje o osobě Kobe Bryant

Národnost: americká
Datum narození: 23. 8. 1978
Místo narození: Philadelphia, Pensylvánie, USA
Datum úmrtí: 26. 1. 2020

Zaujala vás biografie osobnosti Kobe Bryant? Potom se podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Věrnost? Vzpomněli byste si na význam slova Artróza? Víte, co je to Cidlina? Znáte definici termínu Dvojzubák?

Klíčová slova: vysvětlení, kdy se narodil Kobe Bryant?, nežijící, informace, Kdy zemřel Kobe Bryant, kde se narodil Kobe Bryant?, životopis, národnost, osobnosti, sport, popis, místo narození, osobnost, zajímavosti, narození, datum úmrtí

Pojem Kobe Bryant je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Kobe Bryant

Zkusit najít výraz Kobe Bryant ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Kobe Bryant ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Kobe Bryant na Youtube

Zkusit najít heslo Kobe Bryant ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Kobe Bryant ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Kobe Bryant například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Kobe Bryant

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo byl Kobe Bryant? Kdy se narodil Kobe Bryant? Kde se narodil Kobe Bryant? Kdy zemřel Kobe Bryant? Kobe Bryant je v kategorii Sport

Text vytvořen pro server Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Kobe Bryant dejme tomu např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Kobe Bryant i v jiné kategorii než je sport.