Kdo je to?
Kdo je to, byl Pastevec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pastevec? Lidé, profese

Kdo je to Pastevec?

Co znamená a jaký je význam slova Pastevec?

Pastevec, jinak též pastýř, je osoba, která pečuje o pastvu skotu, koz a ovcí, popř. dalších užitkových zvířat. Vykonává také jiné práce, které s pastvou souvisejí. Jedná se o historické povolání, které bylo praktikováno již od doby, kdy se člověk přestal živit pouze lovem. Pastevci byli zmiňováni již v Bibli.
Průvodcem pastýře byl pes, k vybavení patřil plášť, brašna na jídlo, hůl, popřípadě prak jako zbraň. Nejednalo se o finančně výhodné povolání, pastevec býval nemajetný, a pokud bydlel v obecní pastoušce, mohl mít i přiděleny i další povinnosti.Kdo je to, byl Pastevec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Pastevec? Lidé, profese

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Pastevec? s vašimi přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Lyrika? Znáte pojem FKSP? Pamatujete si definici pojmu Atletika? Vzpomenete si na definici slova Léze?

Klíčová slova: heslo, význam pojmu, synonymum, wiki, popis, informace, slovo, význam slova, termín, kdo to je, odborný výraz, vysvětlení, pojem, lexikon, Pastevec, přesný význam

Pojem Pastevec je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Pastevec

Hledat heslo Pastevec ve Wikipedii

Najít slovo Pastevec ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Pastevec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Pastevec na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pastevec například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Pastevec

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Pastevec? Kdo to byl Pastevec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pastevec? Definice pojmu Pastevec je v kategorii profese. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se vyhledat výraz, heslo, text, pojem kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Pokuste se najít termín Pastevec i v jiné kategorii než v profese.